Skocz do zawartości

Usługi strumieniowe w Polsce i na świecie – dyskusja ogólna


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu Gemius/PBI podał wyniki czołowych usług strumieniowych dostępnych w Polsce za cały ubiegły rok.

 

Netflix zanotował bardzo duży wzrost wyprzedzając CDA Premium (11,34%), player.pl (10,69%) oraz TVP VOD (10,40%) uzyskując 11,96% zasięgu przy 3,360,308 realnych użytkownikach.

HBO GO wyprzedziło minimalnie IPLĘ, które miały odpowiednio 5,32% przy 1,493,827 realnych użytkownikach oraz 4,94% zasięgu.

• Najgorszymi wynikami mogą się natomiast poszczycić nc+ GO (1,27%) oraz Showmax (2,17%).

• Liderem niezmiennie jest VoD.pl, należący do Grupy Onet mający 14,26%.

 

Największe wzrosty osiągnęły natomiast Netflix i HBO GO. Pierwszy serwis zyskał 7,22 p.p. zasięgu i 25,08 mln odsłon (to 152,3 i 147,8 proc. w górę). Natomiast HBO GO zanotowało wzrost o 2,89 p.p. zasięgu i 8,18 mln odsłon (118,9 i 101,2 proc. w górę). Wpłynęło na to z pewnością uwolnienie usługi od obowiązku posiadania umowy z wybranym operatorem telewizyjnym czy telekomunikacyjnym, a także popularność i bardzo dobry poziom oryginalnych produkcji.

 

vodserwisy-grudzien2018.png

 

Nie dziwi mnie natomiast spadek oraz niski poziom dla nc+ GO. nc+ może rozwija jakoś te swoje 4K, które rewelacyjne też nie jest, to i tak tkwi od dawna w pewnej stagnacji. Samo nc+ GO działa tragicznie i jest bardzo ograniczone względem konkurencji, m.in. przez ilość przypisywanych urządzeń, wieczne samodzielne wylogowywanie się czy brak dostępu do wspomnianych treści 4K. Nie wspomnę już o tym, że jest to usługa dostępna tylko dla abonentów nc+, przez co automatycznie strzelają sobie w kolano. Gdyby również zostało to uwolnione, to z pewnością zyskaliby większą bazę użytkowników. Owszem, istnieje player+. CANAL+ SPORT ONLINE również powinien istnieć samodzielnie za pewną opłatą dla zewnętrznych użytkowników. Skoro tak bardzo troszczą się o zabezpieczenia antypirackie, to nie powinno być większych problemów, aby otworzyć się na innych i zyskać kolejnych użytkowników.

 

Treści oryginalne również mieszany temat. Bardzo udany pierwszy sezon Belfra. Po czym gwałtowny spadek jakości scenariusza w kolejnym. Całkiem niezły Kruk, ale z mieszanymi opiniami na ogół. A także ostatnia produkcja Nielegalni, która miała bardzo duży potencjał, który nie został w pełni wykorzystany.

 

Pozostaje również czekać na oficjalne wejście Amazon Prime Video (czy tam Amazon Video) do Polski. Odblokowanie IP oraz wprowadzenie lektora lub/oraz napisów do części produkcji to nie wszystko. Nie rozumiem na co tak czekają i z czym zwlekają.

 

Więcej statystyk oraz danych znajdziecie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil.1603,będąc abonentem nc+ odkąd zakupiłem nowego iPada dostępu do aplikacji nie mam(ponoć mają naprawić w marcu..)

Tak jak piszesz sama apka nawet jak działa jest zwyczajnie słaba..

 

Netflix notuje wzrosty bo jest zupełną przeciwnością..działa,można jej używać na wielu urządzeniach i jej jakość to klasa sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś doczekamy się na "uwolniony" pakiet C+ w atrakcyjnej cenie bez zobowiązania z operatorem.

Jakość techniczna Netflixa to powinien być wzór.

