Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie fakt braku koncertów np.grup rockowych  tego rodzaju wydrzeń .Filmów muzycznych jest jak na lekarstwo.

Serwis You Tube ma olbrzymią bibliotekę dostępną praktycznie dla każdego.

Często w kiepskiej jakości obrazu, dźwięku przerywanego reklamami.

Czy faktycznie prawa do emisji filmów są bardziej opłacalne?bo tego rodzaju biblioteka mogłaby wyróżnić pozytywnie serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimannWypowiem się odnośnie polskich koncertów:

 

Niestety,ale polskich koncertów nagrywa się bardzo mało, koszty nagrania na kilka kamer nie są małe. U nas jeśli wydaje się koncerty to głównie jako DVD bo to jedyna jeszcze w miarę opłacalna droga monetyzacji takich koncertów. Chyba,że jak teraz MTV Unplugged i platforma streamingowa player + telewizja MTV sponsoruje nagranie w 1080p/2160p. Jednak wtedy ma do nagrania wideo wyłączne prawa. Niestety ale, u nas piractwo zabija trochę rynek koncertowy. Coma kiedyś wydała koncert swój jako plik HD 1080p za śmieszną kwotę bodajże 19,90, myślisz,że był z tego zysk??

 

Żaden. W trybie natychmiastowym pojawiły się uploady na torrentach itp. A koszty obrobienia materiału itp są wyższe dla HD, nawet często jest tak,że koncert który ma być wydany na DVD nie nagrywa się w pełni kamerami HD, albo są to kamery 720p. Np na gitarach ustawia się kamery 720p bardzo często. Bo tak jest po prostu taniej. Zresztą authoring itp jest realizowany czysto pod DVD, BluRay albo plik HD to marzenie...

 

Filmy zarabiają na siebie w kinie, koncerty takiej szansy nie mają,albo bardzo rzadko. Przykładem tego jest Tede, który koncert Pół Życia Na Żywo wyświetlał w kinach. Ale tam koszty tego całego przedsięwzięcia były niebotyczne... Sam zresztą w wywiadzie wspomniał,że do rejestracji i stworzenia tego koncertu wydał sporo swojej kasy.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zagranicznych to tam większość koncertów to wychodzi na BluRay, u nas to możemy sobie o BluRay pomarzyć....

1 minutę temu, kingofsouth napisał:

Panowie teraz koncerty to Tidal ;)

 

Nie rozśmieszaj mnie. Koncert Tedego o którym wspomniałem jest też na Tidalu,jakość jest zdecydowanie gorsza niż na DVD...

 

Potrafię sobie wyciągnąć plik m2ts prosto z ich serwerów, porównałem też zakupione DVD właśnie z nim w tym samym programie na 40' Led podłączonym po HDMI do lapka (DVD puszczone z iso i plik Tidal m2ts, oba w MPC-HC) i różnica na korzyść DVD ogromna...

Nie mówiąc już nawet o jakości dźwięku, który na DVD jest zdecydowanie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
10 minut temu, djadijos napisał:

 

 Koncert Tedego o którym wspomniałem jest też na Tidalu,jakość jest zdecydowanie gorsza niż na DVD...

 

 

Jakość koncertu Tede,  to  720p bitrate 3680 kb/s tragedii nie ma ;)

NC+GO ma gorszy bitrate swoich kanałów w 720p.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porówałem tylko płatne serwisy z bezpłatnym Youtube.

Nie sądzę by wszyscy artyści, wykonawcy byli przeciwko takiemu stanu rzeczy skoro jest tego ogromna ilość i mało materiałów jest usuwanych. 

Chyba,że tego rodzaju licencję ma Youtube.

Koncerty"live", artystyczne są na wyciągnięcie ręki.Porządny serwis streamingowy jest w stanie to dpowiednio technicznie "obrobić" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
10 minut temu, lukimann napisał:

.Porządny serwis streamingowy jest w stanie to dpowiednio technicznie "obrobić" .

Jak widać to kwestia licencji  z tym koncertem Tede.

Teledyski w Tidal już tak wyglądają:

https://i.postimg.cc/MpD3JPNL/2019-01-23-163108.jpg

 

Jak się chce to można większy bitrate i rozdzielczość wykręcić. ;)

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
17 minut temu, djadijos napisał:

Później ci podam dokładny bitrate bo to co piszesz to nie jest prawda.

Nie chce być inaczej ;)

 

https://i.postimg.cc/pXVn1sQr/2019-01-23-163926.jpg

 

4 minuty temu, djadijos napisał:

Na Tidalu masz nawet cichszy dźwięk niż na DVD, i to jest wina 100% Tidala.

Z Tidala mają grosze.

 

 

Mam konto "HiFi/ Master" sprawdzę czy faktycznie tak jest.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bezpośredni plik na dysku ;)

3608 to on ma ze sztucznie podbitym audio. Sztucznie bo słyszę że na DVD dźwięk z teoretycznie mniejszym bitrate zdecydowanie lepiej brzmi.

@kingofsouthWysłałem na pw.

