Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak kompletnej chyba nie ma, szczerze myślałem, aby zrobić swoją konkurencję dla TakSięGra jako aplikacja PWA. Ktoś ma nawet domenę, może problem byłby z monetyzacją.

 

Akurat dzisiaj streaming wygrywa, MŚ kobiet do lat 20. w ręczną i koszykówka 3x3 tylko na necie.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2022 o 16:26, aandin napisał:

Jest też może jakaś aplikacja o wydarzeniach sportowych? Coś w stylu strony "Tak się gra" ?

Na SatKurierze jest zakładka o wydarzeniach sportowych w danym dniu na każdym kanale sportowym. W dodatku wykopowicz robi rozpiskę pod tagiem #dzienmeczowy (głównie dla futbolu)

W dniu 21.06.2022 o 09:13, _Artek_ napisał:

Dobry artykuł
https://www.telepolis.pl/artykuly/poradniki/google-play-disney-plus-netflix-hbo-amazon-aplikacje-seriale

Ja na razie wybrałem darmową wersje JustWatch. Zobaczymy jak to będzie działać, niestety nie ma tam C+Online a szkoda.

Po co te wszystkie aplikacje jak wystarczy upflix.pl, który ma całkiem sensowną bazę danych od wielu serwisów VOD, w tym od niszowych serwisów kinowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 20:24, Pawop napisał:

Negujesz fakty

Jakie fakty? :)

Na Disney+ tylko 7 originalsów powyżej 7,6? :)Przecież z bomby jedziesz z pamięci - Lost, Archiwum X, Dopesick, Co robimy w ukryciu, Synowie Anarchii, Scrubs, Skazany na śmierć, Mrs America, Legion i już mam 9 a gdzie jeszcze reszta od ich wszystkich wytwórni i marek w skład całego Disney+?

O HBO napisałem, że brak WBTV, THE CW, Cinemax. HBO MAX to cały Warner a nie tylko HBO.

Dwa zdania i te "fakty" obalone :) A wyżej masz tego więcej.

Dlatego napisałem warunki brzegowe, żeby każdy mógł sam to przeanalizować i miał punkt odniesienie do tych niby "faktów"

 

W dniu 19.06.2022 o 17:13, Kazekk napisał:

Przecież ma bardzo dużo racji. Statystycznie 9 kobiet może urodzić dziecko w 1 miesiąc, i na takich suchych liczbach odartych z warunków brzegowych, historii, profilu widza, etc oparta jest ta wyliczanka.

Dzięki. Chciałem tylko zwrócić uwagę, aby sobie każdy wniosek wyciągnął, że te suche dane są z czapy. Chociażby to, co się stało ostatnio z filmweb (ogromny spadek jakości serwisu, ponieważ użytkownik się zmienił) czy też cytat z serialowej - jak ludzie podchodzą do seriali i co jest dla nich "benchmarkiem"

Nie twierdzę, że na Netflix niczego nie ma dobrego (sam napisałeś, że mieli dobry początek) bo takie seriale jak House of Cards (pierwsze sezony), który to uważany jest przez wielu za najlepszy ich Originals i taki na maks 8/10 czy też: Dark, Narcos, Mindhunter, Stranger Things (do dzisiaj z lepszym czy gorszym skutkiem)), The Crown itd (czyli większość to tytuły z początkowej produkcji Nefflixa) oraz jakieś strzały co jakiś czas w ciągu całego roku (jeszcze co roku) jak Gambit Królowej, Maid, When They See Us itd nie zasługują na min 7/10

Zdecydowana jednak większość seriali jest przeceniona oceną (patrz np warunek brzegowy odnośnie cytatu z serialowej).

Dla przykładu z filmweb:

The Crown 8,2/10 vs  Downtown Abbey 8,2/10, Rzym od HBO 8.0/10. Więc pytanie zasadnicze - gdzie The Crown poziomem do  Downtown Abbey czy też lepszy od Rzymu? :)No bez jaj (z całym szacunkiem do serialu The Crown bo to obecnie jedna z ostatnich bardzo dobrych produkcji od NF i do tego jeszcze trwających)

The Spy (o którym wspomniałem) aż 7.8/10. Our Boys 7.8/10. Gdzie The Spy do serialu HBO?

I tak wiele przykładów, bo jaki widz (masowy który oderwał się od kablówki i myśli teraz, że każdy serial na NF to sztos - co nie dziwne, co zazwyczaj na kablówce leci) takie oceny.

