Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Arkon napisał:

Nie mam zamiaru sprawdzać jaka jest biblioteka, bo Netflix ma mnóstwo badziewia i może liczebnie jest tego więcej. Ja widzę po sobie, że ciekawsze dla mnie produkcje znajduje w HBO Max czy nawet Amazonie. Niedopuszczalne jest, według mnie, że Netflix kosztuje tyle co trzy serwisy, a nawet drożej. Wizualnie też widzę, że lepiej wyglądają produkcje 4K w Apple czy Amazonie.

Netflix ma może najwięcej badziewia, ale zdecydowanie więcej dobrych produkcji (ilościowo) niż konkurencja. Prime nie ma nic ciekawego poza kilkoma filmami i serialami, które się już widziało. Disney to stare kino familijne i bajki, które każdy widz widział w telewizji na kanałach linearnych. Do tego Marvele. Typowo dla fanów. A na Netflixie w tym roku z seriali widziałem Ozark, Top Boy, Better Call Saul, Stranger Things czy Man vs Bee. Do tego kilkanaście filmów. Mają też kino azjatyckie (koreańskie), dramy i anime japońskie, czyli coś czego konkurencja nie ma.

Zdecydowanie Netflix to serwis, który ma dosyć szeroką i bogatą ofertę. Od nastolatków po dorosłych.

Edytowane przez bredny
Błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś o Disney’u nie jest prawdziwe (ma bardzo szybko kinowe filmy i animacje Disney/Pixar), a idealnie pasuje do Netflixa w temacie filmów. Coś tam lizną podczas zakupów na festiwalach pod Oscary i na tym koniec. A Diuna, Batman i Bond są u konkurencji :) 45 dni po kinie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, film "Elvis" będzie w HBO Max?

@bredny

Jakie kilkanaście filmów? Ja widziałem jeden "Rzut życia" i parę polskich, ale kilkanaście? Moim zdaniem dużo ciekawsze są filmy w HBO Max i Canal+,ale to oczywiście kwestia gustu. W Amazonie już widziałem kilka naprawdę świetnych seriali, których nie ma nigdzie indziej, a to serwis za grosze.

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bredny napisał:

Prime nie ma nic ciekawego poza kilkoma filmami i serialami, które się już widziało. Disney to stare kino familijne i bajki, które każdy widz widział w telewizji na kanałach linearnych. Do tego Marvele. Typowo dla fanów....

No popatrz, Chyba mamy inne serwisy pod tą samą nazwą. Bo ja  na PV trochę widzę nowości filmowych i seriali, tak samo na D+, które nigdzie nie leciały. 

Może wykup dostęp,  a potem krytykuj, a nie non sto Netflixa oglądasz. 

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Kazekk said:

To co napisałeś o Disney’u nie jest prawdziwe (ma bardzo szybko kinowe filmy i animacje Disney/Pixar), a idealnie pasuje do Netflixa w temacie filmów. Coś tam lizną podczas zakupów na festiwalach pod Oscary i na tym koniec. A Diuna, Batman i Bond są u konkurencji :) 45 dni po kinie.

 

Bond to akurat jakieś 245 dni po kinie się pojawił, a nie 45.

I tak od bzdurki do bzdurki się toczą dyskusje na tym forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bgmnt napisał:

 

Bond to akurat jakieś 245 dni po kinie się pojawił, a nie 45.

Umiesz czytać między wierszami? Coś się nie zgadza z premierami kinowymi 45 dni po kinie? Napisałem wprost, że Bond był tak szybko? Zważywszy na datę startu w Polsce byłoby to możliwe? Aż tak Cię zabolało?
 

…bo nie rozumiem.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie trzeba czytac między wierszami, wymieniłeś trzy tytuły twierdząc, że były 45 dni po kinie, a tak naprawdę w takim czasie był jeden - "Batman".  Boli mnie pisanie bzdur - wspominałem już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego. Z matematyką również tak samo cienko jak z wiedzą na temat premier :). Bo 29-30 zł to nie jest 3 razy mniej niż 60...

Nawet jeśli masz Ty i podobni Tobie 2-3 forumowi bajkopisarze dobre zamiary - czyli wypromować ten plankton typu HBO Max czy Prime Video w naszym kraju, bo zwłaszcza temu drugiemu należy się więcej niż jakieś śmieszne 1,5-2 mln RU to pisząc takie rzeczy, które obaliłby siedzący w temacie 10latek tylko tej sprawie szkodzicie.

Jeden z drugim liczyć nie potrafią jak i wymienić dwóch filmów, które rzeczywiście miały premierę 45 dni po kinie i kolejnych kilku, które w tym roku jeszcze będą ją miały, trzeci pół internetu zawala swoimi wywodami o tym, że Netflix jest be i wy chcecie dyskutować na jakimkolwiek poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMAX ludzie mają za 19,99, a Netflix za 60 zł. W moim świecie 20 x3 = 60. Najwyraźniej w świecie pracownika-naganiacza /psychofana /drobnego akcjonariusza ciułacza* może być inaczej. Tylko po co przekładasz swoje projekcje na innych i opierasz argumentacje na tak prostackiej manipulacji? :) 

 

*niepotrzebne skreślić 

Edytowane przez Kazekk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ircios napisał:

No popatrz, Chyba mamy inne serwisy pod tą samą nazwą. Bo ja  na PV trochę widzę nowości filmowych i seriali, tak samo na D+, które nigdzie nie leciały. 

