Jump to content

Bajka puszczana na wszystkich kanałach naraz


Recommended Posts

Nie mogę sobie przypomnieć tytułu, ale pamiętam bajkę, która była puszczona na wszystkich polskich stacjach telewizyjnych w tym samym momencie. Było to w latach 90, okres kampanii przeciw narkotykom. Dotyczyła ona problemu zażywania narkotyków przez dzieci i występowali w niej przeróżni bohaterowie z różnych bajek, np. Kaczor Donald. Czy ktoś z Was pamięta te czasy i wie coś więcej na jej temat?

 

Edit: Widzę, że na razie zero odzewu, także dodam jeszcze coś od siebie. Bajka była zdubbingowana (lub po prostu polska). Pamiętam fragment o małej dziewczynce i jej starszym bracie, który chciał wykraść jej pieniądze ze świnki-skarbonki. Ona go przyuważyła i powiedziała, że pożyczyłaby mu, gdyby spytał. Pieniądze chciał chyba wydać na narkotyki, ale nie jestem tego pewien. Czy już wam się coś rozjaśniło?

Link to post
Share on other sites

Pamiętam tę bajkę, był tam taki zły dym, który niszczył wnętrza ludzi :)

Było to na pewno na Jedynce, Dwójce i innych kanałach. I była to chyba jak dotąd jedyna sytuacja, gdy niemal wszystkie media się zjednoczyły w tym samym czasie w kampanii społecznej.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, to to! :-) Google podpowiada, że filmem na VHS dysponują pedagodzy, którzy stosują go na spotkaniach z dziećmi. Ale czy można go gdzieś kupić albo obejrzeć? Chętnie przypomniałbym sobie dawne czasy. ;-)

 

Edit: Znalazłem datę emisji! 14.06.1998 r., o godz. 16:30! Film trwa 30 minut. Wyczytałem też, że jedynie Polsat nie zgodził się na wyświetlenie filmu o wyznaczonej godzinie. Więcej na ten temat tutaj: http://www.gazeta.tk.pl/archiwum/pm_3_98.htm#Komercyjna

Link to post
Share on other sites

Też pamiętam ten film, a na Polsacie, o ile dobrze pamiętam było 15 minut poślizgu. W TVP 3 Szczecin była reemisja z TVP 2, a lokalna telewizja kablowa puściła emisję z Canal+. Zresztą bardziej mnie ciekawiło czy rzeczywiście leci na wszystkich kanałach niż sama jego treść :-).

Link to post
Share on other sites
Rzeczywiście, to to! :-) Ale czy można go gdzieś kupić albo obejrzeć? Chętnie przypomniałbym sobie dawne czasy. ;-)

 

No ja przeszukałem Internet i nie znalazłem tego filmu w sieci ,chyba posiadają ten film oprócz pedagogów tylko ci ,co wtedy podczas emisji nastawili magnetowid i nagrali z telewizji :wink:

Link to post
Share on other sites

Ale to ciekawe, bo tego filmu nie ma na żadnej stronie o tematyce filmowej, jak filmpolski.pl albo filmweb.pl - a chyba to polska produkcja? Ciekawi mnie, kto podkładał głosy, czy za Kubusia Puchatka był Jan Kociniak? Druga sprawa, że telewizje musiały posiadać jakąś lepszą kopię niż na VHS.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

mam dane na temat tego filmu

Jest to 30-minutowa animacja stworzona specjalnie dla małych dzieci, by nauczyć je jak bardzo szkodzą narkotyki. Bohater filmu to nastoletni Michael, który za radą swoich "przyjaciół" zaczyna palić marihuanę. Kiedy zabrakło mu pieniędzy na kupienie narkotyku, ukradł swojej młodszej siostrze Corey skarbonkę i zabrał z niej pieniądze. Dziewczynkę zaczyna niepokoić dziwne zachowanie brata, do czasu gdy odkrywa jego nałóg. Corey razem z bohaterami kreskówek, min. Garfieldem, kosmitą Alfem, Alvinem i wiewiórkami, Smerfami, Muppetami i królikiem Bugsem, starają się pomóc Michaelowi.

produkcja:usa

premiera:1994(świat)

 

 

a chciałbym sie spytac czy tą bajke puscilo tvn z tego co wiem to wtedy tvn juz dzialalo czekam na odpowiedz i sorry ze odswiezam stary temat

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 2 years later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...