Skocz do zawartości

Dekoder ADB 4730CDX


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem dzisiaj dekoder z 3831CDX na 4730CDX. Podstawowa różnica na plus to obsługa rozdzielczości 1080p, w starym było max 1080i. Inne menu, moim zdaniem mniej czytelne, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Zwraca uwagę brak kolorowych charakterystycznych dla każdej stacji własnych logo w EPG. Trudniej przez to zorientować się jaki kanał włączamy. Czy jest jakaś szansa na zmianę tego w oprogramowaniu?

Czy dekoder ADB 4730CDX obsługuje rozdzielczość 1080p? W instrukcji obsługi widzę, że taka rozdzielczość jest obsługiwana. Biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce programy HD nadawane są w rozdzielczości 1080i rozumiem, że po ustawieniu w opcjach dekodera rozdzielczości 1080p programy są upskalowane do tej jakości (a właściwie raczej usuwany jest przeplot)?

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa posty po przeniesieniu ostatniego z nieodpowiedniego działu forum i wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z Was ma dekoder Vectra 4730CDX ? Czy ma on z tyłu "przelotkę" antenową? Chodzi o wyjście antenowe, pod które możemy podłączyć TV do odbioru telewizji analogowej?

Czy zmieniło się coś w kwestii układania własnej listy kanałów w tym dekoderze? Kilka postów wyżej abonenci pisali, że nie ma w nim takiej możliwości - może jakaś ostatnia aktualizacja oprogramowania to zmieniła?

 

pozdrawiam,
Marcin

Edytowane przez vizir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Adb 4730cdx, CEntral Family, serial Moja rodzinka.

Ten serial leci drugi raz pod rząd i wtedy dało się serię nagrać tylko że po oglądaniu usuwałem a że żona zachciała mieć to na dysku to zacząłem drugi raz to nagrywać i dwie pierwsze serie poszły a następna już bez możliwości nagrania serii. 

Właśnie przeleciałem EPG i nigdzie nie ma możliwości nagrywania serii mimo, że w opisach jest, że sezon 1 odcinek 5.

 

A jaką date aktualizacji oprogramowanie macie na tym dekoderze? Bo ja z marca.

Edytowane przez Micho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat mam dekoder ze starym i nowym oprogramowaniem - moja rodzinka leci od 9:55 i mam możliwość nagrywania serii także podejrzewam że masz już ten odcinek nagrany albo jest w zleceniach. pamiętaj że zlecenie nagrywa tylko sezon dla którego było włączone, każdy inny sezon musisz włączać serię osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dekoder ADB 4730CDX na oprogramowaniu Graphyne jest szybszy od np. ADB1721C lub innego na sofcie Carbo?
Czy szybkość działania jest identyczna? Ma ktoś porównanie?
Osobiście graphyne to tragedia, nie dość że mega mułowato chodzi, to często się zawiesza i np nie ma funkcji blokady włączenia całego dekodera na pin (można tylko zablokować programy w wybranej kategorii wiekowej)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam! To jest mój pierwszy wpis na tym forum specjalnie się na nim zarejestrowałem, żeby wam opisać to padło zwane potocznie najnowszym dekoderem pseudo firmy Vectra, model dekodera ADB 4730CDX. Wpis będzie trochę długi bo firma Vectra postarała się by historia była barwa i długa, końca jeszcze nie ma. Nie polecam tego badziewia najgorszemu wrogowi i przeklinam dzień w którym stwierdziłem, że wymienię moje dwa dekodery model HD 5810CDX na to coś. Stary dekoder przy tym był jak błyskawica. Mam go od 1 sierpnia i od początku mam z nim tylko problemy. Wymieniłem go pierwszy już 9 sierpnia. Dekoder strasznie wolny, średnio zawiesza się kilka razy na dzień, czasami już samym początku jak się go włącza. Menu uboższe od poprzedników i to bardzo, jakby cofnęli się w rozwoju. Ułożenie swojej ulubionej listy wymyślił chyba jakiś sprawny umysłowo inaczej, bo już bardziej tak prostej czynności nie można było skomplikować, żeby ustawić jeden ulubiony kanał trzeba wykonać uwaga:  10 operacji w menu i mamy ułożony tylko jeden kanał, każdy może sobie policzyć ile trzeba się na klikać pilotem, żeby zrobić ulubioną listę z powiedzmy 80 kanałów. Dekoder już w sumie wymieniłem 4 razy. Spytacie dlaczego to robię? Bo Vectra zwraca kasę tylko wtedy jak jest zgłoszona awaria. Na fejsie na privie powiedzieli mi, że oprogramowanie jest błędne i kiedyś tam w przyszłości coś z tym zrobią, dekodery mają od stycznia 2019 roku i nie widzą problemu, żeby je wciskać klientom oczywiście nie uważają tego za awarię i nie widzą powodu do zwrotu kasy za czas kiedy nie można korzystać z telewizji. Raz był taki jeden technik u mnie co chodzi już do mnie chyba od 20 lat i mi wszystko wyjaśnił. Ktoś na górze s[beep]ył sprawę a zapłacą za to klienci bo oni nie wiedzą co teraz z tym zrobić a dekoderów coraz więcej na rynku i zgłaszanych awarii również. Praktycznie do czerwca nie reagowali na to co zgłaszali im technicy, że jest problem z dekoderami, dalej kazali to wciskać ludziom. Podpowiedział mi, żebym następnym razem jak zgłoszę awarię powiedział, że chcę dekoder z oprogramowaniem CARBO który działa a dekoder taki sam tylko inne oznaczenia 3831CDX. Zgłosiłem awarię powiedziałem, że chcę taki dekoder i technik nie przyszedł, jak zadzwoniłem drugi raz to się dowiedziałem, że za wymianę dekodera mam im zapłacić 149 zł bo to nie jest wtedy wymiana usterkowa tylko wymiana na inny dekoder. I teraz jestem w czarnej dziurze. Do tego wczoraj po kolejnym resecie dekodera nagle znikła opcja nagrywania, tak jakby ktoś wyłączył te  funkcję w dekoderze. Teraz czekam na technika z kolejnym nowym wadliwym dekoderem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...