Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja proponuje Arive 202e ma czytnik uniwersalny a nie jak Opticumy trzeba wgrywac inne oprogramowanie zeby Cyfra chodziła na nim, prosta bardzo dobre wsparcie aktualizacyjne tylko musisz sprawdzic czy splitter bedzie z nią współpracował, bo to nie jest tak ze każdy dekoder współpracuje ze splitterem, producent tego splittera powinien podac jakie firmy i modele wspolpracuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Opticum 9600.

Ferguson - wiecznie coś nie działa. Wystarczy poczytać wątki.

Jak gdzieś jest spokój to znaczy, że działa i ludzie używają a nie kombinują jak naprawić.

Manta - fakt, świerzynka.

Golden - czemu nie, niektóre modele zbliżone do Opticum.

Zerknij także na wyroby marki Amiko (klony Opticum).

Dreambox i inne - skoro nie musi być Linux to po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkiego dobrego w nowym roku.Takiej hybrydy jeszcz nie wyprodukowano.Wchodząc w Rok 2012 jedyną alternatywą w zakupie tunera jest opcja samodzielna tz.nie wiązać się sprzętem z naszych platform.Wybór tynera jednak należy do ciebie.O mięsiąca jest nowość na allegro Openbox 11 z pewną obsługą producenta.Mam go od 2 tugodni .jest to mój 11 tuner.Najlepsz do tej pory.Można z niego wycisnąć wsaniały odbiór i szeroką gamę kanołów z satelit dostępnych w Europie.Nie można się cofać w rozwoju.Tunery na linuxsie i E2 dopiero są jeszcze rozwojowe.W tej chwili oglądam SKY ANGLIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Opticum 9600.

Ferguson - wiecznie coś nie działa. Wystarczy poczytać wątki.

Jak gdzieś jest spokój to znaczy, że działa i ludzie używają a nie kombinują jak naprawić.

Manta - fakt, świerzynka.

Golden - czemu nie, niektóre modele zbliżone do Opticum.

Zerknij także na wyroby marki Amiko (klony Opticum).

Dreambox i inne - skoro nie musi być Linux to po co przepłacać?

 

A który konkretnie masz na myśli : OPTICUM 9600 PRIMA HD czy może OPTICUM FULL HD 9600 mini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jacabag polecam Ci Arive 202E. Tunerek za niespełna 300zł oferuje uniwesalny czytnik kart. Dostał aktualizację softu w połowie grudnia, w sumie to nie wiem co lepiej w nim chodzi bo i tak wszytsko było OK, doszedł Youtube. Splitter (przewodowy) nie zająknął się ANI RAZU od początku kiedy posiadam tą Arive, żadnego przycięcia obrazu itp- nie wiem czy Opticumy też są tak stabilne. Szybko się uruchamia i szybko zmienia kanały.

Jest tylko jeden minuj (dosłownie JEDEN), obraz na kanałach SD jest minimalnie gorszy niż na moim Pace PVR, ale ta różnica jest tak mała że sporo osób ją nie dostrzega, mi to nie przeszkadza i nie żałuję zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gery77, pisałem ogólnie o markach sprzętu, patrz na oprogramowanie, na którym tunerze najlepiej działają splitery.

Teraz mi się nie chce wyszukiwać czym ta "rodzina 9600" się różni, pewnie głównie wyjściami, złączami, itp., oprogramowanie generalnie podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy kupuje tuner na jaki go stać i jakie ma potrzeby. Nie krytykujmy tych, co mają tuner za 200-300pln, że to jakieś gó.., bo wcale tak nie jest i nie miejmy pretensji, że ktos ma np. Dremaboxa za 3000pln, bo go na to stać. Generalnie tuner ma mieć ładny obraz i poprawnie działać, a kto, co za co uważa to kwestia gustu. Szczęśliwego Nowego Roku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 202E wyszukuje oryginalna listę C+. Podczas wyszukiwania usuwa nieinstniejące kanały np nr 13 gdzie nie ma tu nic między TVP HD i Minimini w ten sposób że lista jedzie o jedno pole do góry tzn Minimini ląduje już na 13 pozycji. I bardzo dobrze że tak jest. Nie ma dziur w liście. Lista kanałów się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam nad wyborem między Ariva Combo a linuksopodobnym Openbox'em. Do Fergusonów mam zaufanie a Openbox może być chyba bardziej wszechstronny....([beep]). Co wybralibyście? Nauczyłem się też do funkcji pilota Pace PVR - możliwość zaprogramowania pilota od tunera do obsługi TV. Zna ktoś inne modele tunerów, których piloty obsługują TV?

(DVB-T - drugorzędny - gdy ewentualnie zrezygnuję z Cyfry - przyda się do starego CRT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...