Skocz do zawartości
umek

Huawei – chiński szpieg

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

https://gsmonline.pl/artykuly/abw-przeszukala-siedzibe-huawei-uke-i-orange-2-osoby-aresztowane

Polecam sprzedać sprzęt tej firmy i poszukać innego producenta telefonu. ;)

Edytowane przez Barti
Tego typu wątek i dyskusja o czymś takim jest na niniejszym forum zbędna. Prowadzi to jedynie do potencjalnych przepychanek, co zaczęło mieć już też miejsce w niniejszym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I co z tego, że szpiegują? Telefony mają dobre i warto je kupować.

• Smutne 2
  • Popieram 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat do usunięcia, lepiej poczytaj sobie o Facebooku i wykorzystywaniu danych. 

• Popieram 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

nie mam:)

@kunkore nie dobra a tanie.

Edytowane przez umek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak na serio to jak nie chcesz być "szpiegowany" to nie korzystaj z internetu,  wyrzuć kamórkę i zamknij się w piwnicy. Nic nowego to nie wnosi. Poczytaj sobie o tym co się dzieje na codzień z Twoimi danymi na różnych portalach, gdzie klikasz wyrażam zgodę na przetwarzanie itd, jeśli masz telefon z Androidem to nawet nie wiesz, że Google NOW cały czas Cię słucha, nawet jak masz wyłączoną opcje "OK, Google", a niektóre nagrania możesz sobie nawet znaleźć na ich serwerach, Google czy FB wie co  robisz, gdzie jesteś,  co fotografujesz, z kim rozmawiasz,  jak długo, z kim piszesz, na jakie tematy  jakie masz poglądy, czego szukasz w necie (personalizacja reklam).  To, że nie kupisz urządzenia Huawei to nic nie zmieni. Sam mam w domu kilka i się tym nie przejmuje.  Ostanie telefony które nie śledził nas to były telefony z podczerwienią. Oczywiście nie można porównywać sytuacji, która jest na przykład w Chinach, gdzie co druga kamera potrafi Cię zidentyfikować  na podstawie AI, u nas "na szczęście" wciąż duża część kamer  to przemysłowe i atrapy więc, nie musisz się zamykać w piwnicy 😂😂, żeby nie czuć się szpiegowany. 

Poza tym prawdziwa inwigilacja Googla w PL, może się rozwinąć dopiero, po pełnym wprowadzeniu Google Assistant  w polskim języku ( ten miesiąc), bo to Google NOW to taka upośledzona wersja, potrafi  nie wiele, poza słuchaniem i przetwarzaniem mowy na pismo. ( już czekam na te teorie spiskowe i  pseudo znawców , podobnie jak miało to miejsce z testami Orange i Huawei  5G  w PL haha😂😂😂

Edytowane przez nieczęstygość
  • Popieram 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wyjdzie na to że te smartfony Huawei szpiegują Polaków na rzecz jakiś Chińskich agencji wywiadowczych .Na przykład taki niczego nieświadomy potencjalny Kowalski  (posiadacz smartfona) uruchamia internet w telefonie i już jest widoczny przez kamerę lub słyszany przez mikrofon w takiej agencji. I nawet taki posiadacz telefonu nie zdaje sobie sprawy że taka kamerka lub mikrofon w telefonie uruchamia się samoczynnie bez jego wiedzy.Aplikacja szpiegująca już fabrycznie zainstalowana gdzieś w systemie androida i niewidoczna w menadżerże aplikacji. Wszystko możliwe. ..

:-)  he,he.

Edytowane przez ARTIPAPK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, nieczęstygość napisał:

Tak na serio to jak nie chcesz być "szpieowany" to nie korzystaj z internetu,  wyrzuć kamórkę i zamknij się w piwnicy. Nic nowego to nie wnosi. Poczytaj sobie o tym co się dzieje na codzień z Twoimi danymi na różnych portalach, gdzie klikasz wyrażam zgodę na przetwarzanie itd, jeśli masz telefon z Androidem to nawet nie wiesz, że Google NOW cały czas Cię słucha, nawet jak masz wyłączoną opcje "OK, Google", a niektóre nagrania możesz sobie nawet znaleźć na ich serwerach, Google czy FB wie co ci robisz, gdzie jesteś,  co fotografujesz, z kim rozmawiasz,  jak długo, z kim piszesz, na jakie tematy  jakie masz poglądy, czego szukasz w necie (personalizacja reklam).  To, że nie kupisz urządzenia Huawei to nic nie zmieni. Sam mam w domu kilka i się tym nie przejmuje.  Ostanie telefony które nie śledził nas to były telefony z podczerwienią. Oczywiście nie można porównywać sytuacji, która jest na przykład w Chinach, gdzie co druga kamera potrafi Cię zidentyfikować  na podstawie AI, u nas "na szczęście" wciąż duża część kamer  to przemysłowe i atrapy więc, nie musisz się zamykać w piwnicy 😂😂, żeby nie czuć się szpiegowany. 

