Skocz do zawartości

Najlepsze oferty internetu mobilnego


Gość jaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo często na forum poruszamy kwestie ofert internetu mobilnego. Zakładam zatem nowy temat, który poświęcony będzie tej kwestii.

 

Na początek wrzucam to:

 

http://www.t-mobile.pl/pl/tmobile1-internet-domowy

 

Nazwa myląca, bo to tak naprawdę internet mobilny. Całkowicie nielimitowany transfer, 2 prędkości do wyboru.

 

Ile można na nim wyciągnąć? Np. tyle:

 

https://mvno-gsm.pl/blog-pobranie-ponad-1-tb-miesiecznie-przez-siec-mobilna-to-juz-nie-problem/

 

Nie ma tu żadnych FUP-ów i innych tego typu wynalazków. Cena za 20 mb/s to 49 zł/mc. Bardzo dobry zasięg zapewnia NetWorkS!

 

:-)

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,  że Red Bull Mobile skasował LTE bez limitu, doładowanie 50zł starczało na 3 miesiące. Teraz 40zł za 100GB na miesiąc (bez limitu  prędkości - u mnie DL 80-90Mb/s). Też nie jest źle ale to już nie to samo.

Edytowane przez xMaraSSx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić też uwagę na ofertę internetu mobilnego w sieci OTVARTA. Nie chodzi tylko o atrakcyjną cenę. OTVARTA, jako chyba jedyny dostawca internetu mobilnego w Polsce, oferuje opcję stałego adresu IP.

https://otvarta.pl/internet

 

Oferta:

44,99 zł/m-c - 100 GB w dzień + 200 GB w nocy (1:00-8:00). W opcji ze stałym IP cena wynosi 49,99 zł/m-c. Umowa bezterminowa. Zasięg Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem.

 

Dorzucę jeszcze NAU Mobile:

 

https://www.naumobile.pl/oferta/internet/

 

34,90 zł (+ jednorazowa aktywacja 29 zł) z umową na 12 miesięcy - 100 GB w dzień + 200 GB w nocy (1:00-8:00).

 

Zasięg Plus. Korzystając z usług NAU Ubezpieczenia można liczyć na dodatkowe bonusy.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że moje posty o ofercie Orange wyleciały z tematu o "nju mobile", to opiszę ją tutaj.

 

Oferta "Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich+pakiet GB". Wariant 7-dniowy za 7 zł. Nielimitowane rozmowy, sms-y i 3 GB internetu (z każdym kolejnym odnowieniem usługi +1 GB). Koszt miesięczny ok 30 zł. Można go obniżyć do ~ 24,3 zł ładując konto kwotą 200 zł (30 zł bonusu + 10/20 zł na skarbonkę w zależności od stażu w sieci). Za każde 2 zł doładowania, Orange dorzuca 1 GB bonusowego transferu, doładowanie 200 zł to 100 GB bonusu na 5 miesięcy (21,4 tygodnia, a więc ~ 4,67 GB / tydzień). Doładowanie za 200 zł (realnie 250 zł po uwzględnieniu bonusów) wystarcza na 35 tygodni. 

 

Rozpiska ilości GB w poszczególnych tygodniach (przy doładowaniach za 200 zł i uwzględnieniu bonusu GB z doładowania):

1. tydzień    3 + 4,67 =  7,67 GB
2. tydzień    4 + 4,67 =  8,67 GB
3. tydzień    5 + 4,67 =  9,67 GB
4. tydzień    6 + 4,67 = 10,67 GB
...
27. tydzień              29,00 GB
...
53. tydzień  55 + 4,67 = 59,67 GB
...

Po pół roku aktywnej usługi do dyspozycji mamy już ponad 120 GB miesięcznie. Po roku ponad 240 GB miesięcznie. Niewykorzystane GB przechodzą dalej.

 

Aktywacja przez "Mój Orange" lub kodem  *115*2*7#

 

Regulamin:

https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/27433/1f6582d1-9267-4b7b-8f43-89f451feac3d.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Internetu mobilnego, to wszystko zależy od lokalizacji gdzie się go użytkuje. Ja wybrałem Internet sieci Plus ze względu na miejsce zamieszkania.W całym domu mam wszystkie kreski sygnału i żadnej zewnętrznej anteny nie musiałem instalować.Prędkość ok.20 mega i tyle mi wystarcza.Sporadycznie użytkuję też internet Aero2,który też ma w domu bardzo mocny sygnał wszystkie kreski sygnału.U mnie do nadajnika mam 1 km odległości. Przez okno widzę nadajnik najbliższy.Internet Orange ledwo co otwiera strony www.Ślimaczy i nonstop komunikat "trwa wczytywanie strony",a filmy na Youtube z kręcącym kółkiem buforowania.Co chwilę filmy się zatrzymują na internecie Orange.Play też nie za dobrze,podobnie jak Orange.Na dole w mieszkaniu cztery kreski,a na wyższych piętrach od 1-2 kresek sygnału.Natomiast gdy jestem w pracy,to tam brak zasięgu sieci zarówno Plus jak i Orange oraz  T-Mobile. 

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze coś dla osób nielubiących zobowiązań, nawet tych na czas nieokreslony:

 

Internet Premium 100+200 GB w KLUCZ Mobile

 

W zasadzie to jest to samo, co OTVARTA i NAU Mobile, ale na kartę (Pre-Paid). Również zasięg Plus. Konto KLUCZ Mobile zasila się doładowaniami Plus, można to robić wszystkimi dostępnymi kanałami.

 

9 godzin temu, ARTIPAPK napisał:

Co do Internetu mobilnego, to wszystko zależy od lokalizacji gdzie się go użytkuje.

