Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często na forum pojawiają się posty jak to w streamingach nic nie ma, same starocie, słabe oceny, drogo w stosunku do ilości czy jakości kontentu itd, więc przygotowałem taki mały spis z najpopularniejszych serwisów w celach informacyjno-porównawczych.

 

W każdym serwisie podałem ogólną liczbę tytułów, tych w 4K, tych z 2020 roku lub nowszych i z (bardzo) dobrymi ocenami jeśli chodzi o filmy, seriale i produkcje oryginalne (>7.6/10, bo potem to już się robi tłoczno, a Filmweb kataloguje np. tylko 100 najlepszych tytułów seriali z ocenami).


Dane o ilości tytułów z Upflix, te na temat ocen są z Filmwebu (bo Upflix w przypadku małej liczby ocen w ogóle nie podaje wyniku - bardzo częste np. w przypadku produkcji Apple TV+ ocenianych przez kilkaset osób). Wiem, że w Viaplay jest jakiś pojedynczy tytuł nieoficjalnie w 4K, ale Upflix go nie ma w katalogu, więc tutaj też.

 

Każdy wnioski może wyciągnać sam, w razie potrzeby podyskutować z liczbami także ;).

 

Moje:
Jeśli chodzi o jakość to Disney+ ma najwięcej pozycji w 4K ze wszystkich VOD, na ten moment o 4 przebił Netflixa. Bardzo dobrze w stosunku do całej biblioteki wypada Prime Video no i Apple TV+. Najgorsze jest tu HBO Max.
Netflix ma większa bibliotekę niż Apple TV+, Disney, HBO, Prime razem wzięte, a co za tym idzie najwiecej nowych i wysoko ocenianych tytułów zarówno oryginalnych jak i "kupnych".
Jeśli chodzi o stosunek wielkości biblioteki do ocen produkcji oryginalnych prowadzi HBO Max. Zaskakująco słabo Prime Video i Apple TV+.

 

Netflix
tytułów ogółem: 5495
tytułów w 4K: 370
tytułów >2020: 1614

produkcje oryginalne >7.6: 75
seriale ogółem >7.6: znacznie powyżej 100*
filmy ogólem >7.6: 86


HBO Max
tytułów ogółem: 1740
tytułów 4K: 31
tytułów >2020: 598

produkcje oryginalne >7.6: 45
seriale ogółem >7.6: 98
filmy ogółem >7.6: 53

 

Disney+
tytułów ogółem: 1693
tytułów 4K: 374
tytułów >2020: 264

produkcje oryginalne >7.6: 7
seriale ogółem >7.6: 51

filmy ogółem >7.6: 62


Prime Video
tytułów ogółem: 1151
tytułow 4K: 333
tytułow >2020: 397

produkcje oryginalne >7.6: 11
seriale ogółem >7.6: 30
filmy ogółem >7.6: 28

 

Viaplay:
tytułów ogółem: 811
tytułow 4K: 0
tytułow >2020: 201

produkcje oryginalne >7.6: brak informacji
filmy ogółem >7.6: 22
seriale ogółem: >7.6: 24

 

Apple TV+

tytułów ogółem: 127
tytułow 4K: 112
tytułow >2020: 101

produkcje oryginalne >7.6: 8
filmy ogółem >7.6: 2
seriale ogółem: >7.6: 9

 

*(ranking kończy się na "Kominsky Method na 100 miejscu z oceną 7.78/10)

Dane na 18.06.2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie podsumowanie, ale czego ono dowodzi?

Serio, ktoś kupuje dostęp do platformy X, bo ma Y pozycji 4K, bez względu na to, co ciekawego dla niego?

Kanałów TV też mamy coraz więcej, ale nie ma na nich nic ciekawego.

 

Porównanie liczby tytułów, pozycji 4K, to jedno (porównanie techniczne).

Ale najistotniejszym argumentem jest to, czy ktoś wśród tych pozycji znajduje coś dla siebie, a to już bardzo subiektywne. Bo oferta platformy może być super, mieć tysiące pozycji nawet w 8K, a ktoś powie, że pozycje nie dla niego.

