Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/kanaly-naziemne-z-ogolnopolskich-mux-tvp1-tvp2-tvp3-tvp-info-jak-odbierac-w-internecie 

Trwają prace nad zmianą ustawy określającą zasadę „must carry”. 
Wszystkie kanały naziemne będą mogły i powinny trafić do serwisów oferujących tv linearną…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bgmnt napisał:

Amerykański YT z usługą Primetime Channels, a tam zawartość serwisow takich NBA League Pass, Showtime, Starz, AMC+ czy Paramount+.

https://blog.youtube/news-and-events/more-of-your-favorite-content-on-youtube-with-primetime-channels/

Całkiem ciekawy pomysł na taki "hub" w ramach YT.

Dobre rozwiązanie ale to żadna nowość gdyż w większośći amerykanskich usług ( Hulu, SlingTV, Fubo, Directv, Philo itd ) można również  zasubskrybować tzw dodatkowr Premium channels, oczywiście odpłatnie :)

YT poprostu dołączył do reszty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2022 o 11:27, PawelTSW napisał:

Otóż piłka jest popularna ale nie aż tak bardzo jak nam się wydaje.

I całe szczęście. 

 

W dniu 7.10.2022 o 11:27, PawelTSW napisał:

Na moich 100 znajomych tylko 4 osoby mają VP. Reszta się tym nie interesuje

I się nie dziwię. 

 

W dniu 7.10.2022 o 11:38, bgmnt napisał:

Sport najwidoczniej nie ogląda się wcale tak dobrze ;).

No nie wiem. Na Zachodzie to mogliby oburzyć się tą opinią. 

 

W dniu 7.10.2022 o 15:04, lakiman napisał:

Oglądał by się jeszcze lepiej ale.... no właśnie- jest na ten temat z 670 stron

Można gdzieś linka do tej dyskusji?

 

W dniu 7.10.2022 o 15:56, bgmnt napisał:

Nawet Robert w Barcy zaczyna sie przejadać ;).

Akurat on już od dawna jest przereklamowany. Nigdy nie zrozumiem zachwytów jego osobą. 

 

W dniu 10.10.2022 o 13:27, salva napisał:

Nie ma, bo starzy wymierają, a młodzi mają swój "sport", tzn liczenie lajków i followersów na Fejsbusiach, TikTokach oraz Instagramach. Ich bardziej ekscytuje życie cudzym życiem na socjal mediach niż rozgrywki ligowe

1. Nie generalizuj. 

2. Co Ci w tym przeszkadza? Każdy ma własne zainteresowania i nie ma obowiązku oglądania tego samego. 

 

W dniu 10.10.2022 o 13:27, salva napisał:

Naprawdę nie widzicie co się wokół was dzieje, jak świat się zmienia? 

No właśnie widzę i mnie to cieszy. :)

Sportem się zachwyca co najwyżej pokolenie 50+, ale czy aby na pewno? Przecież młodzi gracze wciąż się pojawiają, a że młodsi już tego tak nie oglądają, to inna sprawa.

 

W dniu 10.10.2022 o 23:22, bredny napisał:

Wszystko po to by przyciągnąć młodzież, która sportem interesuje się coraz mniej. Bo woli pato gale i celebrytów na Tik Toku.

Po pierwsze, nie wszyscy. 

Po drugie, patologii w sporcie też nie jest mało. 

Po trzecie, coście się tak uwzięli na tę młodzież? Każde pokolenie ma własne zainteresowania. 

 

 

 

 

Edytowane przez Kirk
Wycięto zaczepkę niemerytoryczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lannan napisał:

Sportem się zachwyca co najwyżej pokolenie 50+, ale czy aby na pewno? Przecież młodzi gracze wciąż się pojawiają, a że młodsi już tego tak nie oglądają, to inna sprawa.

