Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nadchodzi wielki powrót starego kultowego komunikatora GG. Gadu-Gadu powraca - ale czy to ma sens? W artykule czytamy:

Cytat

Gadu-Gadu ma zyskać nowe funkcje, szatę graficzną oraz możliwość wysyłania wiadomości ze zdjęciami emotikonami i gifami. 

A Wy jak myślicie? Uda się z powrotem "przesiąść się" z Facebooka na GG? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na GG, jakoś tak z przyzwyczajenia, nie usunąłem konta i z moich obserwacji wynika, że ten komunikator to obecnie bardziej taki czat towarzyski, gdzie studentki szukają starszych sponsorów albo proszą się o wpłatę na konto w zamian za ich nagie zdjęcia. W avatarach mają jakąś półnagą fotkę, a w opisach teksty typu: "jak mi kupisz kartę do telefonu to porozmawiamy"

 

Najlepiej jest po 00:00 w nocy, gdzie dostępni ludzie to głównie jacyś transwestyci i dominy szukający mocnych wrażeń. Sporo też zagraniczniaków, którzy nawet słowa nie wyduszą po polsku. Kiedyś nawet się zastanawiałem co oni robią na naszym GG, bo nie wyglądają na ludzi, których coś łączyłoby z polską. 

 

Oczywiście nie całe GG to tylko sam syf, wciąż wielu normalnych ludzi korzysta z GG. Ja sam ostatnio załatwiłem pewną sprawę przez GG, z człowiekiem z innego forum. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich znajomych właściwie już nikt nie korzysta z GG. Ja mam bo jeden z kolegów ma GG . O jakim powrocie mowa, skoro on cały czas jest. Facebook łączy w sobie czat ze znajomymi, newsy, możliwość własnej ekspresji w możliwości dzielenia się jakimiś przemyśleniami itd.  

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki to powrót, skoro GG cały czas nieprzerwanie działa? ? To że stracili użytkowników, po części ze swojej winy psując aplikację niepotrzebnymi dodatkami i zerową kampanią w czasie gdy amerykańska konkurencja zgarniała rynek, nie znaczy że GG nie istniało.


Korzystam od lat i jak dla mnie jest o wiele wygodniejszy od Messengera. A ta reklama? Drętwa, mało dynamiczna, nienaturalna i cringe'owa.

 

2 godziny temu, Kirk napisał:

Moim zdaniem nie będzie to miało takiego wzięcia jak dawniej, właśnie z powodu tego, że obecnie jest chociażby Facebook, który łączy w sobie wszystkie funkcje GG i to od dawna.

Messengerowi, bo to on jest komunikatorem i to on jest bezpośrednim konkurentem GG (a nie cały moloch jakim jest Facebook) brakuje do GG tego, że polski komunikator jest wygodniejszy, przejrzysty, nie ma nawalonych bzdur i nie zamula.

 

1 godzinę temu, Project_ALF napisał:

Ja jestem na GG, jakoś tak z przyzwyczajenia, nie usunąłem konta i z moich obserwacji wynika, że ten komunikator to obecnie bardziej taki czat towarzyski, gdzie studentki szukają starszych sponsorów albo proszą się o wpłatę na konto w zamian za ich nagie zdjęcia. W avatarach mają jakąś półnagą fotkę, a w opisach teksty typu: "jak mi kupisz kartę do telefonu to porozmawiamy"

Często to też są boty i scamy. Wśród mężczyzn (o ile tak ich można nazwać) też nie brakuje pokrzywieńców. Mimo to, trafić można na kogoś do pogadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Emil.1603 napisał:

Często to też są boty i scamy. Wśród mężczyzn (o ile tak ich można nazwać) też nie brakuje pokrzywieńców. Mimo to, trafić można na kogoś do pogadania.

Prawdę mówiąc to myślę, że połowa tych lasek to tak naprawdę faceci ? albo babeczki, które wstydzą się swoich prawdziwych fotek. 

 

Kiedyś rozmawiałem ze znajomą w pociągu, która mówiła mi, że wciąż ma GG, ale już bez zdjęcia, bo gdy miała zdjęcie i miała status dostępny to od razu 30 wiadomości dostała, w tym kilka zdjęć... wacusiów ?

 

GG jest fajny, pod warunkiem, że wiesz kto czai się po drugiej stronie, a w dzisiejszych czasach jest to trudne, bo jak wiadomo większość przesiadła się na media społecznościowe więc kto lubi GG to jest często skazany na pisanie z nieznajomymi. 

 

Ten komunikator sprawdza się też jako takie darmowe sms-y w telefonie pod warunkiem, że masz mobilny internet, a twoi bliscy lub znajomi też z niego korzystają. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Project_ALF napisał:

Prawdę mówiąc to myślę, że połowa tych lasek to tak naprawdę faceci ? albo babeczki, które wstydzą się swoich prawdziwych fotek. 

