Skocz do zawartości

Jaki kupic tuner HD do Cyfry+?


freds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam zamiar zakupić dekoder HD do C+. Posiadam pakiet prestiżowy cyfry + i mam zamiar go powiększyć o kanały HD.

Zamierzam przeznaczyć na zakup dekodera od 500 - 800 zł w zależności od ilości funkcji (HDD, PVR ,ilość wejść).

Powiem szczerze, ze w tym temacie jestem kompletnym laikiem i nie wiem, który z obecnych na rynku modeli zasługuje na uwagę, a nie jest przereklamowanym [beep]em.

Zastanawiam się również nad możliwością rozdzielenia sygnału na dwa odbiorniki TV ( spliter - przewodowy lub wifi czy multiroom ). Narazie wiem tyle, że stara antena na dachu mi wystarczy, ale przydałoby się ją wymienić. Wiem też, że muszę wymienić na niej konwerter z dwoma wyjściami i poprowadzić kabel do dwóch dekoderów.

 

Proszę o jakieś propozycje, w sprawie wyboru dekodera oraz rozdzielenia sygnału.

 

Dziękuje i pozdrawiam.

 

W tej cenie możesz sobie pozwolić na Opticum 9600 HD lub Opticum TS9600 różnica między nimi jest taka że Opticum TS9600 dodatkowo posiada głowice cyfrowej telewizji naziemnej MPG4. Ogólnie dekodery bardzo dobre. Sam mam Opticum 9600 HD i jestem zadowolony. Współpracuje z kartą Cyfry+ (po zmianie oprogramowania na alternatywne - ale wtedy tracisz gwarancję) , modułem CI Cyfrowego Polsatu i TnK :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

m nic ciekawego niz ferguson 8900 hd jezeli ma byc PVR READY.Wez tego kup to przyszlosciowy sprzet.Ogladac sie da bez filozofii a nagrywanie to juz ciut wiecej trzeba umiec by to ogarnac.W miare swojego rozwoju bedziesz mial coraz wiecej ciekawszych funkcji.Jak chcesz pierwsza lige to wez TOPFIELDA hdd pvr twin.To jest dopiero rakieta tyle ze za 2300.

:| witam mam ariva hd combo taki sobie, i mam Technisat Dicorder HD2s plus 500 gb, jakość obrazu bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
m nic ciekawego niz ferguson 8900 hd jezeli ma byc PVR READY.Wez tego kup to przyszlosciowy sprzet.Ogladac sie da bez filozofii a nagrywanie to juz ciut wiecej trzeba umiec by to ogarnac.W miare swojego rozwoju bedziesz mial coraz wiecej ciekawszych funkcji.Jak chcesz pierwsza lige to wez TOPFIELDA hdd pvr twin.To jest dopiero rakieta tyle ze za 2300.

:| witam mam ariva hd combo taki sobie, i mam Technisat Dicorder HD2s plus 500 gb, jakość obrazu bez porównania.

dla porównania Ferguson HD slaby obraz SD, dźwięk b.dobry, kanały HD dobre, jedna wada zacięcia na kanałach HD,dla porównania Technisat Dicorder HD2s plus 500, jakoś obrazu SD wzorowa , HD wzorowa,bez zacięć obraz najlepszy wśród tunerów HD, u mnie działa z kartą Cyfry HD , a także Astonem 2.23, szybkość przelączania kanałów ok. 2-3 sek. Ogolnie Technisat obsługa na 5, obraz na 5 , menu bez koloru szare ale b.szybkie, dużo informacji b.rate itp. łatkość nagrywania jednym przyciskiem. wada cena z dyskiem 500 gb 2400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I ja dołączam się do pytań, jednak z dodatkiem na moduł CP. Fredek Ariva 200 mimo swojej w miarę niskiej ceny chyba odpada ( przynajmniej na razie ) ze względu na występujący konflikt modułu CP z obecnym softem.(...)

W tej cenie możesz sobie pozwolić na Opticum 9600 HD lub Opticum TS9600 różnica między nimi jest taka że Opticum TS9600 dodatkowo posiada głowice cyfrowej telewizji naziemnej MPG4. Ogólnie dekodery bardzo dobre. Sam mam Opticum 9600 HD i jestem zadowolony. Współpracuje z kartą Cyfry+ (po zmianie oprogramowania na alternatywne - ale wtedy tracisz gwarancję) , modułem CI Cyfrowego Polsatu i TnK :smile:

 

również poszukuję dekodera HD do cyfry+. jedyne wymagania to żeby bezproblemowo działał z cyfrą+ hd.

z arivą200 jakieś problemy (co to ten moduł CP?) ?

opticum9600 - konieczna zmiana softu i utrata gwarancji ?

nie ukrywam że chciałbym żeby był jak najtańszy, ale jak trzeba to moge zapłacić te 700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie a jak z tą arivą 100/200 w końcu? ktoś coś napisał wyżej o jakichś problemach. to można bez problemu cyfre+ oglądać czy nie ? bo jak nie ma żadnych problemów to jeszcze dzisiaj sobie kupie i nie bede sie z tym pace pvr użerał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką radę:

dekoder PHILIPS (Pace) PVR 250 - ważne aby miał na tylnej ściance ze złączami nalepkę Pace, jeśli ma nalepkę Philips to nie polecam, nie polecam również w obecnej chwili dekodera PACE PVR 500 bo ma niedopracowany soft.