Sam piszesz, by nie generalizować, a w tym wpisie to robisz. To nie jest tak, że się tylko pokolenie 50+ zachwyca sportem, ogląda różne dyscypliny. Sam znam wiele osób z mojego pokolenia, około 20-25 lat, które śledzą transmisje i to różne, nie tylko piłkarskie, ale siatkarskie, koszykarskie czy ze sportów zimowych. I to są ludzie, którzy nie śledzą tych wszystkich widowisk typu "Fame MMA", które nic ze sportem wspólnego nie mają.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" w październiku br. Netflixa, jako serwis www i aplikację mobilną, odwiedziło 12,81 mln polskich internautów, co dało 42,95 proc. zasięgu."

 W 2023 r. może się to zmienić, i to bardzo, skoro ma być ograniczenie do jednego gospodarstwa domowego. Zobaczymy co wymyślą. 

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ircios napisał:

W 2023 r. może się to zmienić, i to bardzo, skoro ma być ograniczenie do jednego gospodarstwa domowego. Zobaczymy co wymyślą.

3 godziny temu, PawelTSW napisał:

A niech strzelają sobie w stopę, ich problem.

 

I co myślicie, że z bomby odejdzie większość userów, bo Netflix zmieni politykę cenową i sposób korzystania?

Może stracą jakiś procent ale długo albo nawet cały czas będą nr 1 w Polsce. Z wielu powodów

1. Nie masz Netfliksa to nie istniejesz.

2. Jeśli ktoś ma jakieś VOD w domu, to zazwyczaj co najmniej 90% ma tylko Netflix albo Netflix i coś jeszcze. W gronie ludzi większość nie zna jakiegokolwiek tytułu (poza tym reklamowanym w sieci z innej platformy) poza platformy NF.

3. Przereklamowany jest wszędzie. Na każdym portalu codziennie coś o tej platformie. Praktycznie większość recenzji w sieci dotyczy premier na tej platformie a reszta platform jest z reguły przy tej ilości marginalna - wspominana dla zasady.

4. Sieć jest zawalona pocztą pantoflową i większość latających polecanych tytułów lata z platformy Netflix (patrz powód punkt nr 2)

5. Ludziom się zakodowało, że tylko na Netfliksie się hity. Reszta nie istnieje.

6. Punkt 5 napędzają dla clickbajtów praktycznie wszystkie platformy, które piszą codziennie artykuły i to jeszcze z krzykliwymi/prowokacyjnymi tytułami. Potrafią nawet co przy drugim teaserze po maks 15 sek głośno pisać, że Netflix ma kolejny HIT.

To dotyczy większości Polaków, którzy nie siedzą na forach (brak im większej wiedzy) i kierują się głównie popularnością i o czym mowa w sieci. Im więcej o czymś gadają, tym większe zainteresowanie.

i jeszcze

7. Ludzie tak szybko swoich bohaterów/kolejnych sezonów (zapowiadanych) "ulubionych" seriali od NF nie opuszczą.

 

Ten kociołek cały powoduje, że NF w Polsce przynajmniej za wiele nie straci. Musiałoby się więcej wysypać z wymienionych punktów aby podwyżki/brak dzielenia spowodowało "masową" rezygnację.

Jeśli inne platformy streamingowe nie zaczną więcej "smarować" w marketing i portale "rozrywkowe" nie zmienią podejścia, że poza NF inne też mogą im przynieść clickbajty (w końcu są jednym z powodów popularności tej platformy w sieci) to się przez lata nic nie zmieni. Bo ludzie nadal będą mieć klapki, że poza NF nic nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma rację.

Mialem kumpla, który jakiś czas temu zrezygnowal z Netflixa bo powiedział, że za drogo, że nic tam nie ma - opłacał razem z nami i dzieliliśmy się kosztami. 

 

Teraz pytał się czy może wrócić, bo jednak brakuje mu Netflixa. No i niestety wszystkie sloty zapełnione, nie ma miejsca na niego więc znalazł jakaś 2 osobę i razem opłacają netflix 4k. 

