Skocz do zawartości

Polonijne programy na 28.2E/28.5E


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaciekawił mnie ten kanał nadaję na EuroBirdzie 1 (28.5E) - 11223 V 27500 2/3.

Znajduję się tam program Hello Poland ,który jest dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.W ramach tego programu nadają także teledyski polskich wykonawców.Moim zdaniem ciekawy kanał.Zresztą zobaczcie na ich stronę internetową http://www.red-tv.co.uk/ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EuroBird 1 (28.5E):

 

- na 11.224V SR=27500 FEC=2/3 włączono niekodowaną planszę testową Arqiva identyfikowaną jako 53118 (2335/2336/2334). Jednocześnie wyłączono z tej częstotliwości Red TV (nadawca informuje, że to przerwa z przyczyn technicznych)

Miejmy nadzieję, że wrócą na wizję. Też jestem ciekawy co pokazują w ramówce, skoro czasami można było napotkać na teledyski polskich wykonawców :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL-TV z polskim blokiem na LifeOne

 

autor: RafiX

źródło: pl-tv/inf. własna

11 lutego 2008 roku, z emisją satelitarną wystartował nowy polski kanał PL-TV. Stacja ta działała już na brytyjskim rynku od października 2006 roku, dotąd jej programy były emitowane jedynie w internecie. PL-TV nadaje codzienny, porannny blok w godzinach 8.00 - 9.00 polskiego czasu na antenie LifeOne. Na odbiornikach platformy SKY kanał znajdziemy na pozycji 197.

 

top05yy7.gif

 

PL-TV nadawana jest z centrum Londynu, jest to program stworzony specjalnie dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, jak i dla tych, którzy chcieliby przyjechać na wyspy. Codzienny blok poranny emitowany jest pod znakiem "Śniadanie w Wielkiej Brytfanie". W ciągu godzinnego programu możemy obejrzeć relacje z różnych wydarzeń kulturalnych dziejących się w Londynie - koncerty, festiwale, teatry, filmy, wywiady z popularnymi grupami i artystami, Na antenie nie brakuje też wywiadów z samymi Polakami mieszkającymi w tym kraju.

 

Odbiorcy indywidualni mogą odbierać PL-TV z następujących parametrów:

 

satelita: EuroBird 1 - 28.5E

transponder: F2 (12.523V SR=27500 FEC=2/3)

 

SID= 55110

PID V= 2347

PID A= 2348

PID PCR= 2347

 

ID: LifeOne

kodowanie: Brak

 

Odbiór w Polsce jest bezproblemowy. Jedynie mieszkańcy wschodnich krańców Polski mogą mieć problemy z odbiorem - potrzebne są większe anteny (80 cm). Wiązka transpondera

 

Strona domowa PL-TV: http://www.polskastacja.co.uk/

 

Na satelicie 28.2E/28.5E pojawia się coraz więcej ciekawych programów. Ostatnio dołączone to chociażby muzyczny Clubland TV i podróżniczy Travel 2 Channel . Już niedługo pojawi się też specjalne zestawienie najciekawszych kanałów FTA emitowanych z tej pozycji satelitarnej, oferta zostanie pogrupowana tematycznie. Całość będzie dostępna pod tym adresem: Lista najciekawszych kanałów zagranicznych FTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red TV ponownie wznowił swój program, ale z innej częstotliwości :wink:

 

Parametry techniczne:

 

satelita: Astra 2A - 28.5E

transponder: 40 (12.480 V SR=27500 FEC=2/3)

 

PID V= 2312

PID A= 2313

PID PCR= 2306

SID= 12080

ID: 12080

 

kodowanie: brak

 

Obecnie na antenie Red TV leci serial fabularny, coś w stylu TVN-owskiego "Sędzia Anna Maria Wesołowska". Na chwilę obecną nie zauważyłem żadnych znamion polskości. ;)

 

rednc7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

LifeOne zakończył swoje nadawanie. W związku z tym zmieniły się parametry emisji kanału adresowanego do Polonii mieszkającej w Wielkiej Brytanii - PL-TV. Według strony domowej nadawcy, PL-TV został przesunięty na pozycję 186 w terminalach platformy SKY Digital.

