Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet dla mnie zapalonego kibica meczów jest po prostu za dużo. W weekend daję radę max 4 obejrzeć, a i to z trudem, a teraz w związku z debilnym terminem Kataru, choćby LM gra co tydzień, a do tego zaległości w ligach. U mnie na pewno są tylko Legia i Barca, reszta zależy od chęci i wolnego czasu. A nie zapominajmy, że jest mnóstwo nowych seriali czy filmów. Nie wykupiłem Viaplay, bo uważam że dla jednego meczu w kiepskiej jakości nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego za dużo meczów? To tak jak byś stwierdził, że w supermarketach jest za dużo towaru. Są praktycznie wszystkie mecze i każdy ma wybór. Nikt nie ogląda wszystkiego.

Nie wykupiłem Viaplay, bo uważam że dla jednego meczu w kiepskiej jakości nie warto.

Trochę przesadzasz, nie dla jednego, a dla ośmiu meczów.


  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, salva napisał:

Nie ma, bo starzy wymierają, a młodzi mają swój "sport", tzn liczenie lajków i followersów na Fejsbusiach, TikTokach oraz Instagramach. Ich bardziej ekscytuje życie cudzym życiem na socjal mediach niż rozgrywki ligowe w których gra garstka, niewyrózniających się Polaków. Sport, co najwyżej tylko tam gdzie odnosimy sukcesy, czyli siatka, Świątek, skoki narciarskie, a teraz Barcelona. Określenie "Janusze" nie wzięło się znikąd. Kibice sukcesu, po prostu. Naprawdę nie widzicie co się wokół was dzieje, jak świat się zmienia? 

Ja widzę i niektóre mądre głowy też. Ktoś jakiś czas temu wpadł na pomysł by mecze transmitować w formacie pionowym, jak live streamy na Instagramie. Wszystko po to by przyciągnąć młodzież, która sportem interesuje się coraz mniej. Bo woli pato gale i celebrytów na Tik Toku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, padł nawet pomysł, by skrócić wyścig F1 do jednej godziny, argumentując, że młodzież nie jest się w stanie skupić dłużej niż właśnie jedna godzina :D

Tutejszej hordzie hejterków Viaplay podrzucam tweeta z 2019r, czyli za czasów Premier League w Canal+. Oglądalność hitu PL w kategorii lekko śmiesznej. Bayern bronił się wtedy Lewandowskim, Milan Krzyśkiem Piątkiem, zatem jak wspomniałem we wcześniejszym wpisie, tzn są Polacy w danym klubie, są Janusze przed TV.  

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę giganci streamingu mają tak wywalone na swoich klientów, że z każdą aktualizacją coś naprawią a coś innego rozwalą? 4/10 przyszła aktualizacja na D+, która rozwaliła u mnie Dolby Atmos... w oryginalnej wersji językowej, mam tylko stereo... każda inna ma przynajmniej DD+.  Jakież to jest wkurzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pawop napisał:

Dlaczego za dużo meczów? To tak jak byś stwierdził, że w supermarketach jest za dużo towaru. Są praktycznie wszystkie mecze i każdy ma wybór. Nikt nie ogląda wszystkiego.


Trochę przesadzasz, nie dla jednego, a dla ośmiu meczów.

 

Teraz Ty przesadziłeś, bo jednak mecze 2 i 3 wyboru są w Canal+. Nie jestem aż takim fanem Premier League, żeby mnie interesowały mecze choćby Wilków z Nottingham. Ja już pisałem mam czas na spotkanie Legii, Barcy i jakiś hit z ligi angielskiej, ewentualnie włoskiej. Z mojego punktu widzenia to jest raptem 1 spotkanie. Gdyby było w 4K, bez zacięć wtedy 19 zł wydałbym w radością, a tak nie mam zamiaru wspierać tego żenującego serwisu. Moje pieniądze, mój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazdowy mecz polskiej w drużyny w LE? Teraz dwóch spotkań nie będzie w TVP Sport. A ciekawszy mecz Bundesligi (chociaż to dla mnie też nie do końca, bo przeważnie jest w sobotę)? Akurat też czasem zobaczę mecz Jetsów (jak nie jest w nocy), czy darta z Ratajskim.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Paneuropejski regulator ds. łączności nie znalazł dowodów na to, że płynące ze strony branży telekomunikacyjnej wezwania do zmuszenia dużych firm technologicznych do płacenia za koszty budowy i rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej są uzasadnione."