Edytowane przez muza_tv
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic dowodzić, napisałem po co je zrobiłem. Kupując pakiet tv też główna informacja dotyczy liczby kanałów, jakości itd. Że na forum mamy amatorów produkcji public domain na kanałach MWE, albo irańskich pirackich kanałow też zdaje sobie sprawę. Ale.. niczego to nie dowodzi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bgmnt napisał:

Często na forum pojawiają się posty jak to w streamingach nic nie ma, same starocie, słabe oceny, drogo w stosunku do ilości czy jakości kontentu itd, więc przygotowałem taki mały spis z najpopularniejszych serwisów w celach informacyjno-porównawczych.

 

W każdym serwisie podałem ogólną liczbę tytułów, tych w 4K, tych z 2020 roku lub nowszych i z (bardzo) dobrymi ocenami jeśli chodzi o filmy, seriale i produkcje oryginalne (>7.6/10, bo potem to już się robi tłoczno, a Filmweb kataloguje np. tylko 100 najlepszych tytułów seriali z ocenami).


Dane o ilości tytułów z Upflix, te na temat ocen są z Filmwebu (bo Upflix w przypadku małej liczby ocen w ogóle nie podaje wyniku - bardzo częste np. w przypadku produkcji Apple TV+ ocenianych przez kilkaset osób). Wiem, że w Viaplay jest jakiś pojedynczy tytuł nieoficjalnie w 4K, ale Upflix go nie ma w katalogu, więc tutaj też.

 

Każdy wnioski może wyciągnać sam, w razie potrzeby podyskutować z liczbami także ;).

 

Moje:
Jeśli chodzi o jakość to Disney+ ma najwięcej pozycji w 4K ze wszystkich VOD, na ten moment o 4 przebił Netflixa. Bardzo dobrze w stosunku do całej biblioteki wypada Prime Video no i Apple TV+. Najgorsze jest tu HBO Max.
Netflix ma większa bibliotekę niż Apple TV+, Disney, HBO, Prime razem wzięte, a co za tym idzie najwiecej nowych i wysoko ocenianych tytułów zarówno oryginalnych jak i "kupnych".
Jeśli chodzi o stosunek wielkości biblioteki do ocen produkcji oryginalnych prowadzi HBO Max. Zaskakująco słabo Prime Video i Apple TV+.

 

Netflix
tytułów ogółem: 5495
tytułów w 4K: 370
tytułów >2020: 1614

produkcje oryginalne >7.6: 75
seriale ogółem >7.6: znacznie powyżej 100*
filmy ogólem >7.6: 86


HBO Max
tytułów ogółem: 1740
tytułów 4K: 31
tytułów >2020: 598

produkcje oryginalne >7.6: 45
seriale ogółem >7.6: 98
filmy ogółem >7.6: 53

 

Disney+
tytułów ogółem: 1693
tytułów 4K: 374
tytułów >2020: 264

produkcje oryginalne >7.6: 7
seriale ogółem >7.6: 51

filmy ogółem >7.6: 62


Prime Video
tytułów ogółem: 1151
tytułow 4K: 333
tytułow >2020: 397

produkcje oryginalne >7.6: 11
seriale ogółem >7.6: 30
filmy ogółem >7.6: 28

 

Viaplay:
tytułów ogółem: 811
tytułow 4K: 0
tytułow >2020: 201

produkcje oryginalne >7.6: brak informacji
filmy ogółem >7.6: 22
seriale ogółem: >7.6: 24

 

Apple TV+

tytułów ogółem: 127
tytułow 4K: 112
tytułow >2020: 101

produkcje oryginalne >7.6: 8
filmy ogółem >7.6: 2
seriale ogółem: >7.6: 9

 

*(ranking kończy się na "Kominsky Method na 100 miejscu z oceną 7.78/10)

Dane na 18.06.2022.

Świetna rozpiska.