 

Pytanie: Jaki kanał znajduje się na pozycji 186 w odbiornikach SKY? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało mi się połączyć ze znajomym z Londynu :jupi: Dowiedziałem się, jaki program zajmuje pozycję 186 w terminalach SKY. Co ciekawe, jest to Red TV :wink: szkoda tylko, że w ostatnich dniach nie udało mi się namierzyć ramówki PL-TV na tym kanale. :|

 

PS: Odświeżono stronę domową PL-TV :arrow:http://www.polskastacja.co.uk/

Przy okazji wprowadziłem zmiany w temacie (połaczyłem dwa wątki - drugi był o samym Red TV i dałem nową nazwę). :wink:

 

PS2: Jak nie chcecie pisać to będę tutaj sam nabijał posty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Wątek odkopuję ;)

 

PL-TV najprawdopodobniej nadal nadaje na satelicie, można go oglądać na terminalach Sky na kanale 805. Jest to pozycja zajmowana przez PCNE Chinese. Kanał nadaje teraz codziennie od 6:00 do 8:00 oraz od 23:00 do 1:00 czasu brytyjskiego (dla widzów z Polski: należy uwzględnić +1h ).

 

Parametry PCNE Chinese na satelicie:

 

satelita: EuroBird 1 - 28.5E

transponder D9S: (11.623 H SR=27500 FEC=2/3)

 

PID V: 2325

PID A: 2326

PID PCR: 2325

SID: 50878

 

0bfed68bbc7ebf52m.png

Obowiązuje też nowy logotyp polonijnej stacji.

 

źródło: własne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, korzystałem z "goglów" i znalazłem tylko nieaktualny spis kanałów w terminalach SKY. Myślałem, że taki kanał jak PCNE Chinese nie zmieni swojej pozycji na liście, a jednak. Wczoraj z rana przeskoczyłem wszystkie kanały FTA z 28.2E i niestety nie znalazłem. :woot:

 

@safreee, dlaczego milczałeś jak ja co najmniej przez trzy miesiące poszukiwałem tego kanału na satelicie Astra2? :lol: Swoją drogą, szkoda, że PL-TV w ogóle nie bierze pod uwagę widzów innych, niż tych, którzy posiadają Sky... Powinni na swojej stronie podawać parametry techniczne transpondera, z którego są aktualnie dostępni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Prawidłowa strona PL-TV jest taka: http://www.pl-tv.net/ Trochę się odświeżyli i na tym koniec. Odpowiadając na pytanie: PL-TV nie ma już na satelicie, strona internetowa wciąż działa, ale nic na niej się nie dzieje (brak aktualizacji, nowości programowych itp.).

 

W dniu, kiedy został wyłączony Life One, bloki PL-TV zostały przeniesione na inną pozycję w terminalach platformy Sky Digital. Informowano o tym na stronie domowej kanału. Numer tej pozycji zaprowadził mnie do PCNE Chinese, z kolei @satfreee mnie poprawił i napisał, że jest to Venus TV. Tak naprawdę, to ani na jednym, ani na drugim kanale nie widziałem bloków PL-TV. Jestem tego też pewien w 100%, że PL-TV nie nadaje już na satelicie, no chyba, że swoje programy emituje w ramach jakiejś kodowanej stacji, ale wątpię w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przynoszę dobre i złe wieści dotyczące satelitarnego kanału dla Polaków mieszkających na Wyspach - PL TV.

Dobre: zaktualizowano opis kanału na stronie domowej :jupi:

Złe: z tej aktualizacji nie wynika nic konkretnego :/

Nowości pogrubiłem:

PL -TV - Pierwsza Polska Telewizja w Wielkiej Brytanii należy do grupy medialnej Eye TV Group. W latach 2006 – 2008 PL-TV funkcjonowała jako telewizja internetowa a od stycznia 2008r. jako pierwsza i jedyna polska telewizja nadaje na platformie cyfrowej Sky, na bezpłatnym kanale 805; codziennie od 6:00 do 8:00 oraz 23:00 do 01:00. Dla ponad 1 mln Polaków w Wielkiej Brytanii nadajemy codziennie trzy godzinny poranny program z polską muzyką, rozmowami przy kawie, przeglądem prasowym, reportażami i relacjami z ważnych dla polskich emigrantów wydarzeń oraz z poradami i gośćmi w studiu.
http://www.pl-tv.net/onas.html

 

PL-TV niby cały czas nadaje na pozycji 805 w terminalach platformy Sky. Korzystając z tego źródła, dochodzę do wniosku, że pozycja 805 jest wolna w dekoderach (interesuje nas spis kanałów znajdujący się po lewej stronie). Strona konkretna, na bieżąco aktualizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...