Skocz do zawartości

TVN Gra


viva-91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może czekają na uchylenie koncesji, albo nie dogadali się jeszcze ze wszystkimi sieciami kablowymi, odnośnie zastąpienia tego kanału innym z paczki TVN.

Ostatnio coraz mniej jest tych konkursów, obecnie najczęściej pokazywany jest Music chat (może planują przekształcić TVN Gra na coś w stylu Airbox TV). Oczywiście nie może zabraknąć telezakupów, jak również powtórek programów znanych z głównego TVN' u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czekają na uchylenie koncesji, albo nie dogadali się jeszcze ze wszystkimi sieciami kablowymi, odnośnie zastąpienia tego kanału innym z paczki TVN.[...]

Nasza jakże kochana Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji już uchyliła koncesję spółce ITI na kanał TVN gra, z tego co pamiętam.

To wyłączanie kanału w kablówkach trwa dość długo już i być może to własnie jest powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablówek już powoli wycofują ten kanał,więc myślę,że jeszcze w tym ,albo na początku przyszłego miesiąca kanał zakończy nadawanie.

 

W wielu kablówkach TVN Gra zastępują TVN CNBC Biznes.

W mojej kablówce jest już ten kanał,więc ciekawe co dadzą w zamian,ale to już rozmowa na inny temat,ale z tym kanałem muzycznym to dobry pomysł,w koncu i tak na TVN Gra puszczają czasami teledyski,więc w sumie czemu nie,im więcej kanałów muzycznych tym lepiej....Najlepiej,żeby leciała muzyka non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, chwila, chwila, kanał na satelicie "leci" FTA, wiec jeśli nie mają żadnych umów (a zapewne takich nie ma) to nic nie muszą w zamian oferować. Nie sądzę, aby łączyła ich jakakolwiek umowa o ten kanał, jeśli byłby kodowany to tak, ale FTA? Nie sądzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, a może by tak nad kanałem muzycznym pomyśleć? Bo z tego typu telewizji to na rynku mamy: 4 FUN, Vivę i VH1. MTV nie liczę, bo ze stacją muzyczną to oni już chyba prawie nic wspólnego nie mają. Jedynie obawiam się tego, że w wydaniu TVN-owskim taki program jednak mało różniłby się od Vivy :(

 

Edit: wybaczcie, juz na poprzedniej stronie ta kwestia została pruszona, ale zawsze można do niej wrócić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, chwila, chwila, kanał na satelicie "leci" FTA, wiec jeśli nie mają żadnych umów (a zapewne takich nie ma) to nic nie muszą w zamian oferować. Nie sądzę, aby łączyła ich jakakolwiek umowa o ten kanał, jeśli byłby kodowany to tak, ale FTA? Nie sądzę...

Przecież każda sieć kablowa musi zawrzeć umowę z nadawcą w każdych okolicznościach nadawania. Nawet jeśli kanał jest FTA. Co więcej, kanał FTA może żądać opłat od sieci kablowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli nie łączy ich żadna umowa to TVN Gra zniknie z listy CP i to wszystko na ten temat. Jeśli natomiast jakaś umowa istnieje, to nie sądzę, że CP weźmie TVN CNBC Biznes, biorąc pod uwagę, że ma swój TV Biznes i wkrótce ma wystartować Polsat News. Prędzej dodadzą TVN Warszawa lub jakiś inny kanał, który ewentualnie powstanie w zamian TVN Gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myśleliście o kanale religijnym? ITI poinformowało, że planują rozpocząć nadawanie kanału poza platformą n. Wg mnie bardzo możliwe jest, że właśnie ten kanał dołączy do oferty, o ile łączy ich jakaś umowa.

TVN CNBC Biznes nie wezmą, za duże zagrożenie dla ich stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli natomiast jakaś umowa istnieje, to nie sądzę, że CP weźmie TVN CNBC Biznes, biorąc pod uwagę, że ma swój TV Biznes i wkrótce ma wystartować Polsat News.

Jest umowa, jest ;) Warto poczytać tutaj.

Cyfrowy Polsat SA podpisała z TVN SA umowę dotyczącą dołączenia TVN Gra do oferty platformy. Kanał od 1 lipca br. będzie dostępny dla wszystkich abonentów Cyfrowego Polsatu na pozycji 73 na liście kanałów platformy.

 

TVN Gra to ósmy kanał Grupy TVN, obok TVN, TVN Siedem, TVN 24, TVN Turbo, TVN Style i TVN Meteo i Telezakupy Mango, który znajdzie się w ofercie platformy. Podpisana umowa zapewnia obecność kanału w Cyfrowym Polsacie przez najbliższych kilka lat.

To było w 2007 roku (afera z usunięciem iTV z listy). No ciekawe, ciekawe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że miejsce TVN Gra w kablówkach, a także na platformach cyfrowych zajmie kanał religa.tv - tak jak już wspomniał @james_b. Jest to chyba jedyny kanał, jaki Grupa ITI mogłaby na dzień dzisiejszy zaoferować operatorom kablowym i satelitarnym. Reszta stacji Grupy (pomijając kanały na wyłączność w n) już jest dostępna w sieciach kablowych, natomiast TVN CNBC Biznes to nie jest to samo, co TVN Gra. Kanał biznesowy musi być dystrybuowany na podobnych zasadach, co reszta kanałów tematycznych płatnych. Stąd też mamy efekt niedogadania się TVN z operatorami i nadawca ciągle przedłuża nadawanie nierentownego kanału interaktywnego. Miejsce w kablówce jest bardzo ważne i ITI Neovision będzie walczył, aby tę częstotliwość zajął jakiś kanał ich produkcji. Wcale się nie zdziwię , jeżeli TVN Gra zostanie wyłączony dopiero po wakacjach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wziąć pod uwagę, że TVN Gra to kanał TVNu, religia.tv - ITI. Mogą być małe problemy prawne, żeby zastąpić "cudzym" kanałem stację TVN Gra. Chociaż wiele zależy od zapisu umów z operatorami i od samych operatorów.

