Jump to content
nieczęstygość

TVP Wilno

Recommended Posts

Posted (edited)

TVP Wilno - nowy kanał Telewizji Polskiej dla Polaków na Litwie.

https://centruminformacji.tvp.pl/41848289/tvp-wilno-nowy-kanal-telewizji-polskiej-dla-polakow-na-litwie 

Powstaje kanał TVP Wilno. "Wsparcie naszych ukochanych rodaków na Litwie".

https://www.tvp.info/41846867/powstaje-kanal-tvp-wilno-wsparcie-naszych-ukochanych-rodakow-na-litwie 

Edited by DVB-T(2) INQUIRING

Posted (edited)

Myślę, że można to tłumaczyć jednak inną grupą docelową("innym rodzajem" odbiorcy - myślę, że nie trzeba tego tłumaczyć by zrozumieć różnicę; co myślę, że w przypadku np. teoretycznego, hipotetycznego kanału: TVP Londyn, by się chyba jednak nie sprawdziło), ekonomią i "łatwością" doprowadzenia i nadawania sygnału(co m.in. można chyba pod ekonomię "podpiąć" jak i dodać jako wartość już chyba "znajomości" w tych sprawach z Litwinami; toć dostępny jest tam naziemnie m.in. kanał TVP Polonia od swego czasu, który to kanał (TVP Wilno) ma chyba działać z tego co zrozumiałem w jakiś sposób na bazie, w ramach kanału TVP Polonia(być może chodzi głównie o redakcję i/lub po prostu zastąpienie sygnału naziemnego TVP Polonia na Litwie - sygnałem kanału TVP Wilno. Być może pewne produkcje, główna część ramówki będzie tożsama z ramówką kanału TVP Polonia)).

Tu więcej informacji w sprawie kanału TVP Wilno:

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/kanal-tvp-wilno-ruszy-w-maju-zawartosc-programowa

Edited by DVB-T(2) INQUIRING

Posted (edited)

Moim zdaniem to są kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Zamiast zrestrukturyzować kompletnie TVP Polonia, aby nadawał swoje autorskie serwisy informacyjne, swoje programy dla Polonii, zainwestować w porządne HD(a nie takie naciągane SD jak w arabskich kanałach FTA) a nie  stare polskie seriale z napisami rodem z najtańszego programu. Na prawdę super reklamę za granicą robi sobie TVP tym kanałem obecnie. Gdyby nie język nadawania to normalnie jak arabskie kanały FTA

Albo zrobić kilka wersji TVP Polonia:

-TVP Polonia EN HD (FTA HB13°E/ Astra 19,2°E

-TVP Polonia US HD (amerykańskie kablówki) 

-TVP Polonia LT HD (litewska NTC) 

Edited by nieczęstygość
  • Like 1

Najnowsze produkcje też mają napisy angielskie, np. "Drogi Wolności" ;)

A co do samego kanału, no to jeśli on ma być budowany w oparciu o bazę programową TVP Polonia, to w sumie można się spodziewać podobnej ramówki, ewentualnie z pewnymi różnicami, jak np. dodatkowy serwis informacyjny.

Posted (edited)

Gdyby zrobić porządną TVP Polonia EN HD, to Poland IN nie byłby potrzebny. Tak jeszcze offtopując... Bo to nie o TVP

Jak to jest możliwe, że każdy kanał TVP nadaje reklamy, dostaje dofinansowanie z abo, a większość kanałów w SD? 

Edited by nieczęstygość

Mamy połowę maja, a kanału jak nie było tak nie ma.