Poza tym prawdziwa inwigilacja Googla w PL, może się rozwinąć dopiero, po pełnym wprowadzeniu Google Assistant  w polskim języku ( ten miesiąc), bo to Google NOW to taka upośledzona wersja, potrafi  nie wiele, poza słuchaniem i przetwarzaniem mowy na pismo. ( już czekam na te teorie spiskowe i  pseudo znawców , podobnie jak miało to miejsce z testami Orange i Huawei  5G  w PL haha😂😂😂

Dlatego daleko od Androida:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym problem, że dla użytkownika który chce kupić smartfona (bo jednak nie wszyscy - głównie ludzie <30 nie wyobrażają sobie powrotu do ceglaków bez dostępu do Facebooka) zbyt dużego wyboru nie ma. Jest iPhone - ale za drogi, był Windows Phone - niestety nie wytrzymał naporu konkurencji. Więc niestety jesteśmy skazani na monopol Androida. Raz, że popularny, dwa - że powszechny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze pytanie:Czy potrzebny Ci Facebook? Nie mam i jakoś żyje w prawdziwym świecie z prawdziwymi ludźmi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Osobiście nie przepadam za Facebookiem, ale jednak mi jako uczniowi szkoły średniej jest on siłą rzeczy niezbędny do szybkiej komunikacji ze znajomymi. Zaraz zaczną się argumenty, że drzewiej też ludzie radzili sobie z przekazywaniem informacji bez internetu oraz telefonu i jakoś żyli. To fakt, ale świat idzie do przodu i tej machiny nie da się zatrzymać. Poza tym nikt nie zmusza do korzystania z dobrodziejstw social mediów - jest to dobrowolny wybór każdego z nas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Facebook nigdy nie był stworzony z myślą o Tobie czy mnie.Doskonale to wiesz.To co im daje Facebook komuniści nawet na Syberii nie byli w stanie z ludzi wyciągnąć.Warto o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, umek napisał:

Dlatego daleko od Androida:)

Na IPhonie też masz  Facebooka lub Google,  na Mac lub Windowsie też korzystasz z usług Google czy Bing,  więc nie unikniesz tego korzystając z internetu. 

Poza tym kto powiedział, że IPhone Cię nie śledzi? Robi dokładnie to samo co Android. Różnicą jedynie jest to, że ich sklep z apkami jest jak delikatesy, a nie bazar, więc nie ma w nich aplikacji, które nie służą  tak na prawdę do niczego ważnego  poza zbieraniem danych pod przykrywką dajmy takiego kalkulatora, czy  paczki ikon do launechera.  Z tym weryfikowaniem aplikacji Google ma akurat problem, ale Andrd  jest zbyt otwartym systemem, żeby móc go kontrolować.  Z resztą Google już zapowiedziało że  pracuje  nad następcą Androida. FuchsiaOS nie będzie już oparta na Linuksie i nie będzie tak zasmiecona jak Android, aczkolwiek  na początkowym etapie ma wspierać pakiety. apk.  

Poza tym: Nie uwierzę, że nie masz konta Google lub Microsoft...

• Popieram 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, nieczęstygość napisał:

Na IPhonie też masz  Facebooka lub Google,  na Mac lub Windowsie też korzystasz z usług Google czy Bing,  więc nie unikniesz tego korzystając z internetu. 

Poza tym kto powiedział, że IPhone Cię nie śledzi? Robi dokładnie to samo co Android. Różnicą jedynie jest to, że ich sklep z apkami jest jak delikatesy, a nie bazar, więc nie ma w nich aplikacji, które nie służą  tak na prawdę do niczego ważnego  poza zbieraniem danych pod przykrywką dajmy takiego kalkulatora, czy  paczki ikon do launechera.  Z tym weryfikowaniem aplikacji Google ma akurat problem, ale Andrd  jest zbyt otwartym systemem, żeby móc go kontrolować.  Z resztą Google już zapowiedziało że  pracuje  nad następcą Androida. FuchsiaOS nie będzie już oparta na Linuksie i nie będzie tak zasmiecona jak Android, aczkolwiek  na początkowym etapie ma wspierać pakiety. apk.  

