Skocz do zawartości

Czy będzie w Hollex ten produkt?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Uni-Box "1", czyli 9080 o ile pamiętam był, więc są spore szanse, że ten też się pojawi, ale na razie trudno mi wyrokować, z tego co widzę w GI Polska go aktualnie nie ma (tj. jest opis + produkt niedostępny), Hollex ściąga odbiorniki Golden Media od GI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli mogę się wtrącić, to ja od tygodnia jestem szczęśliwym (jak na razie :D ) posiadaczem "Golden Media Uni-Box 9060", czyli wersji 9080 bez tunera "DVB-T" i naprawdę poleciłbym go wszystkim szukającym dobrego tunera do "Cyfry+" (szczególnie po wgraniu alternatywnego "softu", bo wtedy karta "Cyfry" działa bez problemu w obu czytnikach, także jeśli dzielimy ją przez "splitter" "Smart Wi", z czym mój wcześniejszy nabytek na zastępstwo za "Globo HD S1", czyli "Ferguson Ariva @Link 200" miał DUŻE problemy, w zasadzie uniemożliwiające użytkowanie...), gdyby nie fakt, że jak się okazało kupiłem na stronie producenta ostatnią jego sztukę, bo teraz także ten model ma adnotację "produkt niedostępny"...

 

W ogóle zauważyłem, że pojawił się w ofercie "Hollex" odbiornik "IPTV" (chodzi mi o ten http://www.hollex.pl/telewizja-erotyczna/2086-strongvip-tv-81-kanalow-1-rok-vod-strong) i chciałbym zapytać @Mr. Orbitę (jako znawcę) czy są gdzieś w Polsce na rynku dostępne takie tunery, ale umożliwiające odbiór zamiast kanałów erotycznych "Ipli", "TVN Player", "vod.tvp.pl" czy "Next Music +HD" oraz internetowych przekazów polskich stacji radiowych, bo przyznam, że taki sprzęt mnie dużo bardziej by ciekawił :D .

 

Wiem, że są różniste odtwarzacze multimedialne (choćby ten http://www.hollex.pl/odtwarzacze-multimedialne/1978-odtwarzacz-manta-smart-tv-box-mnp01), ale one albo nie obsługują tych serwisów (nie wiem jak z tymi serwisami, które wymieniłem radzi sobie ta "Manta", bo nie są wymienione w opisie???), albo (też tak jak ta "Manta") mają tylko złącze "HDMI", czyli nie da się już do nich podłączyć np. nagrywarki HDD/DVD, czy telewizora starszego typu przez złącze "scart", a mnie by właśnie ciekawiło takie "cudo" :D???

 

Przy okazji mam jeszcze taką dygresję:

 

Wie ktoś (może Ty @Mr. Orbita) czemu tunery typu "Golden Media Uni-Box", albo mój stary "Globo HD S1", czyli tak naprawdę chyba tunery niemieckie (chyba, że się mylę???) bez problemu obsługują w wbudowanych czytnikach (po przeprogramowaniu) kartę "Cyfry+", nawet przez "splitter", a taki "Ferguson Ariva @Link 200" za nic sobie z tym nie poradzi (przez "splitter"), albo poradzi tak wolno, że się odechciewa używać (bezpośrednio włożona w czytnik karta "Cyfry+" lub "TNK SD"), a producent ma według opakowania i strony internetowej siedzibę w Poznaniu, więc na lokigę priorytetem dla niego powinna być pełna obsługa polskich platform (nawet kosztem wykupienia na to oficjalnej licencji), a jak się okazuje nie jest???

 

Dla mnie to jest WIELKA zagadka...

 

Przepraszam za tę dygresję, ale dużo nerwów i stracone pieniądze kosztował mnie ten zakup "Fergusona" i chciałbym po prostu wiedzieć dlaczego to tak z nim jest (przecież sprzętowo to chyba dobry sprzęt, tylko cały kłopot jest w oprogramowaniu, mimo, że to podobno tuner z "linuxem"...)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie dla @Wikinga - UNI-BOX 2 będzie opisany w SK 10/2012 i w Hollexie raczej się pojawi (aczkolwiek pewnie kto miał kupić, to już kupił gdzie indziej ;) )

 

@Frazes: z tego, co mi przeszło przez ręce, to nie spotkałem takiego urządzenia, ale oczywiście mam do czynienia tylko z małym procentem wszystkich odbiorników - może coś takiego jest? W każdym razie ja na coś takiego nie trafiłem ;) W przypadku porządniejszych odbiorników na Linuksie (z Enigmą itp.) można odtwarzać strumienie i przykładowo NEXT Music +HD dało się dopisać i oglądać (o ile coś się w tym zakresie nie zmieniło). Ale TVN Player, czy vod.tvp.pl już nie.