Opcja stworzenia nowego kanału (np. muzycznego) jakoś mi się nie widzi. Koncesja TVN Gra jest już uchylona, więc trzeba by albo "uchylać uchylenie koncesji" i prosić KRRiT o zmianę profilu stacji. Można też wystąpić o nową koncesję i czekać parę tygodni/miesięcy na decyzję Rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wziąć pod uwagę, że TVN Gra to kanał TVNu, religia.tv - ITI. Mogą być małe problemy prawne, żeby zastąpić "cudzym" kanałem stację TVN Gra.
Trochę "na wyrost" napisałeś ;)TVN Gra to kanał TVNu, TVN to kanał Grupy ITI, a religia.tv to też ITI. Zresztą głównym pomysłodawcą tej religijnej telewizji był sam Mariusz Walter - założyciel TVN. Początkowo media spekulowały, że kanał ma nadawać pod roboczą nazwą TVN Religia. Później ITI odeszło od tych założeń i zdecydowano się uruchomić telewizję pod marką religia.tv by zbytnio nie kojarzyła się z TVN ;)

 

W ostatnim czasie dość widoczne (a nawet bolesne dla ITI) jest wycofywanie TVN Gra z ofert sieci kablowych i w zamian dawanie zupełnie czego innego. W sumie dobrze, monopol by "im" się tylko marzył :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale znając polskie realia, to też może być przyczyną przeciągania się wyłączenia TVN Gra.

Może też być tak, że np. Cyfrowemu Polsatowi TVN nic nie da w zamian, tylko zapłaci niezłą sumkę, która pewnie widnieje w umowie w przypadku złamania warunków przez którąś ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myśleliście o kanale religijnym? ITI poinformowało, że planują rozpocząć nadawanie kanału poza platformą n. Wg mnie bardzo możliwe jest, że właśnie ten kanał dołączy do oferty, o ile łączy ich jakaś umowa.

Sugestia zaczerpnięta z innego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że miejsce TVN Gra w kablówkach, a także na platformach cyfrowych zajmie kanał religa.tv - tak jak już wspomniał @james_b. Jest to chyba jedyny kanał, jaki Grupa ITI mogłaby na dzień dzisiejszy zaoferować operatorom kablowym i satelitarnym. Reszta stacji Grupy (pomijając kanały na wyłączność w n) już jest dostępna w sieciach kablowych, natomiast TVN CNBC Biznes to nie jest to samo, co TVN Gra. Kanał biznesowy musi być dystrybuowany na podobnych zasadach, co reszta kanałów tematycznych płatnych. Stąd też mamy efekt niedogadania się TVN z operatorami i nadawca ciągle przedłuża nadawanie nierentownego kanału interaktywnego. Miejsce w kablówce jest bardzo ważne i ITI Neovision będzie walczył, aby tę częstotliwość zajął jakiś kanał ich produkcji. Wcale się nie zdziwię , jeżeli TVN Gra zostanie wyłączony dopiero po wakacjach. :)

 

 

 

A to ciekawe, bo właśnie aby w UPC nie stracić miejsca po wyłączeniu TVN Gra Grupa ITI lobbowała na rzecz zastąpienia go kanałem TVN CNBC BIZNES.

 

faktem jest ze tam gdzie już były oferowane kanały takie jak są na platformie Cyfra+ przyszedł czas aby zaproponować jeszcze inny produkt i faktycznie może nim być RELIGIA.TV i częściowo uda sie przyciagnąć widzów TV Trwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzowniłem dziś do BOKu CP i pani powiedziała, że narazie nie ma żadnych informacji jaki kanał zostanie włączony za tvn gra. Ja jednak uważam, że skoro CP z tvnem podpisał umowę na dystrybucję tvn gra a kanał idzie do likwidacji do tvn powinnien zastąpić go w CP tvn cnbc biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie dadzą TVN CNBC Biznes bo mają już swój kanał biznesowy TV Biznes. Zresztą tylko kablówki zamieniają TVN Gra TVN-em CNBC Biznes jeśli tego kanału dana kablówka nie posiada. Co do dodania jakiegoś kanału to raczej w przyszłości dodadzą niż teraz chociaż może jakiś prezent na dzień dziecka będzie :wink:

Ale dobra, kończmy ten OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby CP chciał dołączyć TVN CNBC Biznes, to by już to zrobił. A nie zrobił tego, bo ten kanał stanowi konkurencję dla TV Biznes. Jeżeli chodzi o TVN 24, to nawet gdyby CP chciał usunąć ten kanał z oferty, to musiałby poczekać do końca trwania umowy z ITI. Jeżeli rzeczywiście TVN Gra ma w CP zostać zastąpiony przez inny kanał ITI, to najbardziej prawdopodobnym kanałem jest Religia TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ neo_patryk a czy czasami Religia.TV nie jest kanałem na wyłączność w n :?: . Bo mi się wydaje, że tak. Wspominasz też o tym, że gdyby CP chciał to by już dawno dodał tvn cnbc biznes. Zwróć jednak uwagę na to, że CP dosyć późno podpisał (bo 1 lipca 2007 o ile się nie mylę) umowę z ITI na dystrybucję tvn gra także ja bym nie przekreślał możliwości pojawienia się tvn cnbc biznes w zamian za tvn grę w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...