 

Kiedyś rozmawiałem ze znajomą w pociągu, która mówiła mi, że wciąż ma GG, ale już bez zdjęcia, bo gdy miała zdjęcie i miała status dostępny to od razu 30 wiadomości dostała, w tym kilka zdjęć... wacusiów ?

Wiem o czym mówisz. Sam robiłem takie prywatne eksperymenty na chwilowym koncie, aby zobaczyć jak to jest z perspektywy tej płci przeciwnej. Tylko współczuć. Tym bardziej, że nie brakuje też już aplikacji tylko do randkowania i umawiania się docelowo na seks (np. Tinder, Badoo czy Grindr).

 

3 minuty temu, Project_ALF napisał:

GG jest fajny, pod warunkiem, że wiesz kto czai się po drugiej stronie, a w dzisiejszych czasach jest to trudne, bo jak wiadomo większość przesiadła się na media społecznościowe.

Prawda, ale mimo wszystko wciąż można trafić na kogoś tzw. realnego ?.

 

13 minut temu, wislok napisał:

Facebook łączy w sobie czat ze znajomymi, newsy, możliwość własnej ekspresji w możliwości dzielenia się jakimiś przemyśleniami itd.  

Polemizowałbym z tym stwierdzeniem. Facebook jest znany z cenzury z niewygodnymi wpisami od osób, które mają inne poglądy niż lewicowe. Sam raz wyłapałem bana za dość śmiały komentarz pod postem profilu TVN 24. O wiele większą wolność i swobodę można znaleźć na rosyjskim VK.

 

Messenger dobrze robi grupy. To jest rzeczywiście na plus. Ale na przykład przysłanie plików to jest katorga. Ograniczenie do 25 MB dla plików wideo, a zdjęcia tracą na jakości po przesłaniu ich do kogoś. Na GG nie ma takich problemów. A także, wbrew pozorom mamy tam jakąś większą anonimowość.

 

Szkoda, że zrezygnowano z GG Dysku, który mimo wszystko się przydawał. A dzisiaj też popsuli trochę wygląd okna rozmowy w przeglądarkowej wersji komunikatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 lat temu to był mój podstawowy sposób komunikacji. Od 10 lat już z tego w ogóle nie korzystam, więc pewnie konto już dawno jest zajęte przez kogoś innego. Chociaż swój numer pamiętam do dzisiaj. :P W czasach Messengera i WhatsApp GG straciło sens. Nie wiesz kompletnie kto jest po 2 stronie monitora. Kiedyś też się ludzie podszywali i oszukiwali, ale nie tak jak teraz. Kiedyś jechałem autobusem to gościu rozmawiał przez GG z jakąś kobietą, która mu wysłała nagie fotki. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pamiętam swój nr GG. Próbuje się na niego zalogować, ale hasło nie pasuje. Wpisuje adres mail w opcję przypomnienia hasła, i nic nie przychodzi, nawet do folderu SPAM. Tak wie,c, nawet gdybym chciała z ciekawości sprawdzić wiadomości na koncie, to nie mogę się zalogować, a nowego konta nie chce mi się tworzyć. Poprzednie miało 13 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Emil.1603 napisał:

Wiem o czym mówisz. Sam robiłem takie prywatne eksperymenty na chwilowym koncie, aby zobaczyć jak to jest z perspektywy tej płci przeciwnej. Tylko współczuć. Tym bardziej, że nie brakuje też już aplikacji tylko do randkowania i umawiania się docelowo na seks (np. Tinder, Badoo czy Grindr).

 

Prawda, ale mimo wszystko wciąż można trafić na kogoś tzw. realnego ?.

 

Polemizowałbym z tym stwierdzeniem. Facebook jest znany z cenzury z niewygodnymi wpisami od osób, które mają inne poglądy niż lewicowe. Sam raz wyłapałem bana za dość śmiały komentarz pod postem profilu TVN 24. O wiele większą wolność i swobodę można znaleźć na rosyjskim VK.

 

Messenger dobrze robi grupy. To jest rzeczywiście na plus. Ale na przykład przysłanie plików to jest katorga. Ograniczenie do 25 MB dla plików wideo, a zdjęcia tracą na jakości po przesłaniu ich do kogoś. Na GG nie ma takich problemów. A także, wbrew pozorom mamy tam jakąś większą anonimowość.

 

Szkoda, że zrezygnowano z GG Dysku, który mimo wszystko się przydawał. A dzisiaj też popsuli trochę wygląd okna rozmowy w przeglądarkowej wersji komunikatora.

Co do ostatniego podpunktu, to się zgadzam - ja wczoraj zauważyłem tą zmianę - do teraz nie mogę się przyzwyczaić :D, bo zawsze było tak, że jak się do kogoś pisało, to wiadomość wyskakiwała z lewej strony okienka, a teraz - wygląda to tak, jak na mobilnej wersji GG, lub na Messengerze jeżeli dobrze kojarzę. 

Zgadzam się też, co do Facebooka. 