Dziękuję.

 

Brakuje tematu na forum, coś na kształt tej rozpiski, w którym szybko można by się zapoznawać z nowościami w poszczególnych serwisach na obecny  miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bgmnt napisał:

Viaplay:
tytułów ogółem: 811
tytułow 4K: 0
tytułow >2020: 201

Rozpiska OK, ale Viaplay ma jeden serial w 4K, "Ambasador". Fakt, że kompletnie się tym nie chwalą, ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia Trzeci raz - napisałem o tym ;). Wybrałem jako źrodło upflix bo jest uniwersalne, choć są tam pewne rozbieżności - np. dsny podaje 1716 produkcji w Disney+.

 

Quote

Wiem, że w Viaplay jest jakiś pojedynczy tytuł nieoficjalnie w 4K, ale Upflix go nie ma w katalogu, więc tutaj też.

@lakiman dzieki :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bgmnt napisał:

Trzeci raz - napisałem o tym ;).

Rozpiskę uzupełnij, a to można gdzieś przypiąć i aktualizować. 

Takie zestawienie w liczbach dobra rzecz.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Brakuje tematu na forum, coś na kształt tej rozpiski, w którym szybko można by się zapoznawać z nowościami w poszczególnych serwisach na obecny  miesiąc.

Są tematy poświecone poszczególnym serwisom i tam należy takie rozpiski umieszczać. Jest też temat o filmowych prawach premium. Także nie potrzeba kolejnego tematu, bo zrobi się bałagan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka uwag ;)

 

5 godzin temu, bgmnt napisał:

Netflix ma większa bibliotekę niż Apple TV+, Disney, HBO, Prime razem wzięte, a co za tym idzie najwiecej nowych i wysoko ocenianych tytułów zarówno oryginalnych jak i "kupnych".

Jeśli chodzi o stosunek wielkości biblioteki do ocen produkcji oryginalnych prowadzi HBO Max. Zaskakująco słabo Prime Video i Apple TV+.

1. Subiektywizm

To bardzo subiektywne oceny. A dlaczego?

Np serial Prawnik z Lincolna przez Collider dostał ocenę D- i to jest najniższa ocena w tym roku z seriali.

A na filmweb https://www.filmweb.pl/serial/Prawnik+z+Lincolna-2022-871576  średnia 7,2/10.

Różnica kolosalna, bo (punkt 2)

2. Rodzaj widza

Posłużę się cytatem (Marta Wawrzyn  portal Serialowa)

Cytat

To znakomita wiadomość, że do Polski wreszcie docierają platformy streamingowe, oferujące produkcje jakościowe, których tak bardzo brakowało u nas przez ostatnich kilka lat. Opóźnienia w ich starcie spowodowały, że netfliksowa papka stała się dla Polaków synonimem dobrego serialu. I to przyzwyczajenie odpalania jak leci każdego koszmarka, jaki oferuje platforma z czerwonym N, będzie trudne do przeskoczenia, zwłaszcza że seriali jakościowych nie da się produkować hurtowo. Miejmy jednak nadzieję, że za rok czy dwa, dzięki HBO Max, Disney+, a wkrótce także SkyShowtime, będziemy już w innym miejscu, jeśli chodzi o dostępność seriali, które rzeczywiście mają znaczenie w popkulturze.

Czyli ludzie wygląda na to, od dłuższego czasu oceniają zbyt wysoko (zwłaszcza NF) bo ich seriale uważają za dobre.

Oczywiście to opinia, zdanie ale mimo wszystko M.Wawrzyn ma bardziej wartościowe zdanie niż my tutaj "specjaliści" kanapowi.  Tym bardziej,  że na Wirtualne Media (już było kilka artykułów, po debiucie HBO MAX i ostatnio po premierze Disney+) czy ostatnio na portalach amerykańskich wszyscy analitycy zwracają uwagę, że NF już dawno (nie miesiąc, dwa) to nie jakość. Pierwsze lata produkcji to była jakość, teraz to "wypadki" jednostkowe.

 

3. Ocena.

Film Hustle z Sandlerem. Fajny film (piszę poważnie) a średnia zawyżona w stosunku do lepszych o klasę - Moneyball czy Coach Carter. I niestety ten kontrast jest bardzo widoczny - jak tylko coś NF wyjdzie dobrego, zaraz ocena na wyrost. A dobre nie oznacza bardzo dobry.

 

4. Kto głosuje

Co do ocen to są oceny subiektywne i każde może mieć inne zdanie - zwłaszcza gdy głosują na to ludzie masowej widowni, która jest ogromna. A tym bardziej, kto z jakiej platformy korzysta - są różni widzowie. Jedni szukają jakości, inni ilości bo "coś trzeba włączyć". A tych "bo coś trzeba" - jest najwięcej.  Masowy widz nie ma jakieś blokady aby dawać 10/10 co w drugim tytule, w których dotrwał do końca. Widz wybredny 10/10 prawie w ogóle nie daje. Może jeden na rok. I jest dużo bardziej surowy w ocenie. I dla przykładu - FX/HULU czy HBO są surowiej oceniani, bo zazwyczaj jest jakiś punkt odniesienia do świetnych ich produkcji. I produkcja z tych platform słabsza od świetnych potrafi dostać 5-6/10 a NF analogicznie min 7/10.  Bo wygląda to tak "jak na HBO/FX ta produkcja nie jest dobra, mieli dużo lepsze więc dam od 6/10 w dół." vs "jak na Netflixa, to bardzo dobry tytuł i ocena od 7/10 w górę". Takie są komentarze na internecie, to nie mój wymysł.

Kolejny przykład - np HBO zrobi świetny dramat a przeciętny widz uzna go za nudnego i nieciekawego.  Na NF zrobią np LUPIN (serial strasznie przeciętny) a przeciętny widz, który dramat na HBO ocenił nisko, to w tym przypadku taką produkcje mocno zawyży. Lupin o zgrozo 7.2/10.

 

5. Top 100 na Filmweb

Lista wygląda tak

https://www.filmweb.pl/ranking/serial#30

Z kilkoma tytułami się nie zgadzam ((za wysoko The Suits (co tam w ogóle ten serial robi), Sherlock, Wikingowie a za nisko Twin Peaks czy The Wire , a Peaky Blinders wyżej od Twin Peaks czy The Wire a nawet o zgrozo od Zakazane Imperium)). Co tam w ogóle robi Dom z papieru??? ( i to jeszcze dużo wyżej jak Better Call Saul, Młody Papież, Gambit, Wielkie kłamstewka, Line of Duty, Downtown Abbey itd) Licząc z Black Mirror (ogólnie kojarzone seriale z Netflixa) to w tej liście jest ok 15 tytułów - gdzie Black Mirror ma najlepszą ocenę za 3 pierwsze sezony, zanim go Netflix nie przejął (3 był już gotowy a 4 i 5 dopiero produkcja pod rządem Netflixa).

Chodzi o sam fakt średniej, gdzie tytuły w wielu przypadkach są w miejscach gdzie nie powinny, bo średnia jest z czapy. 

 

6. Top 100 Netflixa Filmweb

Lista wygląda tak

https://www.filmweb.pl/ranking/netflix

Gdzie oczywiście np Black Mirror (wyżej napisałem), Last Kingdom, Cobra Kai (do 3 sezonu), The Punisher, Daredevil (oba jak wyszło to jednak Disney+) to nie produkcje Netflixa a są przypisane jako Originals. The Last Dance do dzisiaj są spory, że to produkcja ESPN a NF to tylko dystrybutor i dołożył się tylko "jakimś" groszem. Itd

W tej liście TOP również są filmy.

A HBO ma Warner Bros, Disney+ ma 20th Century Studios i to oni są od filmów.

Porównując do HBO i średniej założonej do obliczeń - Barry, Biały Lotos czy Leftlovers się nie załapały a są lepsze od połowy tego co ma NF w pierwszej dwudziestce z TOP100. A gdy patrzę na The Spy na liście TOP100 NF i średnią 7.8 , to już w ogóle szkoda mieć te średnie jako wyznacznik.

W HBO nie ma uwzględnionych (w ich TOP HBO Filmweb https://www.filmweb.pl/ranking/hbo#7) seriali od WBTV - chociażby Supernatural, Fringe i wiele innych. Nie ma również Cinemax - jak np Wojownik, Strike Back, The Knick i wiele innych. Nie ma seriali WB wyprodukowane przez THE CW np Pamiętniki Wampirów. Więc Oryginały źle policzone. Poza tym pozycja 73 z tej listy (top HBO filmweb) "Mały topór" to nie HBO Originals.

Więc zakładam, że przy Disney+ również pominąłeś wiele zmiennych (produkcje oryginalne Disney+ powyżej 7,6 TYLKO 7?? Realy!!??) To samo Apple i Amazon, zwłaszcza Amazon tylko 11 oryginałow powyżej 7,6? :D

Czy to w ogóle ciebie nie zastanawia, że coś jest nie tak? Wg tych twoich wyliczeń, wg podobnej ilości tytułow ogólnie na HBO,  Max jest 7 razy lepsze w oryginalnych serialach i dwa razy lepszy w ogólnej liczbie seriali od Disney+. A ogólnie dwa razy lepszą platformą. Co jest nonsensem. I kolejny nonsens - wg tych wyliczeń Netflix ma więcej lepszych seriali oryginalnych niż CAŁA konkurencja razem a w ogólnej liczbie seriali to można założyć, że również ma więcej niż cała konkurencja razem (* przy The Komisky Method). Śmiech :)

Disney i HBO  mają swoje marki, kilka studiów ale to nadal jedna familia. No i jeszcze - ich setki produkcji latają na licencji po różnych platformach.

I powtarzam - średnia na filmweb i tak jest z czapy od kilku lat.

 

7. Oglądalność

I oczywiście oglądalność. Jeśli NF ogląda dzisiaj więcej ludzi niż praktycznie cała konkurencja razem, to ilość masowego odbiorcy (co widać w ilości oddanych głosów) jest dużo większa, co ma wpływ na ocenę.

 

8. Wniosek

Więc krótko. Najwięcej najlepszych Originałów ma HBO, FX/HULU i jeszcze za dobrych czasów Showtime (teraz dorzuca je Paramount+). Netflix z racji tego, że produkuje min z 5razy więcej niż Apple + Amazon razem - będzie ilościowo z dobrymi seriali wyżej niż Apple i Amazon (ten pierwszy ma najkrótszy żywot na rynku). Ale to nie przepaść i różnica zaczyna się pomniejszać (chociażby widać w tym roku, czy w zeszłym roku). Natomiast bez liczenia (bo to widać) procentowo do tego, ile się nagrywa a co jakościowego wychodzi, to Netflix jest na szarym końcu (trend co najmniej dwuletni)

 

 

No cóż. Poświęciłeś czas, nie wiadomo po co (można się jedynie domyśleć) ale z tymi liczbami się nie zgadzam i są nieadekwatne. Zamysł był dobry ale złe podejście do warunków brzegowych, bo jest ich wiele ;)  Wynik wynikiem na liczbach ale się go uzyskuje po dodaniu zmiennych a,b,c,d,e......x,y,z  - a to nie zostało uwzględnione ;)

To są moje uwagi do przeczytania i przeanalizowania.

 

Zgadzam się z wypowiedzią poniżej:

 

3 godziny temu, muza_tv napisał:

Pięknie podsumowanie, ale czego ono dowodzi?

Serio, ktoś kupuje dostęp do platformy X, bo ma Y pozycji 4K, bez względu na to, co ciekawego dla niego?

 

Ale najistotniejszym argumentem jest to, czy ktoś wśród tych pozycji znajduje coś dla siebie, a to już bardzo subiektywne. Bo oferta platformy może być super, mieć tysiące pozycji nawet w 8K, a ktoś powie, że pozycje nie dla niego.