Nie twierdzę, że za HBO FX HULU Showtime Apple czy Amazon stoją same świetne seriale (czy też ogólnie produkcje różnej maści) ale jednak - z reguły lub prawie zawsze są dużo lepsze, jeśli są już udane od NF. I mimo tego, że są lepsze, nie są ocenione na wyrost i nie osiągają średnich, na które nie zasługują, ponieważ te platformy mają innego widza jaki ma Netflix. Dla widza NF z reguły tytuł dobry (gdy się co jakiś czas taki pojawi od NF) to sztos. Dla platform konkurencyjnych znanych z jakości od lat seriali czy filmów dobry tytuł to po prostu dobry tytuł. Nic ponadto.

 

W dniu 19.06.2022 o 23:14, Kazekk napisał:

W co drugim twoim poście można przeczytać pasywno-agresywne podjazdy do konkurentów Netflixa, wiec nie wiem kto tu ma ukryte frustracje.

To wygląda tak jak test w Auto Świat. Ma wygrać VW albo auto niemieckie, więc tak się robi tabelki aby wygrało.

Założył sobie co założył a cała ta "wyliczanka" jest tylko po to, że ludzie zaczynają coraz częściej zastanawiać się nad opuszczeniem pokładu Netflixa na rzecz 2 czy 3 platform w tej samej cenie, więc trzeba "udowodnić" (jak test w Auto Świat) że popełniają błąd (bo to oparte na faktach :D)

Oceny filmweb to nie fakty a oceny subiektywne oglądających. Subiektywizm to nie obiektywizm. Subiektywizm to nie fakty. (dla tych co uważają za fakty oceny na filmweb)

Nie napisałem uwag, by się z tym sprzeczać (bo i tak nie wygrasz i nie ma sensu) ale dać wyobrażenie, z czego to wynika oraz dać do myślenia, że te suche dane oparte na subiektywizmie ludzi (oceny na filmweb) mają głębsze dno oraz jest bardzo dużo warunków brzegowych. Stąd wypunktowane uwagi do przeanalizowania i przemyślenia.

Cyferki w zestawieniu, kto gdzie jest najwięcej tych "najlepszych" produkcji po prostu nic nie znaczą a pasują jedynie do "założeń" wyjściowych twórcy w celu osiągnięcia czego chciał  - wiadomo czego (jak cytat powyższy)

 

Natomiast idąc dalej - czyli cel tego zestawienia

 

Cytat

Zrobiłem ją bo w ciągu ostatnich dni wielokrotnie czytałem posty, że w serwisie A "nie ma nic powyżej 7 na 10", w serwisie B "nie ma żadnych nowych filmów", w C "nie ma nic w 4K" itd.

To jest bardzo proste.  Wchodzi się na UPLIX, wybiera w kategoriach jakość (np 4k), kategorię (serial lub film) czy też ocenę (można zaznaczyć zakres ocen od np 7 do 10) lub okres pojawienia się na platformie i ma się wszystko na tacy. Nawet liczbę tytułów podaną w górnym prawym rogu, które pod założonymi opcjami wyskoczyły.

Natomiast zestawienie powyższe to nie ma sensu, a główny cel jest tylko po to, aby pokazać, że jedna platforma ma więcej niż cała reszta "lepszych produkcji" i opierać na to średniej z subiektywnych ocen (już pomijam, że na odwal bo Disney+ ma więcej Originals powyżej 7,6 jak 7 czy nie wziąć pod uwagę innych produkcji WBD poza HBO)  

Jeśli naprawdę miałoby coś pomóc, to się podaje tytuły, które warto obejrzeć na platformie (gdy nie ma co "oglądać"). Tylko ciężko to komuś zrobić, jak wytyczną jest najczęsciej średnia z IMDB a nawet się tego nie ogląda ;)

 

Cytat

Suche liczby? To otaczaj się nimi. Ja wolę emocje i subiektywne spojrzenie. A one pokazuje mi, że obecny gigant stał się papką dla mas i bezdusznym algorytmem celującym ponad wszystko w zwroty dla inwestorów, które zapewnia taka a nie inna widownia.

Nie wyjaśnisz tego, choćbyś napisał 100 razy. Już próbowałem kilka razy wyjaśniać, skąd taka popularność (bo to jest jasne jak słońce) , pomimo że jakościowo szoruje po dnie. To i tak nie dociera i podawane są wyniki realnych użytkowników, miliony subskrypcji  jako argument (lub podjazdy do konkurencji, że to oni tylko się skupiają na satysfakcji inwestorów) czy też inne z czapy. Dopóki nie zrozumieją z czego to wynika, to możesz pisać w eter. 

 

EOT

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espn przedłuża prawa do F1 w USA do 2025.

Od przyszłego sezonu niektóre wyścigi ( mała ilość) będą dostępne również na ich platformie streamingowej ESPN+.

Treningi, kwalifikacje oraz większość wyścigów będą nadal transmitowane na kanałach linearnych ABC oraz ESPN.