1 godzinę temu, umek napisał:

Podejrzewam ze zakup takiego koncert jedt drogi i wymaga generalnie wieku podpisów jak i chęci wykonawców.

Chodzi o kasę,zazwyczaj koncert jeśli daje się na streamingi musi być opłacony z góry,gdyż ich nie interesują grosze za poszczególne odtworzenia. Mają swoje koszty nagrania itp, szczególnie,że profesjonaliści to nagrywają wideo minimum na kilka (7-9) kamer. Tede nagrywał minimum na 9, mamy w napisach końcowych 9 operatorów kamery. Do tego chyba 2 na gitarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Orientuje się ktoś z was, jaka jest rozdzielczość w usłudze Horizon Go?

Tak na marginesie, próbowałem przesłać obraz z telefonu na telewizor, ale tutaj ta funkcja jest zablokowana. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do NC+ GO to moim zdaniem skromnym zresztą ani nie uwolnią przesyłu z telefonu na TV, ani nie zrobią apki na smart TV.

I raczej chodzi tu o prawa, koszty może mniej.

Dopiero niedawno NC+ miała problem z Premier League [ zawieszenie na kilka tyg. meczu o 16,00 ] i tu upatrywałbym takiego, a nie innego stanu rzeczy.

Tylko patrzeć jak powtarza się taka sama sytuacja z kolesiami udostępniającymi mecze z smartfona na duży TV w pubach w porozumieniu z właścicielami.

Podobnie zapewne ma się sprawa z filmami i serialami.

NC+ trzęsie się bo anglicy mają bzika na punkcie zabezpieczeń meczów i już dali im jasno do zrozumienia co ich czeka, czyli utrata praw jak nie zabezpieczą kontentu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth

Ja natomiast odniosę się do możliwej aplikacji Horizon GO na Smart TV.

Podobno, że z technicznego punktu widzenia apka jest już gotowa.

Zostały jeszcze sprawy licencyjne z nadawcami i  i tu temat jest na razie wstrzymany, trwają rozmowy.

Ma być z funkcją Replay, VOD.

Co do rozdzielczości, nie wiem...

Można by sprawdzić, jak to działa na Słowacji,  bo ta, można przypuszczać, technicznie będzie podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

 

1 godzinę temu, lukimann napisał:

@kingofsouth

 

Ja natomiast odniosę się do możliwej aplikacji Horizon GO.......Ma być z funkcją Replay, VOD.

Co do rozdzielczości,  nie wiem...

 

Porównując usługi steramingowe od dostawców UPC, Vectra, NC+.  Najlepiej wyglądają kanały w 1080p od Vectry Online.

Horizon Go dla mnie to niezłe uzupełnienie oferty  NC+GO oraz Vectry Online.

Każda z nich ma swoje ograniczenia.NC+GO limit godzinowy jeśli chodzi o oglądanie w miesiącu, Vectra Online i Horiozn Go ograniczenia jeśli chodzi o kanały jakie działają na łączu zewnętrznym.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth

Piszesz, że porównując aplikację widzisz różnicę między 1080i a 1080p, bo tak to rozumiem?

Horizon w UPC ma rozdzielczość też 1080p i szczerze ja różnicy nie widzę w obrazie zmieniając rozdziałkę w ustawieniach dekodera.

W aplikacji np.Netflix  1080p to "miód malina " porownujac do jakości HBO GO czy do lineralnych-dramat.

Chodzi nie tylko o bitrate, może o kompresję..?

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
12 minut temu, lukimann napisał:

@kingofsouth

Piszesz, że porównując aplikację widzisz różnicę między 1080i a 1080p, bo tak to rozumiem?

Horizon w UPC ma rozdzielczość też 1080p i szczerze ja różnicy nie widzę w obrazie zmieniając rozdziałkę w ustawieniach dekodera.

 

Pytanie, czy Horizon GO daje rozdzielczość 1080/1080p czy tam jest tylko 720p z niskim bitratem tak jak to ma miejsce w NC+Go, poza dwoma kanałami, które są w 1080p?

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość lukimann

W nawiązaniu do tematu związanego z wejściem kolejnych serwisów na polski rynek (Rakuten TV, Disney+, ..i pewnie to nie koniec w tym jeszcze roku ) dość ciekawie będzie się przedstawiać sytuacja z ilością serwisów streamingowych.

Nie wspominając o rozdrobnienie praw do pewnych produkcji.

Rozreklamowane serwisy typu IPLA, Netflix, Player itd, CDA już mają "wiernych" użytkowników gdy szykuje się ekspansja kolejnych VOD.

Ciekawe jak serwisy będą walczyć między sobą o polskiego widza?

Czy tradycyjne kablówki , gdy nie zainwestują we własne aplikację mogą się poczuć zagrożone?

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego ja abonuje C+ dla sportu i filmu oraz Hbo. Showmaxa miałem ze względu na jeden serial. Reszty nie potrzebuje bo nie mam nawet kiedy oglądnąć tego co jest na C+ i HBO. Ale jeżeli ktoś ma dużo wolnego czasu i poświeci ten czas na film a tym bardziej jest kinomaniakiem to już musi mieć "wszystko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...