Skocz do zawartości
  • 0

Nie mam Poloni na Hotbirdzie


henryk.pawlikowski
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Zacznę od pytania laika:

- Dla czego programy TV z jednego, tego samego satelity mają zróżnicowaną jakość? Na przykład na Astrze mam programy ze 99cio procentową jakością i kilka na poziomie 30%.

 

A terz do rzeczy:

-Mieszkam w Niemczech i do tej pory odbierałem Hotbirda. Wiadomo, Polonia, ale też programy włoskie były dla mnie istotne. „Coś” się wydarzyło i klapa. Zacząłem szukać Hodbirda ponownie (kręcąc anteną) i go znalazłem. Wskaźnik sygnału pokazuje bardzo dobry odbiór. Jadnak po przeskanowaniu łapie kilka (dosłownie) programów TV azjatyckich jakieś dwa fińskie czy licho wie jakie i programy radiowe. Nic więcej. Dla próby ustawiłem na Astrę i łapie wszystko. Na innych satelitach również bez problemu. Dla czego Hotbird, czyli ten na którym mi zależy, robi problemy. Ustawiam nawet ręczne sterowanie i wpisuję częstotliwość Poloni. Nie znajduje. Co jest grane?

Antena to 80/76 a decoder to ferguson i jakiś inny (na próbę). LNB próbowałem różne i wykluczyłem, żeby były zepsute. W końcu inne satelity łapie bez problemu. Tyle tylko, że ja chciałbym Polonie i RAI a to jest wyłącznie na Hotbirdzie.

 

Dzięki z góry za sugestie

Pozdro,

Henryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, henryk.pawlikowski napisał:

ustawiłem na Astrę i łapie wszystko

 

Godzinę temu, henryk.pawlikowski napisał:

Zacząłem szukać Hodbirda ponownie (kręcąc anteną) i go znalazłem.

 

Skąd taka pewność? Na niektórych satelitach programy nadawane są na takich samych lub podobnych częstotliwościach co na Hot Birdzie.

Skoro z Astry na pewno masz wszystko, to raczej należy wykluczyć uszkodzenie konwertera lub dekodera. Sprawdź jednak, czy na wszystkich częstotliwościach Astry masz sygnał -> https://pl.kingofsat.net/pos-19.2E.php

Ustaw dekoder na częstotliwość 11508V i szukaj sygnału z Hot Birda. Jeżeli znajdziesz, to TVP Polonia (11179 / H)  powinna działać na 100%.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Henryk a nie masz jakiegoś drzewa które urosło i zasłania Hotbirda?

Czym ustawiasz antenę?

LNB masz pod odpowiednim kątem?

Kąt elewacji też ustawiałeś?

 

" Dla czego programy TV z jednego, tego samego satelity mają zróżnicowaną jakość? Na przykład na Astrze mam programy ze 99cio procentową jakością i kilka na poziomie 30%."

Z tymi % to jest różnie. Niektóre tunery bez podłączonej anteny pokazywały 30%.

A niektóre nigdy nie pokazywały 100% (max. równał się 80%)

 

Poczytaj też o tym:

https://satkurier.pl/news/178101/poradnik-wiosenne-zaszumienie-od-slonca.html

Ale wątpię, że to jest przyczyną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do K63

Henryk mieszka w Niemczech. Klimat bardziej ciepły niż u nas. Może już zaczął rosnąć jakiś krzew lub drzewo :)

A może coś innego zasłania sygnał. Można gdybać bez końca.

Możliwości jest setki. A rozwiązanie jest proste, połączyć miernik.

DVB-S2 to nie DVB-T. Tutaj nie ma "mniej więcej".

Ale sam o tym wiesz K63 bo czytam Twoje wypowiedzi i tutaj i podejrzewam, że na forum Emitel K63 to również Twój nick.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki panowie. Jakoś się udało. DZIęKI WAM!

Już byłem zwątpiony, ale też i zdesperowany. Przeanalzowałem złapane programy i wyszło mi, że wiszę na Eutelsat 9B. Jak pisałem jestem laikiem w tej zabawie. Nie zdawałem sobie sprawy, że ważna przy "łapance" jest też częstotliwość. Tyle, że na sugerowaną 11508V nic nie złapałem. Jedyne co łapałem to coś na 11996 11919 11823. Pomyłkowo wpisywałem też nagminnie 11197. Długo czasu upłynęło zanim się połapałem w błędzie (przestawione cyferki). W końcu wpisałem 11179MHz H   27500kSym/S i sprawdziłem poziom sygnału. Okazał się bardzo dobry. No i złapała się Polonia i wszystkie RAIe. Już dalej nie będę dłubał ale korci mnie aby sprawdzić, czy na jednym oku złapię HB i E9B.

 

Dzięki jeszcze raz

 

Pozdry

Henryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...