 

PVR 250 jest to tuner dla chcących oglądać tylko programy Cyfry+ z narzuconą listą programów (w tym pozostałych niekodowanych z Hotbirda i Astry), mieć możliwość oglądania jednego programu i nagrywania drugiego (oczywiście z różnych transponderów-posiada dwie głowice), dobrze działające napisy przy filmach na Canal+ i Canal+filmHD (także przy odtwarzaniu nagrania), możliwość wyboru ścieżki dzwiękowej (także przy odtwarzaniu nagrania), dobrze działające EPG (archaiczne ale działa), dostęp do usługi VOD, łatwe programowanie nagrywania z EPG,

Ja w tej chwili osobiście polecam ten tuner dla osób które po prostu chcą oglądać wybrany przez siebie program bez problemów i korzystać z w/w funkcji. Warto sie zastanowić czy wydawać min. 1500zł. za tuner który ma w/w funkcje lub min. 340zł. za najprostszy HD bez dysku. Cena najmu to 20zł. miesięcznie a przy promocji 10zł. Przeliczcie sobie sami, a potem zdecydujcie czy warto jednorazowo wydawać te pieniądze na własny tuner w dobie tak szybkiego postępu w dziedzinie elektroniki.

 

PVR 250 szczególnie polecam ludziom oglądającym filmy z Canal+filmHD z oryginalną ścieżka dzwiękową oraz napisami bo chyba nie ma innego tuner na rynku który to dobrze robi nawet na nagranym filmie.

 

Ariva 200 tez nie jest złym tunerem ale ma problemy z napisami na canal+filmHD , a nagrany film nie wiadomo dlaczego gubi napisy po paru dniach od wykonania nagrania oraz posiada jedną głowicę, ma też kilka innych wad o czym można przeczytać na tym forum w dziale Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

dołączam się do prośby o pomoc w zakupie tunera z HD, z tym, że mój tuner musi spełniać następujące kryteria:

 

- obsługiwać równocześnie TnK oraz Canal+ (Multipakiet + pakiet HD)

- nie mieć większej szerokości frontu niż 22 cm

- kolor czarny

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze właściwego modelu - czy jest możliwe aby bez mojej ingerencji w soft, tuner od razu (zakładając że ma 2 gniazda) obsługiwał obie karty?

 

Oczywiście chciałbym wydać najmniej ile możliwe.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku stycznia używam arivy 100. Jeśli chodzi o kanały HD to nie było problemów z oglądaniem, natomiast były kłopoty z częścią oferty z C+ z jednego z transporderów (resety). Od jakiegoś miesiąca już arivy 100 i 200 działają z grubsza bez problemów (zostały jakieś problemy z EPG oraz czasami z nagrywaniem na dysk). Obraz HD całkiem niezły, używam z dyskiem 2,5 cala WD bez zewnętrznego zasilania i działa to bez problemów (również z HD). Używałem go z multiroomem, ale mnie trchę wkurzało to doładowywanie co 6 godzin, więc teraz chodzi ze splitterem Small III razem ze Strongiem 6880. Ariva nasplitterze bez najmniejszych problemów od kupna, natomiast Strong lubi się czasem zawiesić, ale to już jego wina, a nie splittera. Używam również wymiennie karty TNK (tylko do nsport bo reszta się pokrywa), więc ariva 200 mi potrzebna nie była. A 200 toraczej dla użytkowników CP. Uważam, że to był udany zakup, a właściwie to się przymierzam do kupna drugiej A 100, w tej chwili to ok. 330 zł. Oczywiście wszystko chodzi na oryginalnym oprogramowaniu Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie dotyczące zakupu tuner HD do cyfry? co lepiej wybrać Arrivę 200 czy Opticum HD X402p. interesuję mnie równiez rozdzielenie sygnału na dwa tunery, czy też za pomoocą splittera czy tez za pomoc a lan ( jeżeli jest to w ogóle możliwe) . Prosze o opinię wachowców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam ! Mieszkam poza granicami Polski i potrzebuje dekodera który będzie utrzymywał sygnał na poziomie dekodera Philips pvr 250. Mój kolega kupił arive 100 i ma problem z sygnałem nadmienie że na Philipsie jest ok. Dekoder oczywiście HD, pvr ready i cena do 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie czekam na opticuma 9600 ts, po dluzszej lekturze tego forum, i innych zrodel, wybor padl na ten tuner. Nie wiem czy ci zalezy na dwoch gniazdach CI, bo u mnie bylo to glowne kryterium, a wiec tuner combo. Sadzac tez po watku w na tym forum na temat tego tunera, jest on popularny i ma niezle wsparcie. o fergusonach czytalem wiecej zlego niz dobrego na zasadzie "kiedys fergusony byly ok, teraz sa be"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radziłbym inaczej.

zależy gdzie mieszkasz. jeśli w Wlk.Brytanii - nie wahaj się z kupnem Technomate 5402 HD - nie będziesz miał żadnych problemów z sygnałem, bo TM to bardzo czułe tunery - a jakość obrazu i dźwięku jest o lata świetlne od Globo czy Fergusonów.

Jeśli mieszkasz w Niemczech - poszukaj niemieckiego odpowiednika TM, Clarke-Tech.

jeśli mieszkasz gdzieś w okolicach Czech lub Słowacji - rozejrzyj się za Opensatem 9700 lub 9900.

 

Globo są niezbyt czułe, obraz jest przekontrastowany, a dźwięk - tu już brak słów...

dwa razy miałem Globo, ostatni X402pHD - po miesiącu się zepsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli mieszkasz w Niemczech - poszukaj niemieckiego odpowiednika TM, Clarke-Tech."

Podłącze się do tematu.Byłbym zainteresowany tym Clarke Tech,ale czy czyta to bez problemu karty cyfry+ czy nie trzeba coś majstrować przy sofcie,bo z tego jestem noga :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...