Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z zakłóceniami odbioru sat, przez odbiorniki elektryczne


RPuchaty
 Udostępnij

Pytanie

Witam, wczoraj zaobserwowałem bardzo dziwne zjawisko w mojej instalacji. 

Mam zamontowany konwerter quatro który wprowadza sygnały na multiswitch przelotowy unicable firmy terra a za nim zamontowany jest mutiswitch technisat.

Podpiete jest 5 odbiorników w tym jeden unicable, obslugiwanych przez dekodery nc+, w tym jeden unicable. Na wszystkich po za 1 jakość sygnału jest na poziomie 90%. Jeden jest kłopotliwy, (nie unicable) ponieważ gdy podłącze go do instalacji elektrycznej w tym samym pokoju w którym mam gniazdo Tv sygnał spada mocno i skaczę. Wystarczy że w ten sam obwód elektryczny podłącze ps4 w stanby, lub tv. Sprawdzałem na wiele sposobów i tylko obciążenie prądem w tym jednym obwodzie powoduje takie zakłócenia. Mierzyłem kabel sat multimetrem, jest ciągły. Mierzyłem też przejście pomiędzy oplotem kabla sat i kabla z tego obwodu elektrycznego i na żyle neutralnej multimetr wydaje minimalne dźwięki.  Tak jak by miał gdzieś kontakt, albo jak podejrzewam gdzieś w ścianie te żyły z zdartą izolacją były blisko siebie.

Czy macie może jakieś sugestie jak zniwelować ten problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zmierz napięcie multimetrem, najlepiej analogowym pomiędzy masą podłączanego dekodera (wtykiem F), a masą multiswicth.

Może tam występować napięcie równe połowie napięcia ~230V.

To świadczy, że któreś z urządzeń w instalacji ma na masie napięcie zmienne. Trzeba je wyizolować albo naprawić.

Czasami są to urządzenia wyposażone  w przyłącze z kołkiem ochronnym, a są podłączone do instalacji bez kołka, lub kołek wisi w powietrzu.

Zasada jest jedna, pomiędzy masami urządzeń podłączonych do multiswitcha nie ma prawa występować napięcie zmienne.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...