Jump to content
Kirk

O wynikach sprzedaży prasy

Recommended Posts

Tak sobie pomyślałem, żeby wzorem tematu o wynikach oglądalności stworzyć podobny, tym razem o tym, jak się sprzedają różne tytuły prasowe.

 

Dzisiaj ukazały się wyniki sprzedaży tygodników opinii za zeszły rok, na pierwszym miejscu (jeśli nie liczyć "Angory", bo ona jest osobno umieszczana, poza główną tabelą, ale to z racji charakteru tego pisma) "Gość Niedzielny", jeśli chodzi o dynamikę zmian to spada wszystkim notowanym tytułom oprócz "Tygodnika Powszechnego": https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sprzedaz-tygodnikow-opinii-2018-rok-gosc-niedzielny-sieci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kilka lat przestanie się opłacać drukować tego typu tytuły. przetrwają tylko te, które akurat będą mogły liczyć na rządowe, samorządowe, sądowe, czy inne "urzędowe" prenumeraty oraz państwowe reklamy. Inne szybko upadną w formie papierowej i przejdą do internetu. Internet zastępuje dzisiaj niemalże wszystko - klasyczną telewizję, radio, prasę. 

Edited by jaszek
  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dorzucę jeszcze wyniki sprzedaży kioskowej dzienników ogólnopolskich: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sprzedaz-kioskowa-dziennikow-2018-rok-fakt-parkiet

 

Moim zdaniem to prędzej w dziennikach mogą bać się internetu i tego, że z racji jego rozwoju mogą upaść, bo obecnie i tak wiele rzeczy drukowanych w gazetach pojawia się również w sieci. Z tygodnikami opinii sprawa wygląda jednak nieco inaczej, to już są pisma do nieco innego odbiorcy, ich nie da się szybko przeczytać, tak jak kilku notek na portalu. Ja na to mówię "pisma weekendowe", bo niekiedy dopiero w weekend ma się czas na to, by na spokojnie zapoznać się z zawartością danego pisma.

Zresztą nie bez powodu weekendowe wydania "Gazety Wyborczej" czy "Rzeczpospolitej" są tworzone bardziej w stronę tygodników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...