Skocz do zawartości
mgrlukasz

Instalacja Zbiorcza Modyfikacja Unicable

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Mam w bloku instalację zbiorczą klasyczną na dwie satelity hotbird i astre jakie są możliwości przeróbki tej instalacji abym miał Unicable do mojego mieszkania?
Nie chcę wieszać anteny na balkonie. 

Instalator który wykonywał ta instalacje nie słyszał o Unicable i dla niego to jest technologia kosmiczna. Wstępnie powiedział mi że trzeba cała instalacje przerobić i koszt 5-7tyś zł 

Co dokładne było by trzeba zmienić w tej instalacji i jakie by były szacowane koszty?

Z góry dzięki za informację.

Edytowane przez mgrlukasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak naprawdę nie wiadomo jak jest zbudowana twoja instalacja. Z reguły jest to konwerter quattro i klasyczny multiswich. Jeśli tak jest to dołożyć multiswich unicable (koszt od 250-300 zł w górę) i przepiąć kabel do Ciebie ze starego multiswitcha do nowego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogą być osoby co nie maja tunerów unicable. Założy taki konwerter i będzie krzyk bo kogoś od satelity odłączysz 😎 Dodatkowo każdy tuner w sieci będzie trzeba ustawić. Myślisz że wszyscy to zrobią? Zapomnij. Połowa ludzi nie ogarnia pilota do końca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Że co?

Wyraźnie napisałem:

17 godzin temu, roberttosat napisał:

i przepiąć kabel do Ciebie ze starego multiswitcha do nowego

Nie trzeba przepinać wszystkich pod multiswitch unicable, wystarczy że tylko zainteresowany użytkownik się przepnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, roberttosat napisał:

Że co?

Wyraźnie napisałem:

Nie trzeba przepinać wszystkich pod multiswitch unicable, wystarczy że tylko zainteresowany użytkownik się przepnie.

Dokładnie tylko moje mieszkanie ma być przepięte na unicable. 

Jak wytłumaczyłem wszystko instalatorowi to zrozumiał i cena z 7 tys spadła do 500zł za dodatkowy multiswitch w torze sygnału hotbirda.  Stracę sygnał z Astry ale z niego praktycznie nie korzystam. 

Przyszłym tygodniu ma sie tym zająć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi