Skocz do zawartości

Reset, wieszanie się NBOX BXZB Enigma


Niko1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


Witam !

Mam problem, posiadam Nbox BXZB bez dysku.
Problem polega na tym, że na wgranej Enigmie mam skonfigurowany OSCAM( przez sprzedającego) i niestety dekoderek się zawiesza, a czasem się resetuje(poniżej opisze przypadki). Sprzedający twierdzi, że na pewno nie jest to zasilacz ani kondensatory, ponieważ te rzeczy przez sprzedażą są nowe. Przesłałem również logi z Total commandera i twierdzi on, że winą jest problem z internetem?! ( Posiadam najszybszy internet w Polsce i bardzo stabilny). Dekoder jest połączony kablem z routerem TP Link.

Teraz pytanie, czy to może być np wejście RJ45 w dekoderze ? bo na dniach poczytałem o tym problemie.

Przedstawiam jak wygląda sytuacja od 7 miesięcy i od 1-szego dnia użytkowania. Zaznaczam, że znajomym robiłem konfiguracje i im śmiga wszystko OK, zresztą mi sprzedający zrobił to przez zdalny pulpit dla pewności, że ustawienia są OK.

1. pojawia się zielony ekran...za każdym razem jakiś inny błąd i reset dekodera
2. dekoder resetuje się sam z siebie bez zielonego ekranu
3. zawiesza się dźwięk, a po chwili obraz..
4. zawiesza się dźwięk razem z obrazem w jednej chwili
5. zawiesza się dźwięk z obrazem a za 10 sekund odwiesi( rzadko)
6. zawiesza się dźwięk i obraz, a po zmianie programu ten drugi program leci normalnie

95% przypadków zawieszenia dekoder nie daje żadnej reakcji na żaden z przycisków pilota czyli nie idzie przełączyć program. Najczęściej trzeba odłączyć kabel zasilania i dekoder działa poprawnie..zdarza się, że w 20 minut zawiesi się 2 razy, a czasami działa poprawnie 3-4 godziny, a nawet 5.
Przy zawieszeniu pojawiają się koła zębate, które kręcą się w lewym górnym rogu:) Czasami również na obrazie pojawiają się kratki czy jakiś delikatne skakanie obrazu..ale to występuje rzadko

Jeśli ktoś pomoże to jakoś da radę się odwdzięczyć...

Zainteresowanych zapraszam na priv to podeśle logi z total commandera( rzadko pojawiają się logi)

Zaznaczam, że oprogramowanie było wgrywane ponownie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niko1983 jeżeli chcesz się bawić z tym złomem, to na początek zatrzymaj oscama i posprawdzaj czy tak samo jest na kanałach fta. Według mnie wygląda na to, że skoro twierdzisz że ładowałeś czysty soft, ten dekoder jest niesprawny sprzętowo (może np. zasilacz) - spróbowałbym na innym, sprawdzonym zasilaczu. Poza tym dziwię Ci się że w dzisiejszych czasach jest mnóstwo nowego sprzętu i tak jak napisał @tweed77 - z gwarancją, a ty wybrałeś najgorszego nboxa. Jeżeli do każdej zmiany konfiguracji i podejrzenia logów używasz total commandera, to słabo to wygląda, zwłaszcza jeżeli chcesz się brać za konfigurację i to czyjegoś sprzętu. Samo to co piszesz świadczy o tym że nie bardzo to ograniasz - logi nie są z total commandera, bo total commander to tylko narzędzie, za pomocą którego możesz je podejrzeć, możesz to zrobić czymkolwiek innym - nawet notatnikiem. W tym przypadku przypuszczam że chodziło Ci o logi z  oscama, a nie z total commandera.

 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, ze kondensatory wymieniane? Mogą iść w zaświaty w każdej chwili. Nawet te markowe. Za czasów kiedy bawiłem się tym szrotem (a kiedyś to była cena/jakość) to w ciągu miesiąca wymieniłem 3 razy kondensatory.  Potem jak ręką odjął. Oczywiście zmieniany zasilacz itd (również otwierany czy coś w środku nie dolega mu).

Także jeśli nic nie pomaga oddaj tego szrota, a najlepiej kup normalny dekoder z E2, a nie męcz się na tej padace. Czasy świetności ma za sobą ten sprzęt i dajmy mu odejść na zasłużoną emeryturę :)

 

Kup sobie np zgemma h2s, a jeśli masz jeden kabel podciągnięty to wystarczy jednogłowicowy to kup zgemma h9s (już masz 4k i transcoding).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko Nbox nie zdechnie. Zostało tego na tony na rynku. Część poleciała na wyspy, a reszta leży w kraju :)

Pamiętajcie, że jak wyczyszczą się z nboxów, to w kolejce już czekają pace i philipsy (praktycznie sprzętowo 1:1) - platforma nie zapłaci za utilizacje, sprzedawcy i ich klienci zapłacą :)

Trzeba wymienić procesor? Zaraz znajdzie się metoda jak na bxzb - m o d chip

 

Co do reszty, zgadzam się w 100%. Szkoda nerwów. Za 300zł masz Zgemme. A za 350 Zgemme 4k.

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2019 o 05:56, kozaa napisał:

Tak szybko Nbox nie zdechnie. Zostało tego na tony na rynku. Część poleciała na wyspy, a reszta leży w kraju :)

To nie zależy od ilości dostępnego sprzętu tylko od ostatecznej ceny takiego boxa. Taki sprzęt był dobry kilka lat temu, gdzie nie było innego wyboru w tym przedziale cenowym, ale nie teraz. Aktualnie wybór sprzętu jest duży i wcale cena nie jest znacznie wyższa od wolno działającego nboxa, który jest sprzętem odnowionym i bez gwarancji. Za około 300zł można mieć nowy, znacznie szybszy sprzęt, z gwarancją, bez kombinowania z przerabianiem i wymianą kondensatorów.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...