Skocz do zawartości
  • 0

Jaki sprzęt 5 max odbiorników + opcja zez ?


hobelik
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

To mój pierwszy post więc witam wszystkich użytkowników serdecznie. 

Teraz opowiem jak wygląda sytuacja. Nowy budynek 3 sypialnie + salon do każdej z sypialni po jednym kablu do salonu 2 kable (ewentualna nagrywarka).

Po tym samym kablu musi iść również DVB-T. Na początek nie będę kupował nc+ czy polsatu więc chciał bym jak nawięcej darowych polskich i angielskojęzyczncyh programów dlatego czytałem coś o zezie :)

W instalacji użyłem kabli 100% miedź ze średniej półki z kotłowni do najodleglejszej sypialni jest max 20m przewodu.

Z kotłowni do miejsca instalacji anten będzie kolejne 6 metrów.

Początkowo będę miał TV tylko w 1 sypialni i salonie ale chciał bym by instalacja była gotowa na maksymalną liczbę odbiorników.

Z satelitą mam 0 doświadczenia ale hobbystycznie jestem elektronikiem a z wykształcenia i zawodowo informatyk więc technicznie ogarnę chyba wszystko.

Budżet na anteny(sat + dvbt) plus konwertery/multiswitche fajniejak by się w 1000 zmieściło a jak wydam mniej ... to nawet lepiej.

Utrudnienia: na dachu są anteny kierunkowe do LTE B20 4 metry od miejsca na anteny sat/tv pewnie jakiś filtr ?? No i pójdą jednym korytem przez dach.

Co kupić ?? Wszystko oprócz odbiorników (dekoderów).

Lokalizacja woj. Śląskie Orzesze 50.096216, 18.853398 wokół lasy :D

 

Ok będę aktualizował 1 post więc za radą pierwszy element:

1) Multiswitch TT 9/8 FT końcowy Telkom Telmor cena około 400zł lub wersja ekonomiczna MULTISWITCH 9/8 TECHNISAT CE 270zł

2) Antena 120x110cm FAMAVAL + uchwyt na 2 konwertery około 210zł

3) konwerter QUATRO Inverto BLACK Ultra IDLB-QUTL40-ULTRA-OPP 2sztuki  240

4) Antena DVBT Antena ASP-8 z symetryzatorem siatka no właśnie ale może ze wzmacniaczem ?? jak to przy multiswitchu jest ?? mux 8 jest na polaryzacji H.

 

Edytowane przez hobelik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No właśnie z tym wyborem ... Zapytał byś mnie jakiego PC kupić serwer laptopa to coś Ci polecę ale jak pisałem nie znam się na SAT preferował bym gdyby mi polecono coś konkretnego.

9 wejść na switchu rozumię ale po co aż 8 wyjść jak mam 5 przewodów rozciągniętych na dom ?? Czy jest to podyktowane tym, jak switch ma 9 wejść to musi mieć 8 wyjść ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie musi ale pewnie taki będzie dostępny najmniejszy, co do sprzętu to różnie. Ja mogę polecić antenę np Fuba ale taka 90 to pewnie około 500 zł https://hollex.pl/antena-fuba-daa-850-grafit-p-467.html, konwertery televesa https://hollex.pl/konwerter-quatro-televes-p-391.html 160 zł, multiswitch 550 zł https://hollex.pl/multiswitch-technisat-gigaswitch-98g-p-373.html do  tego dochodzi antena DVB-T ale tej już nie doradzę bo tą należy dobrać do miejsca, może ewentualnie wzmacniacz. Ogólnie jakbyś chciał dobry sprzęt to w 1000 się nie zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie tak jak kolega napisał +/- 1000 zł trzeba zarezerwować na tego typu instalację. Komponenty które kolega umieścił fakt są godne polecenia, ładnie to poskładać w jedną całość, dobrze poustawiać i odbiór będzie zapewniony.  Ogólnie jeżeli będziesz zamawiał z hollexa a coś będzie nie jasne myślę że zawsze ktoś ci doradzi w doborze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...