 

Źródła podają, że Amazon złożył co prawda wyższą ofertę ( podobno około 100 milionów dolarów rocznie ) z prawem do sublicenncji jednak nie została ona przyjęta przez F1.

Oferta Comcast, dzięki której niektóre wyścigi miałyby być dostępne na platfotmie Peacock a reszta w linearnych kanałach NBC i USA Network była podobna pod względem finansowym do oferty ESPN wynoszącej 75-90 mln darów ale również nie została przyjęta.

Netflix rozmawiał z F1 i faktycznie złożył ofertę, ale jego oferta była mało atrakcyjna. Kierownicy F1 pomadto jasno stwierdziło, że Netflix nie jest jeszcze gotowy, aby umieścić wszystkie wyścigi w usłudze przesyłania strumieniowego.

Tym samym Netflix pozostaje jedyną ze znanych platform streamingowych w USA która nie posiada żadnych praw sportowych w swojej ofercie.

 

https://www.sportsbusinessjournal.com/Daily/Closing-Bell/2022/06/24/Formula-1-espn-media-rights-us.aspx

Edytowane przez Dadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REELGOOD ( najobszerniejszy przewodnik po transmisjach strumieniowych w USA i Wielkiej Brytanii ) porównał  9 najpopularniejszych platform streamingowych w USA pod względem ich bibliotek oraz ocen wedlug IMDB 

 

 

Filmy  -  całkowita ilość filmów

(...)  -  ilość filmów ze średnią 7,5+ według IMDB przy minimum 300+ głosów

[...]  -  ilość filmów ze średnią 6,0+ według IMDB przy minimum 300+ głosów

 

 

Prime Video — 6,985 * total movies (409) [2022]

 

Netflix — 4,091 (447) [2009]

 

HBO Max — 2,586 (517) [1624]

 

Paramount+ — 2,257 (90) [636]

 

Peacock Premium — 2,051 (104) [678]

 

Disney+ — 1,129 (152) [668]

 

Hulu — 1,019 (86) [547]

 

Discovery+ — 417 (13) [52]

 

Apple TV+ — 44 (14) [34]

 

 

 

 

Seriale  - całkowita ilość filmów

(...)  -  ilość seriali ze średnią 7,5+ według IMDB przy minimum 300+ głosów

[...]  -  ilość seriali ze średnią 6,0+ według IMDB przy minimum 300+ głosów

 

 

Netflix — 2,142 * (357) [1273]

 

Discovery+ — 2,139 (93) [275]

 

Hulu — 1,575 (282) [907]

 

Prime Video — 1,522 (219) [651]

 

Peacock Premium — 972 (77) [257]

 

HBO Max — 787 (199) [492]

 

Paramount+ — 738 (59) [243]

 

Disney+ — 437 (52) [183]

 

Apple TV+ — 81 (13) [49]

 

 

* stan na kwiecien 2022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2022 o 10:31, Pawop napisał:

Na Netflixie jak w każdym serwisie są produkcje lepsze i gorsze.

W przypadku tzw. originalsów to jednak znajdziemy pewnie znacznie więcej gorszych produkcji na Netfliksie w stosunku do tych lepszych, dobrych i w porównaniu do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tam gdzieś tą ciągłą walkę Netflix vs HBO MAX ale patrząc na stosunek jakości do ilości to w Stanach wygrywa HBO MAX.

 

Netflix

filmy z oceną 7,5+     -  ok 10% 

filmy z oceną 6+       -  ok 49%

filmy"śmieciowe" :)  -  ok 41%

 

HBO MAX

filmy z oceną 7,5+     -  ok 20%

filmy z oceną 6+        -  ok 63%

filmy "śmieciowe" :)  -  ok 17% 

 

 

Podobnie rzecz ma się przy serialach:

 

Netflix

seriale z oceną 7,5+     -  ok 16% 

seriale z oceną 6+       -  ok  59%

seriale "śmieciowe"     -  ok  25%

 

HBO MAX

seriale z oceną 7,5+     -  ok  25%

seriale z oceną 6+       -  ok  62%

seriale "śmieciowe"      -  ok  13%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo wynikało mniej więcej z statystyk z polskiego Filmwebu i Upflixa, które niektórych tak zabolały.

Nie zmienia to jednak tego, że tylko w przypadku filmów 7,5+ daje to HBO Max przewagę liczbową (czyli najszerszą dostępną ofertę), w całej reszcie przypadków lepszy jest Amazon i Netflix, a w przypadku seriali także Hulu.