Może wykup dostęp,  a potem krytykuj, a nie non sto Netflixa oglądasz. 

Mam kupionego Prime'a od zeszłego roku i obejrzałem tam może cztery filmy. Drażni mnie też brak lektora w wielu przypadkach. Disney+ ma wiele dobrych klasyków, ale ja to wszystko widziałem. A fanem Marvela nie jestem.

Dla mnie Netflix + HBO > Player > Disney+ > Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Kazekk said:

HMAX ludzie mają za 19,99, a Netflix za 60 zł. W moim świecie 20 x3 = 60. Najwyraźniej w świecie pracownika-naganiacza /psychofana /drobnego akcjonariusza ciułacza* może być inaczej. Tylko po co przekładasz swoje projekcje na innych i opierasz argumentacje na tak prostackiej manipulacji? :) 

 

*niepotrzebne skreślić 

 

Ale stosujmy równe zasady, a nie znowu bajkopisarskie. Regularna cena Disney+ dla klienta "z ulicy" chcącego wykupić na miesiąc to 28,99, HBO Max 29,99 zł, Netflix HD 41 zł/4K 60 zł.

Oczywiście niektórzy mają Netflixa na rok za darmo w Vectrze, inni za 10 zł Disney+ w Polsacie, jeszcze inni wzięli promocję na HBO Max 3 miesiące temu, albo płacą za Netflixa 15 zł na koncie tureckim, ale skoro nie chcesz prostacko manipulować na rzecz jednej akurat platformy ani nie jesteś psychofanem no to po co o tym piszesz? Naprawdę to zabawne jak próbujesz wmówić swoją pokrętną, nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością pseudologikę innym.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał:

Tak z ciekawości, film "Elvis" będzie w HBO Max?

@bredny

Jakie kilkanaście filmów? Ja widziałem jeden "Rzut życia" i parę polskich, ale kilkanaście? Moim zdaniem dużo ciekawsze są filmy w HBO Max i Canal+,ale to oczywiście kwestia gustu. W Amazonie już widziałem kilka naprawdę świetnych seriali, których nie ma nigdzie indziej, a to serwis za grosze.

 

Mogłeś i widzieć zero, ale wyszło dużo więcej niż jesteś sobie wstanie wyobrazić. Widocznie masz słabe gusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bgmnt napisał:

 

Ale stosujmy równe zasady, a nie znowu bajkopisarskie. Regularna cena Disney+ dla klienta "z ulicy" chcącego wykupić na miesiąc to 28,99, HBO Max 29,99 zł, Netflix HD 41 zł/4K 60 zł.

Oczywiście niektórzy mają Netflixa na rok za darmo w Vectrze, inni za 10 zł Disney+ w Polsacie, jeszcze inni wzięli promocję na HBO Max 3 miesiące temu, albo płacą za Netflixa 15 zł na koncie tureckim, ale skoro nie chcesz prostacko manipulować na rzecz jednej akurat platformy ani nie jesteś psychofanem no to po co o tym piszesz? Naprawdę to zabawne jak próbujesz wmówić swoją pokrętną, nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością pseudologikę innym.

Kogo chcesz zwieść pisząc o Turcji i paszporcie Polsatu? Nikogo to nie interesuje. Trzymaj się oficjalnych ofert ze strony, bo klucząc tak nieumiejętnie robisz z siebie pośmiewisko. Fakty. Netflix 4K - 60 zł. HMAX - 235 /12 miesięcy. Umiesz sobie podzielić, skoro rzekomo takiś dobry w matematykę? Zaraz się dowiem, że wykupywanie SVOD na dłuższy okres zaprzecza jego idei :) A większość od lat abonuje bez przerwy Netflixa, w tym Ty przyjacielu. Tylko trzeba potrafić sobie ogarnąć w głowie, że takie „przedłużanie” co miesiąc zazwyczaj wychodzi na to samo. Ty najwyraźniej nie potrafisz. Tak samo jak z aktualnie nędzna ofertą swojej ukochanej platformy, która patrząc po nastrojach ludzi ma coraz większy problem. Szkoda. Z ciekawości co skreśliłeś z gwiazdką? :) 

Edytowane przez Kazekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mając Canal+ Online dostaje HBO Max za 10 zł i Netflixa FHD za 20 zł, a 4K za 37...

Tylko tak jak pisałem, nie ma to nic do rzeczy, bo jeśli porównujemy to takie same oferty - czyli miesięczne, bez umowy, bez dodatkowych bundli. I ceny wtedy są takie jak napisałem. Jeśli Netflix w swojej pogoni za subskrybentami zrobi ofertę roczną dla klienta "z ulicy" to będziesz to mógł porównać do innych takich ofert. Na ten moment takowej nie ma.