Poza tym: Nie uwierzę, że nie masz konta Google lub Microsoft...

Przecież napisałem ze nie mam żadnego Facebooka.Dwa o Iphone to poczytaj bo pojęcia mieszasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Chwileczkę... Chcesz mi powiedzieć, że IPhone nie ma GPS,  anteny sygnału sieci komórkowej, WiFi, mikrofonu, aparatu, a Apple nie ma serwerów danych użytkowników? 😂😂

• Popieram 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak mówiłem.Poczytaj bo nie wiesz o czym piszesz.

• Że co, proszę? 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, umek napisał:

nie mam:)

@kunkore nie dobra a tanie.

10 godzin temu, kunkore napisał:

@umekTak, bo taki Huawei P20 Pro jest tani, jedyne 2500 :P

Widać, że kolega  @umek to fanboy Apple. A kolega @kunkore ma rację,  obecnie Huawei technologicznie  nie odstaje od LG czy Samsunga, a nawet na chwile obecną ma najlepszy Androidowy smartfon na rynku;  Mate 20 Pro który kosztuje tylko  około 3999.99zł  w polskiej dystrybucji.  Sam obecnie korzystam z  Mate 10 i jestem bardzo zadowolony, mimo iż może być to dla "kogoś" niezrozumiałe, że smartfon bez jabłka i wartości 6000zł+ może świetnie działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, nieczęstygość napisał:

Chwileczkę... Chcesz mi powiedzieć, że IPhone nie ma GPS,  anteny sygnału sieci komórkowej, WiFi, mikrofonu, aparatu, a Apple nie ma serwerów danych użytkowników? 😂😂

On po prostu jest naiwny i myśli że jak gdzieś napisali, że Apple nawet danych terrorystów nie udostępnia FBI to tak jest.   Korporacja manipulują nami jak chcą, zbierają co chcą a potem wciskają nam co chcą i zarabiają krocie. Zresztą  nawet Snowden o tym mówił. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, umek napisał:

Tak jak mówiłem.Poczytaj bo nie wiesz o czym piszesz.

Poczytaj jak działa Siri, która Ci nie działa na Twoje szczęście ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawde nie rozróżniacie "szpiegowania" Facebooka od szpiegowania Huawei? Smutne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro jesteśmy zwykłymi szarymi użytkownikami i obywatelami, to nasze dane im się naprawdę do niczego niepotrzebne. Dopóki nie będziemy zamieszani w coś poważnego. Niektórzy tak przeżywają te całe szpiegowanie i zbieranie danych, że to już pod paranoję podchodzi. Odkąd podpięliśmy cokolwiek do Internetu, odkąd wpisaliśmy jakiekolwiek rzeczy, to i tak wszystkie firmy to zbierają. Korzystam z różnych rzeczy, stron, portali, usług, mam wiele kont. Od swojej strony mam to zabezpieczone, aby nikt żywy nie mógł się dostać. Z konta bankowego nigdy mi nic nie skradziono. Ani też nigdy nie znalazłem swoich rzeczy tam gdzie nie powinny być. A to że ktoś sobie pod publiczkę "usunie" konto na Facebooku, to i tak niczego to nie zmieni.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Pawop Masz rację , trzeba to przerwać, bo zeszliśmy z tematu już.  W tej " aferze" chodzi o szpiegowanie  w rozumieniu polityki międzynarodowej , a nie zwykłego Kowalskiego  "Zdaniem śledczych obaj działali na rzecz chińskich służb specjalnych, za co grozi im do 10 lat więzienia. Podejrzani nie przyznają się do winy i odmawiają składania wyjaśnień." (nic nie znaczących szarych obywateli )(z czym wielu nie może się pogodzić).  @Emil.1603 Wam podsumował

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Emil.1603 napisał:

Skoro jesteśmy zwykłymi szarymi użytkownikami i obywatelami, to nasze dane im się naprawdę do niczego niepotrzebne. Dopóki nie będziemy zamieszani w coś poważnego. 

Jak nie potrzebne ? Potrzebne i to bardzo reklamy, polityka, profilowanie ludzi i ich potrzeb itd Dla każdej firmy sprofilowany użytkownik, jego potrzeby, rozkład dnia, to co lubi, robi itd to skarb. Jak ktoś kręci wlały to ze smartphona nie korzysta, zresztą nie przypadkowo terroryści korzystają np. z konsol. Algorytmy nas rozgrywają na każdej możliwy sposób.

Akurat jeśli jesteśmy przy tym to Amerykanie są gorsi bo jednak oni chcą zbawiać świat a Chińczycy tylko wszystko na potęgę kradną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.