Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie dziwi, że kogoś to dziwi ;) Skoro jest zapotrzebowanie na taką usługę to powinno się sprostać oczekiwaniom klientów. Nc+ tylko na tym zyska więc dlaczego uparcie ma nie dostrzegać popytu ? Powinni w ogóle zrobić aplikację na Android TV, niech nawet powiązą jak teraz z abo, niech nawet dodadzą jaką opłatę w stylu multiroom zeby nikt nie rezygnował z multiroomu i wszyscy będą zadowoleni. Najgorsze jest odwracanie się od klienta i mówienie "nie bo nie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie?Pomyśl logicznie.Jeśli chcesz w domu oglądać tv na tv kupujesz multiroom.W innym wypadku mówimy o tym iż ktoś komuś udostępnia swój dostęp do aplikacji i ten ktoś ogląda na tv.Innego sensu takiej usługi nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja daje szanse na lepszą jakość obrazu. Poprzez satelitę masz 1080i, przez net mogą dać (jeśli zechcą) w 1080p. Do tego nie musisz zapychać dysku nagraniami, pamiętać o ustawieniu nagrań, usuwać coś bo nie masz już miejsca itp. Czysta wygoda. A to, że mogę dać komuś dostęp ? Teraz tez mogę na urządzenia mobilne i co ? HBO GO też można komuś udostępnić i nikt sie tym nie przejmuje.

Do tego kwestia nowych, młodych klientów. Oni są wychowania na aplikacjach i zwyczajnie nie chcą sledzic ramówki lecz kliknąć w interesujący film. Starsi z nas mogą się z tego śmiać ale taki jest świat i nalezy to zaakceptować i pomysleć o tym biznesowo.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO to jeden kanał.Platforma to zdecydowanie bardziej skomplikowane przedsięwzięcie.

Co do jakości to niestety nie bitrate jest tu problemem a ceny jakie się płaci za kontent.Kolejna sprawa...1080p?A ktoś w ogóle nadaje i myślisz że ich na to stać?Nie oszukujmy się.ncGO czyli usluga do oglądania poza domem.Takie jest jej przeznaczenie.I inaczej nie będzie.

A argunenty typu młodzi oglądają na aplikacjach....tego nawet komentować nie będę.Mam nastoletniego syna i go szlag trafia jak mowię żeby sobie ncGo czy Netflixa na iPadzie Pro 12.9 obejrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, umek napisał:

 

Kolejna sprawa...1080p?A ktoś w ogóle nadaje i myślisz że ich na to stać?Nie oszukujmy się.

 

 

Netflix, Amazon, HBO GO. Mało ?

 

Co do młodych to poczytaj jaka jest tendencja odchodzenia od tradycyjnej tv w kierunku usług streamingowych. Możesz się z tego śmiać ale lepiej przyjąc do wiadomości, że tak jest. A przynajmniej tak duża firma jak nc+ nie powinna przegapić tego trendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal wymieniasz pojedyńczych dostawców którzy równie dobrze mogliby być jednym kanalem telewizyjnym.Z zupełnie innymi zobowiązaniami jak i targetem.
Jak już napisałem ja rozumiem dlaczego nc+ blokuje taki dostęp.A jak Ci młodzi odejdą od tradycyjnej tv to kto wie...może ktoś inaczej zacznie myśleć.Choć takie wydatki jak na prawa sportowe gdzie nadawca musi się bić z innymi i co oczywiste musi mieć zapewnioną płynność finansową raczej nie sprawi że nagle nastąpi zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda z opłatami za licencje, czy rzeczywiście film w 1080p jest droższy niz w 720p ale podejrzewam, że bardziej chodzi o koszty po stronie nc+. Nadawanie w wyższej rozdzielczości i najlepiej wyzszym bitrate powoduje dodatkowe koszty serwerów, żeby to wszystko śmigało jak należy. Nc+ wychodzi z założenia, że po co iść w koszta jak można oferować to co dotychczas. Pamiętacie jak długo opierali się HD ? Dopiero jak telewizja n ruszyła z nadawaniem w HD to Cyfra się wtedy obudziła.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj raz jeszcze....i postaraj się całość zrozumieć.NIkt w 1080p nie nadaje przynajmniej w Europie.A jak już pisałem oczekiwanie w necie lepszej jakości niż masz na satelicie....No cóż.Oni tą drogą nie poszli i co smutne nie pójdą na co mega przykładem jest 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
38 minut temu, umek napisał:

Przeczytaj raz jeszcze....i postaraj się całość zrozumieć.NIkt w 1080p nie nadaje przynajmniej w Europie.

Vectra Online jest jakość 1080p z dość dużym bitrate.   8-)

Wystarczy przejrzeć dział Vectry, tam już o tym pisałem.   :P 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann, Netflix ma filmy od WB, Sony, Paramount i Universal. Oprócz starszych produkcji, mają też filmy w miarę nowe rok po premierze w C+ lub HBO. Filmy Disneya pojawiają się po 6 miesiącach od premiery w HBO, ale to zapewne niebawem się skończy. Mają też Monolith, ale tylko starsze rzeczy. Prime Video ma starsze filmy, na które nie ma wyłączności z Paramountu, Universalu i Sony. Obaj nadawcy mają także produkcje Regency.
Co do seriali, to każdy pokazuje z różnych wytwórni.
HBO Go ma prawo pierwszej emisji filmów ok 9 miesiecy po premierze kinowej od Paramountu, WB i Sony. Niejasna jest sytuacja z Disneyem. Mają też wyłączność na wybrane seriale WB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pawop napisał:

@lukimann, Netflix ma filmy od WB, Sony, Paramount i Universal. Oprócz starszych produkcji, mają też filmy w miarę nowe rok po premierze w C+ lub HBO. Filmy Disneya pojawiają się po 6 miesiącach od premiery w HBO, ale to zapewne niebawem się skończy. Mają też Monolith, ale tylko starsze rzeczy. Prime Video ma starsze filmy, na które nie ma wyłączności z Paramountu, Universalu i Sony. Obaj nadawcy mają także produkcje Regency.
Co do seriali, to każdy pokazuje z różnych wytwórni.
HBO Go ma prawo pierwszej emisji filmów ok 9 miesiecy po premierze kinowej od Paramountu, WB i Sony. Niejasna jest sytuacja z Disneyem. Mają też wyłączność na wybrane seriale WB.

@Pawop

Dziękuję za rzeczową odpowiedź.

Najbiedniej wygląda Amazon.

25 zł to chyba max za ten serwis( 4K).

@kingofsouth

 

Trudno uwierzyć w taką jakość w Vectrze.Nawet jeśli to streaming.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kingofsouth napisał:

Vectra Online jest jakość 1080p z dość dużym bitrate.   8-)

Wystarczy przejrzeć dział Vectry, tam już o tym pisałem.   :P 

Vectra i nc+ to nie do końca to samo.I widać mają inne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 15:44, Patjyk napisał:

Netflix na drugim miejscu, a czas korzystania tylko 10 minut? Najdłużej przyciąga TVP VOD.


Właśnie... niech mi ktoś wytłumaczy tą tabelkę. Znaczy ze na jedną sesje średnio to 10 min...? To jakaś paranoja. Myślę że najmniej to jest 30min... a nie wspomnę że zazwyczaj ogląda się dwa odcinki lub więcej. Aaaaaa nie wspomnę że całe filmy też się ogląda.

Czy te minuty to jest inny jakiś punkt odniesienia... ❔❔❔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...