Nie zdawałem sobie do tej pory sprawy  jak "biednie" przy tym wyglądają kanały w lineralnej telewizji.

Jeśli chodzi o treść HBO GO tutaj klasa w sobie.Kiedy w końcu będzie można zobaczyć ich produkcje w UHD a kontent aż prosi się o 1080p.?

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy Playera jak się nie mylę są zaliczani do bazy abonenckiej nc+ podobnie w Orange z pakietem C+/ multi+.

Z pewnością oferta 4K od nc+ znalazłaby uznanie.Orange z nc+ są przykładem współpracy różnych operatorów z korzyścią dla klienta.

Na takiej aplikacji na podstawie umowy  bezpośrednio z nadawcą przy odpowiedniej oprawie byłby obopólny zysk.

 

Jeśli chodzi o Showmax, wiadomo coś na temat tytulów dostępnych w tym serwisie, czy jakiś inny serwis będzie je oferował?

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam tylko z aplikacji w tv więc mnie te badania nie obejmują, takich osób jest pewnie więcej. Oni biorą przede wszystkim wejścia na stronę co oznacza, że ktoś kto wchodzi na hboGO zeby poprzeglądać sobie ofertę też jest liczony, Netflix takie przeglądania nie umożliwia więc będzie miał mniej wejść.

 

Nc+go nie wykorzystuje olbrzymich mozliwosci. Mają sporo praw filmowych, serialowych i sportowych więc mogliby zrobić porządny serwis streamingowy. Nie potrafią zrozumieć, że młodzi ludzie chcą oglądać w ten sposób, długoterminowe umowy telewizyjne sa dla nich przestarzałe. Kiedy pójdą po rozum do głowy i zrobią nc+gotv z prawdziwego zdarzenia, w 1080p, z dostępnoscia jak Netflix i bez koniecznosci wiązania się umową z nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że możesz je wykupić samodzielnie. W Nc+go nie dość, że są łączone z abonamentem (to jeszcze mógłbym przeżyć) to co gorsza traktowane sa tylko jako usługa mobilna, bez mozliwosci oglądania na telewizorze. Wystarczą tu tylko dobre chęci. Tuner posiada przecież aplikacje nc+go, wystarczy to tylko poprawić bo na razie nie da się tego oglądać (olbrzymi znaczek, brak napisów, słaba jakość obrazu, zawiesza sie itp). Kiedyś się to zmieni bo wymusi to nowe pokolenie wychowane na youtube i netflixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Rasheed napisał:

Nie potrafią zrozumieć, że młodzi ludzie chcą oglądać w ten sposób, długoterminowe umowy telewizyjne sa dla nich przestarzałe. Kiedy pójdą po rozum do głowy i zrobią nc+gotv z prawdziwego zdarzenia, w 1080p, z dostępnoscia jak Netflix i bez koniecznosci wiązania się umową z nc+.

Nie tylko młodzi...?

Chodzi tutaj o samą wygodę i jakość.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

 

4 minuty temu, Rasheed napisał:

Chodzi o to, że możesz je wykupić samodzielnie. W Nc+go nie dość, że są łączone z abonamentem (to jeszcze mógłbym przeżyć) to co gorsza traktowane sa tylko jako usługa mobilna, bez mozliwosci oglądania na telewizorze. Wystarczą tu tylko dobre chęci. Tuner posiada przecież aplikacje nc+go, wystarczy to tylko poprawić bo na razie nie da się tego oglądać (olbrzymi znaczek, brak napisów, słaba jakość obrazu, zawiesza sie itp). Kiedyś się to zmieni bo wymusi to nowe pokolenie wychowane na youtube i netflixie.

NC+Go jest dodatkiem do telewizji linearnej i NC+ nie strzeli sobie w kolano , bo to nie jest MR.

Mi , by wystarczyło odblokowanie przesyłania obrazu z telefonu na Smart TV.