Zważając na to, ze cenowo HBO Max bez reklam wychodzi 14,99$, Netflix 15.49$/19.99$ (FHD/4K), Hulu 12.99$, a Prime tylko 8.99$ to robi się jeszcze ciekawiej :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł https://popkulturysci.pl/seriale-netflix-hbo-max-disney-plus-prime-video/

W pełni popieram tę opinię. Netflix jedzie już tylko na opinii, nawet jakość nadawania 4K jest słabsza niż w Apple czy Amazonie. Oglądałem ostatnio film "Rzut życia" na Netlixie, a potem serial "Pachinko" na Apple i jakość zdecydowanie lepsza była w tym drugim serwisie. Nikt mnie też nie przekona, że cena za Netflixa jest adekwatna do zawartości programowej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że już na samym początku tego krótkiego artykułu jest zasadniczny błąd, bo Disney, HBO Max i Prime nie oferują wiekszej biblioteki niz Netflix, tylko o około 1000 tytułów mniejszą.

Tak samo autor nie przyłożył się do propozycji alternatyw, bo można równie dobrze wziąć Canal+, HBO Max i Netflix i płacić przez 3 miesiące po 59 zl, lub C+ i HBO Max - 298 zł za pół roku.

Obie oferty (a zwłaszcza pierwsza) są nie do pobicia na ten moment jeśli chodzi o ilość tytułów za takie pieniądze (łącznie około 10 tysięcy tytułów do obejrzenia plus jeszcze sport i kanały linearne).

A o reszcie to chyba wszyscy na forum doskonale wszyscy wiedzą - zarówno o tym, że od lat szkoda Ci pieniędzy na Netflixa, jak i o tym, że oferta pozostałych serwisów jest ciekawa ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem tematy 

myślałem, że piszę w "polski i zagraniczny streaming" :)

 

 HULU ponownie się kurczy.

Najpierw Discovery zabrało lub jak kto woli "odzyskało" swój kontent umieszczając wszystko na swojej platformie Discovery+.

Kolejnym przykładem było wypowiedzenie umowy przez NBCUniversal, które postanowilo zachować swoje produkcje dla własnej platformy Peacock.

Tym samym wszystkie produkcje NBC nie będą już dostępne w Hulu dzień po emisji/premierze począwszy od jesieni 2022.

Niedawno wygasła kolejna umowa, tym razem z EPIX, co oznacza, że Hulu staci setki filmów z biblioteki EPIX, w tym m.in tytuły od Lionsgate, MGM i Paramount.

Hulu, dostrzegając że ich biblioteka kurczy się w bardzo szybkim tempie postanowiło zintesyfikować produkcje swoich Originalsów lecz wiadomo, że nie zrekompensuje to tak sporej utraty kontentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arkon napisał:

Fajny artykuł https://popkulturysci.pl/seriale-netflix-hbo-max-disney-plus-prime-video/

W pełni popieram tę opinię. Netflix jedzie już tylko na opinii, nawet jakość nadawania 4K jest słabsza niż w Apple czy Amazonie. Oglądałem ostatnio film "Rzut życia" na Netlixie, a potem serial "Pachinko" na Apple i jakość zdecydowanie lepsza była w tym drugim serwisie. Nikt mnie też nie przekona, że cena za Netflixa jest adekwatna do zawartości programowej.

Proponuję dwie alternatywy dla Netflixa. Pierwsza to dzielenie konta i wtedy mniej więcej wychodzi realna wartość aktualnej pulpy, druga to HMAX+Disney+Apple/Prime w tej samej cenie, a kontent całości przynajmniej 10x lepszy.

Edytowane przez Kazekk
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł https://popkulturysci.pl/seriale-netflix-hbo-max-disney-plus-prime-video/
W pełni popieram tę opinię. Netflix jedzie już tylko na opinii, nawet jakość nadawania 4K jest słabsza niż w Apple czy Amazonie. Oglądałem ostatnio film "Rzut życia" na Netlixie, a potem serial "Pachinko" na Apple i jakość zdecydowanie lepsza była w tym drugim serwisie. Nikt mnie też nie przekona, że cena za Netflixa jest adekwatna do zawartości programowej.
Oczywiście, ze cena jest niedopasowana do naszych warunków. Ja biorę w zestawie C+, Netflix 4K, HMAX za 92 PLN.
Artykuł jest nierzetelny, bo serwisy HMAX, D+ i PV razem nie mają większej biblioteki, ani nie mają więcej premier miesięcznie niż Netflix.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru sprawdzać jaka jest biblioteka, bo Netflix ma mnóstwo badziewia i może liczebnie jest tego więcej. Ja widzę po sobie, że ciekawsze dla mnie produkcje znajduje w HBO Max czy nawet Amazonie. Niedopuszczalne jest, według mnie, że Netflix kosztuje tyle co trzy serwisy, a nawet drożej. Wizualnie też widzę, że lepiej wyglądają produkcje 4K w Apple czy Amazonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...