Obecnie posiadam konto na GG, i powiem szczerze, że co tam się dzieje, to jest katastrofa. Coś tam zmienili, ale dalej nie usunęli kont pedofilów. Co tam się dzieje, to głowa mała. Są "legendarne" nagie zdjęcia za pieniądze. Są osoby, które chcą pisać RP (Role Play - fikcyjne historyjki). Nie brakuje też pedofilów, osób zboczonych itd., Widziałem też ostatnio reklamę... zboczonego GG na GG. Boty też są. Tak, serio mówię. Niestety jest bardzo ciężko spotkać kogoś normalnego. I swoją drogą, to wczoraj wyłapałem na swoim koncie takiego "buga". :P Aha, i dodam swoją drogą, że na GG miałem dużo nieprzyjemnych wpisów, nawet były ostrzeżenia, żeby ze mną nie pisać, bo jestem [beep]em (?!) (o co chodzi, przecież nie wysyłam nagich zdjęć, nie piszę RP itd - nie robię syfu, po prostu chcę popisać i porozmawiać z normalną osobą), więc... tego nawet nie ma sensu komentować :P 

 

Aż nie rozumiem w ogóle, dlaczego oni zmieniają wygląd graficzny, a nie zajmą się zboczeńcami, botami itd. Nie wiem, jakieś powiązania? Nie mam pojęcia. 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wspominanej pedofilii, to na GG nie brakuje też dziewczyn poniżej 15. roku życia, które już świadomie rozmawiają na te tematy czy wymieniają się takimi zdjęciami. Same tzw. softy czy nudesy są już czymś powszechnym wśród młodzieży i starszych osób. Sam Instagram też jest tego też idealnym przykładem. Z tym nic nie zrobimy. Znaczy, można się bawić w łowców pedofilów, ale wszystkich nie wyłapiemy. Sama definicja tego określenia z punktu prawnego też jest dość idiotyczna, jeśli porównamy to do rzeczywistej definicji, ale to już inny temat.

 

Botami natomiast jakoś się zajmują, bo jak przeglądałem archiwum po paru tygodniach czy miesiącach, aby zrobić porządki, to nie brakowało pousuwanych kont z samymi numerami i spamerską treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to zauważyłeś, ale GG wprowadziło chyba coś takiego, jak minimalny wiek osoby, która zakłada konto - teraz musi mieć minimum 16 lat, ale dziewczyny i tak to "oszukały" - podały, że mają np. 16 lat, a w opisie podały, ile mają tak naprawdę lat. Trzeba sobie teraz zadać pytania - co w związku z tym? Czy ta zmiana rzeczywiście coś pomogła w temacie walki ze zboczeńcami itd? Mam nadzieję, że tak, ale raczej wątpię... 

 

Ale i tak występują dalej boty, bo je dalej spotykam na GG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja już od bardzo dawna nie korzystam z Gadu-Gadu. Obecnie nawet nie mam już go zainstalowanego. Kiedyś miałem, ale po ostatnim "krachu" systemu na moim komputerze, nie instalowałem już GG ponownie. I tak nie mam już  po co, bo nie mam z kim na nim rozmawiać. :wacko: Wszyscy moi znajomi i rodzina przenieśli się na "fejsa"... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.04.2019 o 06:48, Barti napisał:

I tak nie mam już  po co, bo nie mam z kim na nim rozmawiać. :wacko: Wszyscy moi znajomi i rodzina przenieśli się na "fejsa"... :blink:

Zawsze możesz spróbować kogoś nowego poznać dzięki losowaniu rozmówcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Warto odróżnić Facebooka od Messengera, gdzie ten pierwszy to też już kiepski portal do swobodnego korzystania poprzez swoje nadmierne algorytmy ustawione na poprawność polityczną oraz cenzurę. Messenger jako komunikator jest jeszcze w porządku, ale też nie jest idealny. To już prędzej Discord oferuje więcej swobody i mniej ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z moich znajomych nie używa już GG, więc i ja przestałem :)

Dziś, kiedy SMS jest usługą wliczoną w koszty abonamentu, używanie komunikatorów w ogóle spadło wśród moich znajomych. Wystarczy nam wymiana wiadomości tekstowych w SMS. To już nie te czasy, gdy było się nastolatkiem i głównym zajęciem w ciągu dnia było klepanie na komunikatorze.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mam zainstalowane na komputerze gdzieś chyba, ale nie korzystałem od lat. Kiedyś oczywiście codziennie było w użyciu, ale to jak się było jeszcze uczniem, a potem studentem. Wtedy ludzie pisali ze sobą dużo i się przydawało. Teraz każdy ma swoje życie, zresztą od pisania jest Messenger na Fejsie albo właśnie SMSy. A i tak najlepiej po prostu zadzwonić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Tobie, że ja sam jestem zdziwiony, ile ludzi nadal używa GG. Mi to bardziej się zdaje, kiedy chcę mieć spokój od ludzi i zrobić się niewidoczny. Tak jak pisałem wcześniej, na Messengerze nie da rady całkowicie się ukryć, bo i tak będzie komunikat o aktywności. Na GG jest ta przewaga, że nie pisze nic. :)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...