 

W Mancie też nie spotkasz tego, czego szukasz, to są raczej takie ogólne jak YouTube, DailyMotion, Flickr, Picasa (akurat nie pamiętam, czy w Mancie są konkretnie te, ale zwykle coś w ten deseń - chodzi mi o rodzaj)

 

Co do dygresji - offtopic, to może być software w odbiorniku, w splitterze, albo niedogadanie z tym konkretnym modelem splittera. Trudno wyczuć. Ale generalnie Ariva @Link 200 się sprzedaje - gdyby to był jakiś masowy problem, to by było o tym sporo pisane (acz faktem jest też, że się nie interesuję zbytnio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WIELKIE za odpowiedzi @Mr. Orbita :D .

 

Co do tych urządzeń z "TVN Player", "Iplą" i "vod.tvp.pl", to pytałem o nie też dlatego, że ostatnio widzę w tv reklamę "Netii", gdzie pokazują takie małe urządzonko, na którym jak twierdzą właśnie działa między innymi "Ipla", "TVN Player" i chyba "vod.tvp.pl" (chociaż ta nazwa nie pada, ale jest mowa o powtórkach meczów z "TVP Sport"), czyli takie coś istnieje, tylko właśnie nie wiem czy "sygnał" do tego idzie przez "oficjalny" internet, czy tylko przez sieć "Netii" (no i wnioskując z wyglądu tego urządzenia też ma niestety tylko złącze "HDMI"...)???

 

Co do "Fergusona Ariva @Link 200", to rozglądając się za zastępstwem za uszkodzonego "Globo HD S1" od razu rozważałem "Uni-Boxa 9080", 9060, albo "Mantę HD9000 Live Sat Pro", ze względu między innymi na dwa gniazda "scart" (co ku mojemu smutkowi w nowych modelach staje się rzadkością... - jakby producenci myśleli, że wszyscy już mają tylko nowe urządzenia z gniazdami "HDMI", co prawdą nie jest !) i dwa czytniki kart, ale w ostatniej chwili diabeł mnie (jak się okazało potem :D ) podkusił, żeby kupić jednak tego "Fergusona", bo pomyślałem, że skoro to tuner na "linuxie" i polski producent, to to jest "oczywista oczywistość", że "Cyfra+" będzie działała w czytniku i przez "splitter" (mam "Smart Wi" pierwszej generacji) bez żadnych problemów, a poza tym pomyślałem, że skoro jest okazja to czas kupić sprzęt o większych możliwościach od poprzedniego, żeby też się za szybko nie zestarzał, a tutaj "klops"...

 

NA SZCZĘŚCIE zdążyłem kupić tego ostatniego, jak się okazało "Uni-Boxa 9060" z magazynów "Golden Media Polska" :D!

 

No nic, przepraszam za ten "offtopic" o "Fergusonie". Obiecuję, że w tym wątku to już koniec, ale musiałem Ci się @Mr. Orbita publicznie wyżalić w tej sprawie (zrobiłeś DOBRY uczynek pozwalając mi na to :D ) :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów z forum przesłał mi link do recenzji moim zdaniem BARDZO ciekawego urządzonka (w zasadzie o takim urządzeniu pisałem wyżej) i chciałbym Ci @Mr. Orbita zasugerować, żeby postarać się je pozyskać do oferty "Hollex" :D .

 

Myślę, że WARTO, tylko ciekaw jestem czy na tym czymś zadziała "Next Music + HD", bo żadna z recenzji o tym oczywiście nie wspomina (redakcja "Next Music + HD" powinna o to bardziej zadbać, tzn., żeby w czasie testów podobnych urządzeń testowano też działanie na nich tego kanału :D ) ???

 

http://www.fandroid.com.pl/czy-warto-kupic-media-droid-mt7001-krotki-wstep,5170

 

http://rtv.gadzetomania.pl/2012/01/26/centrum-domowej-rozrywki-wedlug-media-tech-test/pierwsze-wrazenia-wykonanie-i-ergonomia/top

 

W ogóle czy ktoś z forum ma może to urządzenie i mógłby się podzielić wrażeniami z jego codziennego użytkowania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w planach sprzedaży tego w Hollexie - za daleko od branży, a samo urządzenie jest na bazie Androida, nie najnowszego, bez większych perspektyw na dobicie choćby do 4.0, nie wszystkie aplikacje ze sklepu Google Play mogą pracować poprawnie (część jest niekompatybilna), "męczy się" przy wysokich rozdzielczościach. Jestem nastawiony sceptycznie do tego typu eksperymentów, gdyż uważam, że jest to dostosowywanie Androida na siłę do zastosowania do którego nie bardzo się nadaje (albo inaczej - nie był tworzony jako system pod playery multimedialne). W efekcie system zaczyna mieć ograniczenia, których nie spotyka się na telefonach/tabletach, a użytkownik jest zostawiony sam sobie z powodu braku aktualizacji i poszerzania możliwości okrojonego systemu. Więcej musieliby powiedzieć sami posiadacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

W tej chwili jeszcze nie, ale koło maja powinna być pozycja związana z naziemną telewizją cyfrową.

 

W kwestii MTV Unlimited wyżej - już wiadomo co będzie - stare karty idą do kosza, niewykorzystane zdrapki też. Będą nowe karty i nowe zdrapki (90 lub 365 dni) w podobnych cenach jak były do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...