Skocz do zawartości

Karta DVB-T – jaki program do obsługi?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się, wszystko dzała ok i tvp i polsat,tvn, tv4 na antence z zestawu użyłem do tego ProgDVb 5xx PRO(Trial 21-dni) http://www.progdvb.com/download_progdvb.html do tego kodek mpeg4/AVC - Elecard AVC plugin for ProgDVB (Trial 21-dni) http://www.elecard.com/download/index.php

Czy ktoś nie zna jakiś darmowych kodeków mpeg4/AVC?? wbrew pozorom ciężko cokolwiek znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.orbita dzięki za info ..... powiedz mi tylko co teraz z tym zrobić czy założyć inna antenę typu siata z wzmacniaczem czy jakaś mała parabole z dwoma antenkami teleskopowymi ? czy po prostu dać se spokój z tym sprzedać ten zestaw i kopic se ciepły bigos :lol2:

 

all4you te kodeki to h264 ten zestaw jest w k-lite codek pack jak i w ffdshow

tu masz linki do darmówek...

 

http://www.frazpc.pl/programy/kodeki_do_filmow

http://www.downloadnow.pl/p159_Kodeki,audio,i,video.html

http://www.programosy.pl/kategoria,kodeki_audio_wideo,1,1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie DVBViewer wyświetla mi gdy wchodzę na kanał "Cannot load source filter. Nieprawidłowy wskaźnik" Wie ktoś może co jest grane?

AltDVB też nie chciał ruszyć :/

Dodam że Total Media 3 (dołaczony do karty-tunera X3MTV TU1100) chodzi prawidłowo (przynajmniej na mpeg2, bo na mpeg4 czekam aż zaświeci TVP HD - na razie czarny ekran). Ale ten program jest beznadziejny, odnośnie DVB-T wyświetla tylko elementarne dane o programie, nie można np. zrobić zoomu obrazu, za to ma dużo niepotrzebnych funkcji jak przeglądanie zdjęć, filmów, słuchanie muzyku itp. Takie centrum multimedialne dla blondynek :x

 

Dzięki, życzliwi już mi pomogli, działa, program jest super, ma dużo opcji, pokazuje wszelkie dane o odbieranych programach. Teraz jestem prawie pewiem że TVP HD mi zadziała. Na razie jest czarny ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wiem fddshow Audio sie nie nadaje dla altDVB. Czym dekodowac wiec dzwiek stereo bo filt AC3 dziala tylko na TVP1 TVP2 pozostale kanaly gluche.

Swoja droga faktycznie swiety program i mniej szarpie od dvbdreamm na dwucorowym 1,6Ghz lapku

 

Też mam podobny probelm.

Spróbuj zmienić fonię w DVBDream o ile go testowałeś. W DvbDream w Kanały > Własciwości kanału jest możliwość zmiany fonii z AC3 na Mpeg1. W moim wypadku zawiesza to aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do laptopa mam podłączoną kartę LifeView LV5T USB, wszystko śmiga jak należy. Zainstalowane oprogramowanie prosto z płyty dołączonej w pudełku do tunera. Dźwięk mam na wszystkich kanałach, także na TVP HD. Mam zainstalowane kodeki K-Lite Codec Pack 5.3.7 Full; przy instalacji zaznaczyłem H.264. Ten tuner można kupić już za mniej niż 100 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam tuner USB LV5H.

 

Chcę odebrać sygnał DVB-T z nadajnika w Wiśle, a więc w MPEG2. Gdy w AltDVB wybieram częstotliwość dla tego nadajnika (610000) to pokazuje mi sygnał (L=56%, Q=100%) i wyświetla się "610000;8: Signal OK (0%,229 ms)". Wszystko niby OK, ale gdy daje Scan to po kilku sekundach wyświetla mi się Skan Error i kanałów nie znajduje. Jak myślicie co jest nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam problem z tunerem LV5T Lifeview. Sterowniki z płyty nie chciały się instalować, wyskakiwał komunikat "Please install HotFix First!!". Ściągnąłem starszą wersję ze strony ale dołączone oprogramowanie (TotalMedia) informuje, że urządzenie jest nieobsługiwane lub używane przez inną aplikację.

Próbowałem innych programów, najlepiej chodzi progDVB, ale w wersji darmowej nie chce odtwarzać MPEG-4. Ale i tak inne programy odtwarzają tylko MPEG-2. Odbieram DVB-T z Suchej Góry (jakosć & sygnał na max. poziomie) ale nie mam możliwości oglądania TVP HD. Odbieram też Skrzyczne, ale sygnał jest za słaby żeby był obraz.

Testowałem różne programy:

SesamTv - nie odtwarza TVP HD

DVB Dream - nie znajduje żadnych kanałów

DVB Viewer - nie potrafię tego skonfigurować, znajduje kanały ale przy próbie oglądania wyświetla komunikat błędnej konfiguracji.

ProgDVB Pro (trial 21-dni) tu chodzi mpeg-4 ale po wyborze TVP HD wyskakuje błąd i program się wyłącza, a po następnym włączeniu muszę ustawiać kanały od nowa.

AltDVB - ja tam tylko możliwość oglądania DVB-S widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AltDVB rozpoznaje sprzęt i odpowiednio dostosowuje listę częstotliwości w zależności, czy interface BDA wykryje DVB-S, czy DVB-T (sprawdzone w praktyce). Co najwyżej LV5T może się nietypowo przedstawiać i AltDVB głupieje, ale nie powinno tak być.

 

Samego urządzenia bliżej nie znam, ale być może warto wgryźć się w ten komunikat "Please install HotFix First!!". Nie ma w readme/instrukcji informacji, że trzeba jakąś łatkę do Windowsa doinstalować przed załadowaniem oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W programie DVBViewer wyświetla mi gdy wchodzę na kanał "Cannot load source filter. Nieprawidłowy wskaźnik" Wie ktoś może co jest grane?