 

Ja mam netflixa, Disneya, HBO, Amazona, Viaplay, canal+

 

I prawda jest taka, że w domu odpalony jest netflix. 

Domownicy wiedzą o innych platformach ale i tak oglądają netflixa, nawet takie tytuły gdzie nigdzie w internecie nie są reklamowane. 

Druga u mnie platforma jest Disney i Amazon Prime. 

Następnie Canal+, a HBO? No własnie. Tu mam bo za darmo kiedyś w plusie dawali do abonamentu. Umowa przeszła na czas nieokreślony i można powiedzieć, że HBO został w cenie abonamentu za telefon (kiedyś fajny był zapis w regulaminie i tego mi zabrać ani doliczyć dodatkowo nie moga) 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Ralal89 napisał:

Kolega ma rację.

Mialem kumpla, który jakiś czas temu zrezygnowal z Netflixa bo powiedział, że za drogo, że nic tam nie ma - opłacał razem z nami i dzieliliśmy się kosztami. 

 

Teraz pytał się czy może wrócić, bo jednak brakuje mu Netflixa. No i niestety wszystkie sloty zapełnione, nie ma miejsca na niego więc znalazł jakaś 2 osobę i razem opłacają netflix 4k. 

 

Ja mam netflixa, Disneya, HBO, Amazona, Viaplay, canal+

 

I prawda jest taka, że w domu odpalony jest netflix. 

Domownicy wiedzą o innych platformach ale i tak oglądają netflixa, nawet takie tytuły gdzie nigdzie w internecie nie są reklamowane. 

Druga u mnie platforma jest Disney i Amazon Prime. 

Następnie Canal+, a HBO? No własnie. Tu mam bo za darmo kiedyś w plusie dawali do abonamentu. Umowa przeszła na czas nieokreślony i można powiedzieć, że HBO został w cenie abonamentu za telefon (kiedyś fajny był zapis w regulaminie i tego mi zabrać ani doliczyć dodatkowo nie moga) 

Właśnie Januszowanie ma się skończyć w Netflix. Ciekawe czy kolega, aby oglądać w 4k wziąłby sam na siebie pakiecik za 6 dyszek. O tym jest mowa co będzie, a nie teraz. 

I ciekawe czy Ty sam będziesz abonować Netflixa za 60 jak zmiany wejdą w życie i nie będzie można tego przeskoczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ircios napisał:

Właśnie Januszowanie ma się skończyć w Netflix. Ciekawe czy kolega, aby oglądać w 4k wziąłby sam na siebie pakiecik za 6 dyszek. O tym jest mowa co będzie, a nie teraz. 

 

Nawet jeżeli pakiet będzie kosztował +5 zł więcej za slot to i tak ludzie będą brać grupowo netflix. 

Mam znajomą, która ma netflixa 4k z ojcem. Tylko 2 konta i tyle. 

Więc ludzie się znajdą. 

Nie ma ani hbo ani Amazona ani innych platform. 

 

Ostatnio rozmawiam z kolegami, polecam im seriale z hbo, Amazona, Canal+ np,, minute ciszy,, Belfra,,(okazało się, że żaden nie oglądał Belfra do tej pory) a Ci twierdza, że Amazon niby tani ale im niepotrzebny już 2 serwis nawet za 49 zł za rok a hbo to według nich gniot,zas Disney to bajki dla dzieci, Canal+ to tylko sport. 

14 minut temu, ircios napisał:

I ciekawe czy Ty sam będziesz abonować Netflixa za 60 jak zmiany wejdą w życie i nie będzie można tego przeskoczyć. 

Nie, nie będę. I netflix tego nie zrobi bo to oznacza masowy odpływ ludzi. 

Moim zdaniem zrobi podwyżkę i wyjdzie max 5 zł więcej za slot do abonamentu niż teraz. 

Wtedy max 10 zł mógłbym dołożyć ale samemu 60 zł nie ma opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...