Nie rozumiesz - pasuję. Nie mam czasu na rozmowy z kolejnym fanatykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i nie naciskam. Zapędziłeś się w kozi róg i nie wiesz teraz co począć. Tutaj cena „z ulicy” (z gwarancją ceny i braku reklam 🤣), z którą masz tak duży problem :)

https://www.hbomax.com/pl/pl?gclid=EAIaIQobChMIjIKZ9YfR-AIVAQd7Ch1zmQpfEAAYASAAEgLEofD_BwE&gclsrc=aw.ds

Edytowane przez Kazekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu zgadzam się z powiedzieniem Marka Twaina :). Wnioski kto jest kim każdy czytając ze zrozumieniem wyciągnie sam.

Ale tylko na koniec dodam, ze podziwiam, że nawet linku bez affilacji nie jesteś w stanie przekleić. Z drugiej strony, HBO bogate, niech płaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bgmnt napisał:

na koniec dodam, ze podziwiam (…)

Dzięki, chociaż to może ja powinienem wpaść w zachwyt, jak chciałeś, chociaż nie wyszło, przejść od meritum w postaci „hity Netflixa z kanałów linearnych w licznie 10001” do ceny, której ostatecznie zakłamać Ci się nie udało :) Jak Ci udowodniłem Twój „klient z ulicy” ma HMAX za 19,6 zł, z bonusem w postaci gwarancji ceny 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TIR tankujący na raz 1500 litrów w hurcie ma cenę 7.10 zł za litr, a nie 8 jak osobówka.

Jasno napisałem czego dotyczy porównanie - ceny miesięcznej.

Sam wklejasz link z ceną 29,99 zł miesiąc i piszesz coś o "udowadnianiu".

Długo będziesz z siebie robił tego z powiedzenia Marka Twaina? :)

Tzn ja wiem, że za 20 postów założysz nowe konto, no ale mimo wszystko...

Bez odbioru z mojej strony, bo naprawdę szkoda bazy danych.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupuję 1000 litrów paliwa, a mam HMAX za 19,6 zł. Podobnie moi znajomi. Dlaczego? Dlaczego ktoś ma ograniczać się do ceny miesięcznej pod Twoje dyktando? 😂 Zanim odpowiesz to

1. Sprawdź w słowniku znaczenie słów hiperbola, deformacja, zafałszowanie, którymi nieumiejętnie, choć wszak być może nieświadomie, się posługujesz w celu poparcia swoich merytorycznie miałkich „argumentów” z odwłoka

2. Przemysł dlaczego pękłeś i mimo deklaracji dalej toczysz dysputę

3. Odpowiedz czy

11 minut temu, bgmnt napisał:

Długo będziesz z siebie robił tego z powiedzenia Marka Twaina? :)

Tzn ja wiem, że za 20 postów założysz nowe konto, no ale mimo wszystko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bredny napisał:

Mogłeś i widzieć zero, ale wyszło dużo więcej niż jesteś sobie wstanie wyobrazić. Widocznie masz słabe gusta.

To napisz te wspaniałe kilkanaście tytułów. A tak przy okazji ciekawe gdzie zobaczysz seriale Amazona typu "The Boys", "Wspaniała pani Maisel" czy "Mozart in the jungle"- na TVN czy Polsacie? :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bredny napisał:

Prime nie ma nic ciekawego poza kilkoma filmami i serialami, które się już widziało.

@Pawop Do tego wpisu się odnosiłem. Oczywistym jest, ale jak się okazuje nie dla wszystkich, że każdy serwis ma produkcje na wyłączność, których nie zobaczymy nigdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Arkon napisał:

Tak z ciekawości, film "Elvis" będzie w HBO Max?

Powiedziałbym, że raczej tak - do ostatecznej informacji należy czekać na rozpiskę premier HBO MAX na sierpień (obliczając wg wzoru data premiery kinowej + 45 dni wychodzi data 8 sierpnia). Przykład Innych ludzi (film wyprodukowany i dystrybuowany przez Warner Bros. na dodatek z czołówką Warner Bros., który w pierwszym oknie dostępny będzie jednak na Canal+) może świadczyć o tym, że do deklaracji dostępności na HBO MAX 45 dni od premiery kinowej (o ile to niej jest film z któreś z franczyz od Warner Bros., gdzie sytuacja powinna być 100%) należy jednak mieć pewną dozę rezerwy.

 

Co do kwestii produkcji oryginalnych na wyłączność w danej platformie - oczywista oczywistość (SkyShowtime będzie je miał [choć seriale z Peacock czy Paramount+ do produkcji HBO MAX, Disney+/Star+, Amazon Prime Video czy Apple TV+ się na razie nie umywają], a nawet Viaplay je ma i to nie zawsze nordyckocentryczne), ale obecnie w przypadku Netflixa w większości przypadków nowych produkcji to w najlepszym przypadku średniaki. Do tego już pojawiły się nerwowe ruchy, których przykładem są plany wprowadzania opłaty za dzielenie kont oraz podwyżki cen na części rynków pomimo utraty praw na część treści.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...