Jak to? :) Przecież NF kosztuje najwięcej (tyle ile Max D+ i Amazon razem a i tak ma większą bibliotekę jak wyżej w liczbach) i ludzie coraz częściej chcą rezygnować z powodu coraz liczniejszej konkurencji, więc trzeba jakoś ten "tonący" statek ratować ;) (taki sarkazm)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, lakiman napisał:

Brakuje tematu na forum, coś na kształt tej rozpiski, w którym szybko można by się zapoznawać z nowościami w poszczególnych serwisach na obecny  miesiąc.

 

Może nie temat od razu, ale takie kompendium w liczbach zebrane gdzieś w postaci np. edytowalnego arkusza i przypięte w widocznym miejscu jak najbardziej ma sens. Dane zebrane w całość dają lepszy obraz niż rozbite po kilku wątkach.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Zuzia napisał:

 

 

Może nie temat od razu, ale takie kompendium w liczbach zebrane gdzieś w postaci np. edytowalnego arkusza i przypięte w widocznym miejscu jak najbardziej ma sens. Dane zebrane w całość dają lepszy obraz niż rozbite po kilku wątkach.

Czasami ciężko przebrnąć do konkretnej oferty programowej aktualnej w danym miesiącu wśród postów składających się czasami z referatów itp. o wszystkim.

Dość fajnie to wygląda na stronie Media2 - do tego nawet są daty dodania nowości, ale można przeoczyć lub zapomnieć  a takie kompendium byłoby pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach subskrybentom HBO Max zaczęło być oferowane dokupienie Discovery+ za dodatkowe 3.99$ przez pierwsze 4 miesiące (potem 6.99$) dla planu bez reklam i 99c/4.99$ dla planu z reklamami.

 

image-from-ios-924x540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discovery+ moim zdaniem to nic specjalnego jeśli chodzi zawartość- jakość serwisu.

W Player+ może  tylko raz włączyłem.. 

Chyba, że jak zwykle jankeska wersja jest lepsza..

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pawop napisał:



 


Negujesz fakty emoji23.png
Myślałem, że osiągnąłeś już granice śmieszności, ale tym wpisem ją przebiłeś i dalej gnasz do przodu emoji1787.png
 

Przecież ma bardzo dużo racji. Statystycznie 9 kobiet może urodzić dziecko w 1 miesiąc, i na takich suchych liczbach odartych z warunków brzegowych, historii, profilu widza, etc oparta jest ta wyliczanka.

 

To teraz podobnie głupie pytanie zero-jedynkowe, co takie zestawienia, działające psychologicznie zawsze na korzyść największych bytów w przypadku braku większego pomyslunku.

 

W tej samej cenie pakietu 4K bierzecie:

- dla FILMÓW Netflix czy HMAX+Disney+Apple/Prime?

- dla SERIALI Netflix czy HMAX+Disney+Aple/Prime?

- dla ANIMACJI /BAJEK Netflix czy HMAX+Disney+Aple/Prime?

 

Ktoś wybrał chociaż raz Netflixa? No przecież gigant ma w liczbach najwiecej „wszystkiego”, wiec w czym problem?

Edytowane przez Kazekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już spokojnie HBO Max, Disney i Amazon, czyli 3 największych rywali Netflixa. Nikt nie ma kompleksu, tylko wielu podkreśla niestosownie do realiów polskich, wygórowaną cenę Netflixa. Zawsze było podkreślane, że on ma największą bibliotekę, najwięcej treści 4K, ale przecież nie więcej niż te 3 w/w serwisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazekk "Wyliczanka" jest jasna i przejrzysta, napisałem o jakie obiektywne warunki się opiera. Nie dodałem tam nic od siebie, nic co by nie wynikało z liczb.
Zrobiłem ją bo w ciągu ostatnich dni wielokrotnie czytałem posty, że w serwisie A "nie ma nic powyżej 7 na 10", w serwisie B "nie ma żadnych nowych filmów", w C "nie ma nic w 4K" itd.

