Skocz do zawartości

TVN Gra


viva-91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana ramówki na 31 stycznia Maraton Usterka godz: 17:00 Maraton uśmiechu 17:30 a godzinie 18:00 program bez montażu gdzie jest emitowany w godzinach nocnych są w nim eminacje do starych odcinków Twojej drogi do gwiazd i Maratonu uśmiechu

to jest spowdowanie z tym ponieważ znika progam Kryminalne zagadki gdzie pewnie mało osób do nich dzwomiło.

TVNGra staje się kanałem prawie jak siudemka i tvn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wrzucanie tego typu programów do "GRY" jest wg mnie oznaką braków pomysłów i środków na rozwój, co w przypadku kanałów tematycznych TVN jeszcze sie nie zdarzało. Przypomina to niektóre "dzieła" Polsatu (patrz Polsat Zdrowie i Uroda, na którym emituje sie jakieś głupkowate polskie sitcomy).

 

Dawniej w TVN podobał mi sie poranny teleturniej połączony z konkursami SMS "Telegra" z tą fajną prezenterką od zawsze związaną z TVN (nie pamietam jak się nazywa, na imię zdaje sie ma Agnieszka) i sympatyczna oprawą. Tego typu programy na TVNGra może wzmocniłyby chociaż trochę ten przynoszący straty kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja TeleGry na TVNie (teraz to się nazywa Fabryka Gry)

Nic podobnego. "Tele Gra" i "Fabryka gry" prócz prowadzących nie mają ze sobą nic wspólnego. Ten pierwszy program przeznaczony był nie tylko dla widzów przed telewizoram, ale także tych w studio TVN.

 

Co do TVN Gra, to czuję, że ten program upada i w jego miejscu ryszy coś nowego. Bo "Usterka" i "Maraton uśmiechu" w ramówce to widocznie oznaka początku końca tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

header_sk_logo.gif

TVN Gra nie wypalił

Niekodowany kanał TVN Gra korzystający z satelity Hot Bird zostanie zamknięty. Nadawca złożył wniosek o uchylenie koncesji. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma go rozpatrzyć w przyszłym tygodniu. Kierownictwo spółki ITI nie jest zadowolone z wyników finansowych TVN Gra. Uruchomiony w październiku 2005 kanał TVN Gra miał zarabiać na programach typu call tv, ale nie okazał się rentowny.

 

 

– Okazuje się, że programy call tv są przez widzów odbierane lepiej, kiedy pojawiają się jako pojedyncze pozycje na innych antenach – powiedział prezes TVN-u Piotr Walter. Takie audycje pojawiają się w TVN-ie, TVN Siedem, TVN Turbo, TVN Meteo i TVN Lingua.

 

KRRiT przyznała koncesję TVN Gra na transmisję satelitarną do października 2015 roku. Kanał można odbierać z satelity Hot Bird - 13E z transpondera ITI z częstotlwiości 11,393V (SR 27500, FEC 3/4). Do odbioru wystarczy zwykły, najtańszy odbiornik FTA/CI/HD (ponad 1 mln widzów) oraz jeden z dekoderów platform cyfrowych:

 

- n (zasięg ponad 300 tys. abonentów, emisja na kanale 79 w nboxach w pakiecie Style, Moda, Muzyka)

- Cyfra+ (zasięg ponad 1 mln abonentów na kanale 85)

- Cyfrowy Polsat (ponad 2 mln abonentów na kanale 73).

 

Kanał TVN Gra jest też w sieciach kablowych - dociera do 45,2 proc. gospodarstw domowych w Polsce.

 

Kanał jest nadawany w kompresji MPEG-2, a nie tak jak inne kanały n w MPEG-4, a wynika to z faktu, że kanał interaktywny z rozmowami na żywo z widzami w MPEG-4 miałby 3-4 sekundowe przesunięcie. Kanał TVN Gra w MPEG-2 zajmuje więcej miejsca na transponderze niż w MPEG-4.

 

Faktycznie przy słabych wynikach kanału i zajmowaniu większej pojemności na satelicie likwidacja kanału jest wskazana.

 

Będzie jednego śmiecia mniej na satelicie :D Co o tym myślicie? Mam nadzieję, że nie wpakują jakiegoś kolejnego kanału na ten transponder, z którego nadają. Zastanawia mnie natomiast to kiedy wyłączą ten kanał, w tekście nic o tym nie piszą. Może poprawią jakość jakiegoś kanału z tego transpondera, bo TVN Gra, jakby na to nie patrzeć zajmuje trochę miejsca. Średni bitrate wynosi ~ 2.5 Mbps jeśli chodzi o obraz a dźwięk to około nie mniej niż 200 kbps.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Mam nadzieję, że nie wpakują jakiegoś kolejnego kanału na ten transponder, z którego nadają. (...)
Wierzysz w to? Bo ja osobiście nie wierzę patrząc na coraz mniejsze manewry naszych operatorów na satelicie HotBird...

 

Może nawet mnie to nie dziwi, ponieważ kanał i tak od początku nie cieszył się szerokim zainteresowaniem. No cóż, kanały interaktywne typu TVN Gra nie są dla nas. Takie projekty świetnie się sprawdzają za granicą u naszych zachodnich sąsiadów, ale nie u nas :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwszy znika jakiś TVN - bo nie przypominam sobie, by do tej pory coś takiego miało miejsce. No cóż - kanał się nie sprawdził i tyle, a miejsce już czeka na TVN Warszawa

 

Tylko, że Nka to inny biznes, który póki co idzie do przodu (jeżeli w tym roku rzeczywiście przebiją 500 tys. abonentów to mrzonki o upadłości odejdą już zupełnie, dla w zasadzie każdej platformy 500 tys. to granica opłacalności - tak było i z Cyfrą+ i Cyfrowym Polsatem chyba też) - zrealizowano już przecież 60% planu, który mają osiągnąć do końca tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jednego śmiecia mniej na satelicie :D Co o tym myślicie? Mam nadzieję, że nie wpakują jakiegoś kolejnego kanału na ten transponder, z którego nadają. Zastanawia mnie natomiast to kiedy wyłączą ten kanał, w tekście nic o tym nie piszą. Może poprawią jakość jakiegoś kanału z tego transpondera, bo TVN Gra, jakby na to nie patrzeć zajmuje trochę miejsca. Średni bitrate wynosi ~ 2.5 Mbps jeśli chodzi o obraz a dźwięk to około nie mniej niż 200 kbps.

 

Pozdrawiam

Nie będę płakał po nim, a może dzięki temu poprawi się jakość TVN24, który od czasu do czasu pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...