 

Dokładnie tak. Dlatego trudne są pytania typu "Co sądzicie o takim czy innym internecie, czyli jak działa". Mało tego, sieci rozbudowują się tak dynamicznie, że dzisiaj w danym miejscu najlepiej działa operator "A", a jutro już operator "B". Nie można tego generalizować na podstawie ogólnych rankingów Speed Test i wyciągać wniosków, co działa dobrze, a co na pewno źle.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie, jaka jest obecnie najlepsza oferta internetu mobilnego i czy sprawdzi się ona na wsi do której jeżdżę?

Lokalizacja: https://www.google.com/maps/place/Krępa+66,+59-170+Krępa/@51.545797,15.8542853,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x470f574e0df9bb2b:0xc178ea8a9dff331!8m2!3d51.545797!4d15.856474
 

Wiem, że niedawno uruchomili nadajnik 4G na Nowym Dworze, który jest może z 2 km od wioski.


Chodzi o to, że połączenie po kablu z Orange jest bardzo słabe, może 2 Mbit/s i nie wystarcza do oglądania meczów w dobrej jakości n.p. z Ipli.

 

Najważniejsza jest prędkość tego internetu, będę z niego korzystał w co któryś weekend, wystarczy chyba spokojnie 50 GB na miesiąc.

Która sieć polecacie z routerem do internetu mobilnego za mniej niż 100 zł (jak żadna to się dołoży drugą stówkę na router z T-Mobile) i aby prędkość była przyzwoita (tak z 20 Mbit/s by się przydało)?

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kisiel95 napisał:

prędkość była przyzwoita

Prędkość nie zależy od oferty (za wyjątkiem internetu domowego od T-Mobile, gdzie jest właśnie ograniczenie prędkości do 20 Mb/s w abonamencie za 50 zł/mc).

 

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=ukelocations&network=&standards=&bands=&center=51.534671%2C15.824492&zoom=12

 

Jeśli chcesz ze sprzętem i umową, to:

 

https://www.t-mobile.pl/internet-domowy/cat10034.chtml

Wydaj piątaka na starter i przetestuj najpierw.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mam taki Speedtest, gdy z telefonu robię router (mam akurat w T-Mobile/Heyah), czy można liczyć na coś lepszego w tej lokalizacji? Może z innej sieci będzie lepiej?

https://www.speedtest.net/result/8084059432
 

PS Moim priorytetem jest oglądanie meczów, martwi mnie w tym wyniku ping.

 

Jeszcze chciałbym router do mobilnego neta, bo mój telefon czasem się buguje gdy robię z niego router.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na mapę najbliżej masz nadajnik z Orange.Kup starter pre-paid i wypróbuj prędkości.Jeżeli jest nie zapchany ,powinien działać przyzwoicie.Odnośnie internetu sprawdź Orange Free na kartę,po doładowaniu dostajesz bonus internetu a środki pozostają na koncie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powie Ci na podstawie samej tylko teorii, co będzie działać lepiej, a co gorzej. Za dużo rzeczy ma na to wpływ. Trzeba potestować. I to nie raz, dwa a najlepiej cały weekend, o rożnych porach dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrobię tak, potestuję z 2 weekendy z Orange i zobaczę, czy jest duża poprawa.
EDIT: A jaki ogólnie router polecacie do tego internetu mobilnego (na razie nie chciałbym montować jakiś anten na budynku, bo ja tam tylko do babci jeżdżę na weekendy i wujek pewnie by nie pozwolił), ale jakby miał małą antenę do zbierania sygnału to byłoby spoko?

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.03.2019 o 13:01, wuzel napisał:

Możesz coś więcej powiedzieć na temat pracy tego  routera.Jest stabilny czy są zwiechy lub  coś w tym stylu .Jaka odległość do nadajnika?

 

Działa stabilnie, ok. 700m w linii prostej od stacji przekaźnikowej, ustawiłem agregację pasm LTE 1800 i 2600. W środku nocy dowload nawet ~200Mbit.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Orange kilka dni temu wprowadził roczny pakiet no limit minut i sms + 1 TB internetu. Cena 300 zł.

 

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/az-1-tb-danych-nielimitowane-rozmowy-i-smsy-na-caly-rok/

 

Uwzględniając bonusy za doładowania i skarbonkę za staż w sieci, pakiet ten można mieć już za 250 zł / rok (~ 21 zł / miesiąc). Wliczając bonus internetu z doładowań, do dyspozycji miesięcznie będzie ok. 95 GB danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najwięcej najkorzystniejszych cenowo ofert na internet mobilny są obecnie u operatorów MVNO działających w oparciu o sieć Plus. 

 

Naprawdę polecam te oferty bardziej od tych prosto od Plusa. Tu nie ma żadnych FUP-ów. Pakiet podstawowy należy się jak psu buda, nie ważne, w jakim zasięgu się znajdujemy (3G, czy LTE). W każdej ofercie 100 GB jest na pełnej prędkości.

 

Jeśli chodzi o internet mobilny, to spokojnie mogą go brać nawet Ci, którzy nie mają zaufania do MVNO. W ofertach internetowych numer telefonu najczęściej nie ma znaczenia, więc nawet jego ewentualna utrata nie ma znaczenia. Umowa bezterminowa = ryzyko żadne. 

 

Oczywiście trzeba być gdzieś, gdzie Plus działa względnie dobrze. U mnie jest tak (prędkość mierzona na internecie OTVARTA):

 

209633362

 

Do nadajnika 5 km, sygnał LTE dość słaby.

 

Bzdurą jest, że karty MVNO mają tu jakieś niższe priorytety. Wielokrotnie sprawdzałem i każdorazowo wyniki internetu Plusa i internetu MVNO na Plusie były identyczne.

 

Z innych sieci to jeszcze działąjący na Play Virgin Mobile:

 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...