AltDVB też nie chciał ruszyć :/

Dodam że Total Media 3 (dołaczony do karty-tunera X3MTV TU1100) chodzi prawidłowo (przynajmniej na mpeg2, bo na mpeg4 czekam aż zaświeci TVP HD - na razie czarny ekran). Ale ten program jest beznadziejny, odnośnie DVB-T wyświetla tylko elementarne dane o programie, nie można np. zrobić zoomu obrazu, za to ma dużo niepotrzebnych funkcji jak przeglądanie zdjęć, filmów, słuchanie muzyku itp. Takie centrum multimedialne dla blondynek :x

 

Dzięki, życzliwi już mi pomogli, działa, program jest super, ma dużo opcji, pokazuje wszelkie dane o odbieranych programach. Teraz jestem prawie pewiem że TVP HD mi zadziała. Na razie jest czarny ekran.

 

Się pochwal co zrobiłeś że Ci zadziałało, bo mam dokładnie ten sam problem (choć na tunerku LifeView na usb).

Albo może ci życzliwi i mnie pomogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cav, trzeba zarejestrować sterowniki. Wchodzisz w folder DVBViewer, następnie Filters i klikasz Register DVBSource.exe.

PS Program jest naprawdę super, TVP HD chodzi jak marzenie, ale aby tak było musiałem dać kodek CoreAVC bo ten z TotalMedia3 był za wolny i nie wyrabiał przy szybkich scenach (brak płynności ruchu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cav, trzeba zarejestrować sterowniki. Wchodzisz w folder DVBViewer, następnie Filters i klikasz Register DVBSource.exe.

 

Rozwiązanie rodem z linuksa.....

Nie cierpię takich pomysłów.

 

Ale dzięki wielkie , zaraz sprawdzę.

 

PS Program jest naprawdę super, TVP HD chodzi jak marzenie, ale aby tak było musiałem dać kodek CoreAVC bo ten z TotalMedia3 był za wolny i nie wyrabiał przy szybkich scenach (brak płynności ruchu).

 

Ale mówisz o dekodowaniu softwerowym?

Ja bym chciał wykorzystać sprzętowe, na Radeonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna nie posiada kodeków, najwyżej jakieś wsparcie np. GeForce 8800 posiada PureVideo HD.

 

Moment, mowa o ATI Radeonie i Avivo.

PureVideo HD to dla GeForce jest.

 

I skoro kodek arcSof potrafi to wykorzystać (widać to w zużyciu procesora w Total Media, które po włączeniu sprzętowego dekodowania spada ze 100% do 10%, to czemu miałby tego nie robić w DVBViewer?

 

Kolejne pytanie - czy z DBViewera idzie zrobić coś a la MediaCenter - coś właśnie jak ten TotalMedia (wyglądający identycznie jak Power Cinema zresztą)?

Obsługiwanie DBViewera z pilota może być kłopotliwe, a zamierzam na tym postawić jakiś komp jako MediaCenter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wykorzystuje to wsparcie sprzętowe ze strony karty graficznej, nie przeczę, ale jednak kodek software' owy musi być. Brak dekodera sprzętowego w karcie graficznej podobnego do tego z tunerów.(w karcie-tunerze do kompa też go nie ma).

Fakt, jedyną przewagą TotalMedia3 jest obsługa z pilota, ale mnie siedząc przy kompie to niepotrzebne (całe sterowanie jest i tak w zasięgu ręki :lol2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wykorzystuje to wsparcie sprzętowe ze strony karty graficznej, nie przeczę, ale jednak kodek software' owy musi być. Brak dekodera sprzętowego w karcie graficznej podobnego do tego z tunerów.(w karcie-tunerze do kompa też go nie ma).

 

Nie masz racji, jak najbardziej są karty graficzne które mają wsparcie sprzętowe h.264.

Radeon HD jest właśnie jedną z nich.

Kodek to tylko soft który musi to obsłużyć.

 

Sprawdziłem - zarówno na driverach ATI, jak i ArcSoftu to wsparcie hardwarowe działa, przy TVP HD zużycie procesora to 5-20% (przy starym Celeronie 2,5 Ghz).

 

Fakt, jedyną przewagą TotalMedia3 jest obsługa z pilota, ale mnie siedząc przy kompie to niepotrzebne (całe sterowanie jest i tak w zasięgu ręki :lol2: )

 

DBViewer też tak może, widziałem screeny.

Pytanie tylko skąd taką skórkę HD zassać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem i dalej na dev_bdadriver 2.2.0.119 jest tak: Loading resources

Checking source filter

Hardware initialization

Checking: Dev_Bda2Driver.int

Checking: Dev_BdaDriver.int

Loading "Dev_BdaDriver.int"

BDA:AF9015 BDA Filter

BDA:Missing IID_IBDA_DigitalDemodulator

 

a gdy zainstalowałem dev_bda2driver v0[1].1.0.11 to wyskakuje zaś: Loading resources

Checking source filter

Hardware initialization

Checking: Dev_Bda2Driver.int

Checking: Dev_BdaDriver.int

Loading "Dev_Bda2Driver.int"

BDA2: BuildGraph: Adding Network Tuner to graph

BDA2: BuildGraph: Added ID #1 'AF9015 BDA Filter' Tuner filter to the graph

BDA2: BuildGraph: Connecting Network Provider with the Tuner filter

BDA2: BuildGraph: Connected Network Provider with the Tuner filter

BDA2: BuildGraph: Tuner exposes proprietary interfaces

BDA2: BuildGraph: Trying to connect Tuner filter directly to Callback

BDA2: RunGraph: Failed putting the Graph in Run state

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...