Skocz do zawartości
  • 0

podłączenie 2 tunerów


splock
 Udostępnij

Pytanie

Mam taki problem.

 

Potrzebuję podłączyć 2 tunery: analogowy Amstrad 350 i cyfrowy Polsatu Echostar DSB 616 do telewizora bez złącza EUR (czyli na wejście antenowe).

 

Kabel od anteny sat wtykam w LNB IN Echostara, kablem EUR łączę oba tunery (Echostar łącze TV, Amstrad łacze VCR). Od Amstrada wychodzę kablem antenowym do telewizora.

 

I tu jest problem. Mianowicie przy włączonym Echostarze i wyłączonym Amstradzie ekran telewizora jest czarny. Przy wyłączonym Echostarze i włączonym Amstradzie na ekranie tylko śnieg (brak sygnału). Przy obydwu włączonych tunerach na ekranie mam sygnał z tunera analogowego.

 

Gdzie tkwi problem?? Wypróbowałem parę kombinacji połaczeń i nie wiem, co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Obydwa tunery musimy połączyć przelotką konwerterową. W DSB 616 masz na panelu tylnym wyjście "LNB OUT", dzięki któremu możesz podłączyć drugi tuner. Nie pamiętam jak działa ta przelotka w tych Echostarach, niech właściciele tego sprzętu się wypowiedzą. Ale możesz uciąć z metr koncentryka i samemu to sprawdzić. Pamiętaj tylko, że może być wlączony tylko jeden tuner, drugi w tym czasie musi być w trybie czuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie sprawdziłem instrukcję obsługi Echostar'a DSB 616. Na panelu tylnym tego odbiornika, obok gniazda "LNB IN" znajduje się "IF OUT". To znaczy, że instrukcja przeznaczona dla modelu DSB 616 jest nieprawidłowa? Jeżeli tak, to zwracam honor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wyżej zaznaczyłem, że jeden tuner musi w tym czasie być w trybie czuwania. W niektórych Echostarach przelotka jest tylko bezużytecznym gniazdem, którego nie da się wykorzystać. Szczerze mówiąc, nie pamiętam, który to był dokładnie model... :?

 

Proponowałbym inne, lepsze rozwiązanie. Wymiana konwertera na "Twin", czyli coś takiego :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=24&id=650 Wtedy, oba odbiorniki nie będą od siebie uzależnione i oba będą mogły być włączone w tym samym czasie.

 

Najlepiej wstrzymaj się jeszcze z decyzją, mam nadzieję, że odezwie się w tym temacie posiadacz tego tunerka, to napisze co i jak. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mam taki problem.

 

Potrzebuję podłączyć 2 tunery: analogowy Amstrad 350 i cyfrowy Polsatu Echostar DSB 616 do telewizora bez złącza EUR (czyli na wejście antenowe).

 

Kabel od anteny sat wtykam w LNB IN Echostara, kablem EUR łączę oba tunery (Echostar łącze TV, Amstrad łacze VCR). Od Amstrada wychodzę kablem antenowym do telewizora.

 

I tu jest problem. Mianowicie przy włączonym Echostarze i wyłączonym Amstradzie ekran telewizora jest czarny. Przy wyłączonym Echostarze i włączonym Amstradzie na ekranie tylko śnieg (brak sygnału). Przy obydwu włączonych tunerach na ekranie mam sygnał z tunera analogowego.

 

Gdzie tkwi problem?? Wypróbowałem parę kombinacji połaczeń i nie wiem, co dalej?

Do czego używasz tego Amstrada? Może czas już się z nim rozstać? Przecież nie masz tam nic, czego by nie było w Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tuner cyfrowy :arrow: wejście VCR w analogowym :arrow: z wyjścia (modulatora) analogowego tunera do TV. Znaczy chyba dobrze to wszystko jest łączone. Przy trybie pracy StandBy analogowego, sygnał powinien być przekazywany na TV.

Jeśli tak nie jest, przy włączonym analogowym, na pilocie wybierz tryb pracy (coś w stylu VCR/TV), jeśli oczywiście coś takiego jest na tym pilocie.

Możesz też w tunerze cyfrowym spróbować wybrać inny standard wysyłania sygnału (RGB, Kompozyt), może to coś da.

Nie znam z doświadczenia ani jednego, ani drugiego tunera, więc strzelam w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a to kicha, splitter juz mam ale teraz chcialem zebym mial w sypialni i w pokoju goscinym a ze w 2 pokojach nie bede naraz wiec po co kupowac konwerter i karte kliencka to uznalem ze tak sobie zrobie. w sumie to zaskoczylem sie ze nie dziala bo nawet w cyfrze ktos mi mowil ze jak ma sie 2 dekodery to mozna ogladac to samo a co mi z tych kilku niekodowanych, moze jednak da sie to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znaczy podłączenie do konwertera (przez przelotkę) może zostać, nie ma potrzeby w tym konkretnym przypadku stosować konwertera Twin czy Quad. Ale aby podzielić uprawnienia to splitter (czy dodatkowa karta kliencka) jest niezbędny.

Jedna sprawa to dostarczyć sygnał z satelity, a druga - uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam takie trochę głupie pytanie. Obecnie mam Prestiż w C+, ale pod koniec roku skończy mi się umowa i mam w planach wzięcie 3 pakietów i HBO z n-ki oraz podpisać umowę na Multipakiet. Z n wezmę recordera, a kartę z Multipakietem włożę do jakiegoś dekodera HD od Cyfry. Jak mam teraz dekoder od Cyfry, to załóżmy oglądam Canal+, a za chwilę jest F1 na Polsacie i muszę się przerzucić na naziemną antenę. Żeby powrócić do Canal+ to muszę wyłączyć najpierw ten dekoder Cyfry, znowu włączyć i mogę oglądać. I tu mam takie pytanie, jak np. będę oglądał Sportklub i będę chciał włączyć Canal+ Film, to żeby potem powrócić do Sportklubu będę musiał na nowo wyłączyć i znowu włączyć nboxa? Dzięki za odp. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...