Skocz do zawartości

Rynek koncertów wideo w Polsce


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak Wy, ale niestety zauważyłem ostatnio, że rynek nagrań wideo koncertowych w Polsce jest w tragicznym stanie, jeśli chodzi o jakość.

Albo klepiemy DVD o kiepskiej jakości obrazu i w miarę normalnej jakości dźwięku (Dolby Digital 5.1, DTS 5.1) albo nagrania trafiają w kiepskiej jakości, zarówno obrazu, jak i dźwięku na serwisy streamingowe typu Player (tak, jak seria MTV Unplugged), Tidal itp.

Na serwisach streamingowych zazwyczaj mamy max pseudo 720p, które nierzadko wygląda gorzej, niż dobrej jakości DVD. Nie mówiąc o dźwięku.

Od kilku lat chyba nie wyszedł Blu-Ray z koncertem polskiego zespołu (nie liczę tu Behemotha, to zespół popularny głównie za granicą).

Jedyne Full HD jakie ostatnio chyba wyszło to Lajf na Żywo zespołu Nocny Kochanek, ale to wyszło jedynie jako plik HD, bez rozdziałów, menu itp.

Piractwo chyba zabiło ten typ wydawnictwa. :/

 

Ma kto jakieś podobne przemyślenia?

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście, tragiczna interpunkcja. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czasami warto poczekać z kupnem filmów Blu-Ray czy to 1080p czy 4K UHD HDR bo można trafić w dobrej cenie . Samych filmów w 4K UHD z HDR już trochę jest i wiadomo zdarzają się jakościowo dobre ale większość jest super:-) . Ten kto oglądał wiem jak to wygląda i ma porównanie z  Netflix czy APV a same odtwarzacze nie są drogie,  zwłaszcza że konsola XBOX ONE X czy S ma taką możliwość odtwarzania w 4K z  z dźwiękiem DOLBY ATMOS czy DTS 7.1  a obraz z  DOLBY VISION , HDR10+. Są jakieś fajne koncerty w 4K godne polecenia???

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,ale w Polsce nie ma praktycznie oficjalnej dystrybucji koncertów na BluRay HD a tym bardziej BluRay UHD.

 

Jedynie co to dystrybuuje Mystic,ale on po prostu skupuje wydawnictwa zagraniczne ze swoją marzą i wstawia do empików. Równie dobrze robi to też tak DVDMAX, oficjalna pełna oferta gdzie były by wydawnictwa nastawione na Polskę nie istnieje. Ogólnie jednak nawet w Niemczech nadal mało jest BluRay UHD koncertowych. Ja mam o tyle dobrze,że mam dosyć blisko do zarówno Niemiec i Czech to raz/kilka razy w roku mogę pojechać za grosze  do np. Drezna pociągiem i w tamtejszych sklepach coś ciekawego znaleźć w dobrych cenach. I przy okazji pozwiedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wiedziałem w MM koncerty  na Blu-ray 1080p Rammstein w ocenie prawie 100zl i tu moje pytanie czy ktoś z tych dwóch oglądał i poleca któryś???

 

 

https://shop.rammstein.de/en/catalog/Visuals-Sounds/DVD-Blu-Ray/blu-ray-rammstein-in-amerika.html

 

Lub ten 

 

https://shop.rammstein.de/en/catalog/Visuals-Sounds/DVD-Blu-Ray/rammstein-paris-special-edition-blu-ray.html

 

Ps:

 

Widzę zwiastuny z koncertu i jest czad na całego. Jutro jadę po tego z Paris Special:) Mam nadzieję że sąsiedzi wytrzymają tą moc z koncertu hehe 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie masz zwiastuny, do tego często po wpisaniu nazwy wydawnictwa + BD25 lub BD50 masz info o oryginalnej jakości obrazu, dźwięku oraz dodatkach.

 

Ceny niestety czasem są dosyć duże. Nie zawsze, ale często w przypadku wydawnictw zagranicznych które nie miały nigdy dobrej oficjalnej dystrybucji.

W Polsce próbowali rozprowadzać wydawnictwa koncertowe Polskie na BluRay. Niestety ludzie woleli kiepskiej jakości DVD (ci uczciwi) lub site:warez.xyz wykonawca tytuł BDRip 720p. Jednak takim czymś doprowadzili niestety do R.I.P. BluRay-a koncertowego w PL. Jeszcze w 2015 były jakieś ostatnie podrygi i próby sprzedawania w Polsce BluRay-a.

Jedynie co dostaniesz to ściągnięte z zza granicy wydawnictwa.

 

I niech mi ktoś powie że piractwo nie szkodzi....

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Prime Video.

Dostęp do  koncertów muzycznych w niezłej jakości obrazu i dźwięku.

Niezła gratka dla fanów muzyki rockowej.

Obecnie słucham i oglądam koncert Stevena Wilsona - Home Invasion In Concert At the Royal  Albert Hall.

2 godziny niezwykłej muzyki.

:idea: :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp dopóki licencja nie wygaśnie ;)

Jedynym sposobem na koncerty jest własność ich, posiadanie ich na nośniku optycznym. Wytrzymałość nośników tłoczonych to kilkadziesiąt lat. To daje rzeczywiście najlepszą jakość obrazu, dźwięku oraz pewność że nikt Ci tego nie zabierze. Bo należy to do Ciebie. Nie Pana w korporacji, co wyłączy dostęp bo licencja wygasła. Albo bo nie zgodne z polityką platformy. I myk cenzurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...