Jump to content
  • 0
RPuchaty

Problemy z zakłóceniami odbioru sat, przez odbiorniki elektryczne

Question

Witam, wczoraj zaobserwowałem bardzo dziwne zjawisko w mojej instalacji. 

Mam zamontowany konwerter quatro który wprowadza sygnały na multiswitch przelotowy unicable firmy terra a za nim zamontowany jest mutiswitch technisat.

Podpiete jest 5 odbiorników w tym jeden unicable, obslugiwanych przez dekodery nc+, w tym jeden unicable. Na wszystkich po za 1 jakość sygnału jest na poziomie 90%. Jeden jest kłopotliwy, (nie unicable) ponieważ gdy podłącze go do instalacji elektrycznej w tym samym pokoju w którym mam gniazdo Tv sygnał spada mocno i skaczę. Wystarczy że w ten sam obwód elektryczny podłącze ps4 w stanby, lub tv. Sprawdzałem na wiele sposobów i tylko obciążenie prądem w tym jednym obwodzie powoduje takie zakłócenia. Mierzyłem kabel sat multimetrem, jest ciągły. Mierzyłem też przejście pomiędzy oplotem kabla sat i kabla z tego obwodu elektrycznego i na żyle neutralnej multimetr wydaje minimalne dźwięki.  Tak jak by miał gdzieś kontakt, albo jak podejrzewam gdzieś w ścianie te żyły z zdartą izolacją były blisko siebie.

Czy macie może jakieś sugestie jak zniwelować ten problem? 

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0

Zmierz napięcie multimetrem, najlepiej analogowym pomiędzy masą podłączanego dekodera (wtykiem F), a masą multiswicth.

Może tam występować napięcie równe połowie napięcia ~230V.

To świadczy, że któreś z urządzeń w instalacji ma na masie napięcie zmienne. Trzeba je wyizolować albo naprawić.

Czasami są to urządzenia wyposażone  w przyłącze z kołkiem ochronnym, a są podłączone do instalacji bez kołka, lub kołek wisi w powietrzu.

Zasada jest jedna, pomiędzy masami urządzeń podłączonych do multiswitcha nie ma prawa występować napięcie zmienne.

Edited by support458