Vectra Online to umożliwia i kanały w 1080p wyglądają rewelacyjnie. :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukimann napisał:

Użytkownicy Playera jak się nie mylę są zaliczani do bazy abonenckiej nc+ podobnie w Orange z pakietem C+/ multi+.

Nie playera, a player+ tylko.

 

5 minut temu, kingofsouth napisał:

NC+Go jest dodatkiem do telewizji linearnej i NC+ nie strzeli sobie w kolano , bo to nie jest MR.

To nie byłby strzał w kolano, a zwyczajny rozwój i otwarcie się na nowych klientów. Multiroom tutaj nie ma nic do rzeczy, bo ten dalej mógłby być dostępny na tradycyjnych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth

Pomyśl...mam umowę z operatorem, który nie wiadomo czy dogada się np. w sprawie C+4K.

Wiąże mnie umowa, niechęć do wspólnego okablowania w bloku bo brak zgody na własną antenę sat itp.

Mogę część z budżetu przeznaczyć na usługę pełnego pakietu nawet w wyżej cenie z C+UHD w formie aplikacji.

Ja mam komfort oglądania lepszej jakości a nadawca powiększa pulę abonentów dopłacających do pakietu.

Czysty zysk.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
5 minut temu, Emil.1603 napisał:

 

 

To nie byłby strzał w kolano, a zwyczajny rozwój i otwarcie się na nowych klientów. Multiroom tutaj nie ma nic do rzeczy, bo ten dalej mógłby być dostępny na tradycyjnych zasadach.

Dla nich otwarciem na nowego klienta jest Player.  Nie sądzisz? To jest to czego większość z was oczekiwała.  Macie uwolnienie od NC+ i talerza.

NC+GO jest i będzie połączony z ofertą NC+.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 17:54, kingofsouth napisał:

Mi , by wystarczyło odblokowanie przesyłania obrazu z telefonu na Smart TV.

Vectra Online to umożliwia i kanały w 1080p wyglądają rewelacyjnie. :D

 

Rzeczywiście opcja przesyłania sygnału z komórki na TV byłaby bardzo pożądana. Ciekawe czy w ogóle myślą o tym? Tylko musieliby jednocześnie podnieść jakość do 1080p, ponieważ ich obecna jakość jest kiepska na TV. Jest w necie aplikacja przeznaczona na tablety, która można wgrać sobie na TV (sterowanie myszą, pilotem nie działa). Sprawdziłem na próbę i wygląda to bardzo kiepsko, jakość gorsza niż film nagrany z satelity.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie znajdę rozpiskę dla poszczególnych serwisów do nabytych praw na emisję filmów czy seriali poza ich oryginalnymi produkcjami?

Chodzi mi o: Netflix, Amazon i jak to się ma wobec takich praw jakie posiadają HBO (HBO GO), C+.

Sprawdzałem na Uplix i widzę, że niektóre te same tytuły są w różnych serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
5 godzin temu, Rasheed napisał:

Rzeczywiście opcja przesyłania sygnału z komórki na TV byłaby bardzo pożądana. Ciekawe czy w ogóle myślą o tym? Tylko musieliby jednocześnie podnieść jakość do 1080p, ponieważ ich obecna jakość jest kiepska na TV.

Musze cię rozczarować.  Ta funkcja, już była dostępna w NC+GO, ale ja zablokowano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Mam Vectrę Online i mogę sobie przesłać obraz z telefonu na TV, niestety NC+GO taka możliwość zablokowało.  O to mniej więcej chodzi @umek  ;) 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o aplikację Player+ można wykupić oddzielnie samą paczkę C+?

W jakiej to jest jakości i czy nadawca ma jakieś plany względem C+ 4K skoro już mowa o strumieniowym przesyłaniu danych?

Technicznie chyba to jest możliwe i tańsze niż przesył(miejsce) w usłudze sat.?

@kingofsouth

Tą aplikacja,  o której piszesz daje obraz faktycznie dobrej jakości?

Porównując do jakości z kabla.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...