https://www.telko.in/berec-nie-widzi-powodow-by-dostawcy-tresci-lozyli-na-sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pozytywnie zaskoczony nowym serwisem / platformą VOD Kanału Sportowego. Wyszło im to naprawdę zgrabnie. No i korzystając z apki, dopiero teraz widać jak dużo jest tam różnych programów i treści…Czekam na odpalenie tego w wersji na Apple TV 4K czy Tizen. Porównując z TVP GO, jak widać można stworzyć aplikacje, która działa (na razie w formie bezpłatnej dla użytkowników)

i to sensownie nie wyrzucając przy tym, zarówno pieniędzy podatników, jak i własnych w błoto …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Variety w dniu dzisiejszym napisał artykuł, gdzie zastanawiają się mocno, czy Netflix będzie miał obiecywany wzrost 1mln userów na wynikach, które pokaże 18 października.

Ponadto zastanawiają sie jak dalej branża medialna będzie działać, gdy Europa już w recesji a USA i Kanada w nią wlatują. A przede wszystkim jak to się odbije, gdy niedawno kredyty były "0%"  w USA a teraz mamy inflacje

Ale nie o tym chciałem.

Variety podał zadłużenie firm (dane oparte na wynikach po II kwartale tego roku) i wygląda to tak: (podam najważniejszychz tej listy a nie wszystkich)

Comcast - 98,7

WBD - 55,8

Disney 51,6

Sony 24,6

Paramount Global 17,3

Netflix 16,9

AMC 10,5

Fox (ten który został niezależny) 7,7

LionsGate 3,5

 

* waluta oczywiście w mld $. Brak Apple i Amazon bo nie było w zestawieniu.

 

EDIT

I tutaj jeszcze do poczytania

Why Wall Street Fell Out of Love With Netflix and Other Media Companies

https://variety.com/2022/digital/news/netflix-stock-wall-street-media-companies-streaming-services-1235402352/

 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych w USA, konta Disney+ (15%) HBO Max (14%) i Hulu (13%) są dzielone prawie tak samo chętnie jak Netflixa (tutaj wynik to 16%).

Dodatkowo, 21% userów HBO Max ma dostęp do niego w ramach usługi łączonej, na zasadzie dostępu w promocji czyli nie płaci pełnej ceny.

Jeszcze słabiej jest z Apple TV+, 31% (choć to i tak spadek z ponad 60%).

Najmniej osób w promocji ogląda Netflixa, tylko 4%.

Więcej: https://thestreamable.com/news/report-nearly-40-percent-of-hbo-max-users-dont-pay-for-the-service-thanks-to-deals-password-sharing

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twiterze jedna z firm zajmująca się badaniem opinii, przeprowadziła pomiary na klientach Netflixa. Wyszło im, że ponad 18 milionów subskrybentów rozważa zrezygnowanie z ich usług. Najczęściej podawany powód to wzrost cen usługi oraz niezadowalająca jakość oferowanych produkcji.

 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix pobił własny rekord liczby oryginalnych odcinków filmów i programów wydanych w jednym kwartale. Zgodnie z zestawieniem firmy MoffettNathanson pomiędzy początkiem lipca a końcem września br. umieścił ich na swojej platformie aż 1026. To ponad pięć razy więcej, niż miał jakikolwiek rywal na rynku streamingowym. Amazon Prime Video i Hulu wydały odpowiednio 223 i 194 odcinki, Disney+ 140, a HBO Max 114.

Ostatni z serwisów osiągnął swój najgorszy do tej pory wynik od momentu premiery w drugim kwartale 2020 roku.

 

https://www.press.pl/tresc/73231,netflix-pobil-rekord-premierowych-odcinkow---1026-w-trzecim-kwartale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rekord wynoszący 9,105 Tbps – odpowiednik pobierania 379 godzin wideo HD na sekundę – został ustanowiony w sieci TalkTalk zeszłej nocy o 21:20, wyprzedzając poprzedni rekord 8,715 Tbps ustanowiony 27 kwietnia.

https://www.broadbandtvnews.com/2022/10/21/midweek-premier-league-streaming-leads-to-internet-spike/


A to wszystko przy okazji transmisji środowych spotkań PL w Prime Video :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy materiały na holenderskim Videoland są dostępne w HD przez przeglądarkę ? Od kilku dni mam 560 p  i sie zastanawiam co jest powodem . Może ktoś zweryfikować u siebie ? Na Viaplay widzę że mam to samo tylko 560 p  przez przeglądarkę. Operator tnie jakość na konkretnym urządzeniu czy o co chodzi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...