Nie widziałem natomiast postów, gdzie ktoś pisał, że interesuje go nigeryjskie kino akcji, albo nawet dokumenty o waleniach, żeby to poddawać pod "wyliczankę".

Ale widzę, że jakiś niezamierzony cel osiągnałem - wywołanie z czeluści forum frustratów, którzy niczym wiadoma partia będą dyskustować, że czarne jest białe a "skoro fakty przeczą teorii, to tym gorzej dla faktów" :).

 

Chcesz dyskutować o tym "kto by wybrał Netflixa"? Netflix ma 13,5 mln. RU w majowym Gemiusie.

HBO Max i Prime łącznie 6,5. Apple się nie łapie w ogóle do rankingu.

No ale ja wiem, wiem, "nie znajo się, oszukujo"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt Ale co ty porównujesz kolego pisząc kto co wybrał, serwis z bazą użytkowników budowaną od 20 lat do względnych debiutantów? Mądrze.

 

W co drugim twoim poście można przeczytać pasywno-agresywne podjazdy do konkurentów Netflixa, wiec nie wiem kto tu ma ukryte frustracje.

 

Suche liczby? To otaczaj się nimi. Ja wolę emocje i subiektywne spojrzenie. A one pokazuje mi, że obecny gigant stał się papką dla mas i bezdusznym algorytmem celującym ponad wszystko w zwroty dla inwestorów, które zapewnia taka a nie inna widownia. Pierwsze seriale /sezony Netflixa to była jakość! Obietnica na lepszą przyszłość, w której być może można będzie konkurować nawet z kanałem, który de facto stworzył i rozwinął telewizję linearną w czasach kin plenerowych i wyprodukował najbardziej kultowe seriale, głównie z przełomu roku 2000. Ale się nie udało, z różnych względów. Nie ma ani wybitnych seriali, a te które się takimi stają, to głównie wypadki przy pracy, ani filmów z dużego ekranu, bo jak tu konkurować z największymi wytwórniami filmowymi, ani animacji, bo do tego trzeba mieć zaplecze i historie w tworzeniu postaci, jaką ma Disney i Pixar. Dalej omamiaj się potęgą Netflixa, ale ja to robiłem 10 lat temu i już mi przeszło.

Edytowane przez Kazekk
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczysz, że Netflix istnieje od 20 lat, to HBO ma na karku 50... ;)

Dla tych jak to piszesz, "suchych liczb" każda z tych korporacji powstała.

Twoje emocje i subiektywne spojrzenie do utrzymania się na rynku im nie będą wystarczać

A frustracji żadnych nie kryje, natomiast nie lubię glupoty i zakłamywania rzeczywistości.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa regionalnych sieci sportowych BALLY SPORTS potwierdziła nazwę i cenę swojej nowej usługi strumieniowej Bally Sports+ która pojawi się już 23 czerwca.

Do tej pory kanały Bally Sports były dostępne jedynie na platformie cyfrowej DirecTV oraz platformie streamingowej DirecTV Stream.

Cena za usługę Bally Sports+ ma wynosić 19.99 USD miesięcznie oraz 189.99 USD.

Obecnie Bally Sports posiada prawa do transmisji meczów 16 drużyn NBA, 12 drużyn NHL a także 5 drużyn MLB ale prowadzone są rozmowy w celu pozyskania praw do transmisji meczów kolejnych drużyn.

 

https://www.google.com/amp/s/www.androidheadlines.com/2022/06/bally-sports-plus-soft-launch-select-markets-mlb.html%3famp

 

Platforma DirecTV oraz DirecTV Stream będą nadal oferować kanały Bally Sports swoim klientom we wielu regionach USA.

Tutaj screen kanałów Bally Sports w regionie New Orleans na platformie DirecTV Stream.

Screenshot-20220621-064039-DIRECTV.jpg

Edytowane przez Dadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...