Skocz do zawartości

Telewizja w USA


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem stworzyć wątek poświęcony telewizji w USA, która ma dość bogaty rynek. W USA najbardziej dominującymi stacjami telewizyjnymi są CBS, NBC, ABC, FOX, PBS, The CW czy hiszpańskojęzyczne Telemundo i Univision, które większość swojego czasu antenowego (głównie tzw. Daytime) prezentują pasmo lokalne, zaś Prime-Time to w dużej części pasmo wspólne.

 

Najbardziej ciekawe są nie tylko programy informacyjne (np. ''NBC Nightly News'', ''PBS NewsHour'' czy ''60 Minutes''), ale również programy poranne typu ''Today'' czy ''Good Morning America'' (zwłaszcza występy muzyczne, które nie są robione na dachu czy w studiu, ale są robione na scenie z udziałem publiczności), talk showy z gwiazdami (''Ellen'', ''The Tonight Show Starring Jimmy Fallon'', ''The Late Late Night with James Corden''), rozrywkowy ''Saturday Night Live'' oraz transmisje sportowe z NFL, NBA czy NASCAR. Ciekawy jest również publiczny PBS, który rano i po południu prezentuje pasmo dla dzieci (''PBS Kids''), zaś wieczorem i w nocy pasmo dla dorosłych.

 

W USA dominują również stacje telewizyjne dostępne w sieciach kablowych i satelitarnych, gdzie większość z nich są emitowane w Polsce (np. HBO, MTV, Discovery Channel, National Geographic, Disney Channel, Cartoon Network czy Nickelodeon). Także większość stacji telewizyjnych w USA dedykowana jest hiszpańskojęzycznym mieszkańcom USA.

 

A wy co sądzicie o telewizji w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około tematu, mogę powiedzieć, że duża część Polaków, których odwiedziłem w Ameryce, korzysta z polskich kanałów na boxach androidowych, kupionych u Pakistańczyków (płacą coś koło 100$ na rok). Oczywiście lewizna, ale bardzo popularna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w N.Y. 2 lata korzystając z telewizji kablowej, która była dodatkiem do usługi internetowej. Poza tym, telewizja naziemna jest dostępna na drut, jak w Polsce. Kanały przesycone reklamami, że zęby bolą. Kanały nadawane są głównie w jakości HD. Jeśli zdarzają się w gorszej to są to kanały skierowane do niszowych środowisk, np. religijnych, czy nie anglojęzycznych. Polską telewizję oglądałem przez Wizja TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam poniekąd dostęp do pakietu  Live a Little z sieci Direc. Moja siostra już niecałe 10 lat mieszka w stanach.Jakiś czas temu, gdy przyjechała w odwiedziny to szwagier ustawił mi dostęp do swojego konta DirecTV GO.To taki odpowiednik naszego NC+ GO, CP GO. Skonfigurował jakieś VPN,czy jak to tam się nazywa i odbiór jest poprzez live stream. Najniższy pakiet. Ale jest koszykówka NBA, NFL w ESPN i FOX Sports, trochę seriali, filmowe, z animacjami Cartoon Network i wiele innych. W sumie około 60 kanałów.Na niektórych kanałach ciekawie emitowane są reklamy,gdyż są pokazywane w trakcie filmów czy seriali na dole ekranu w pasku lub okienku.Prezentują w tych reklamach na przykład jakieś ubezpieczenia ,pasty do zębów lub zapowiedzi jakiś odcinków seriali.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej mówiąc to problem był, ale już go rozwiązano. Nie ma w USA przepisu nakazującego emisję orędzia prezydenckiego na antenie telewizyjnej, jeśli któraś ze stacji uznałaby, że woli nie zmieniać ramówki, to mogłaby to zrobić bez żadnych konsekwencji. Tym razem nie będzie takiego przypadku, wszystkie główne sieci telewizyjne zadeklarowały, że wyemitują orędzie Trumpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ekipa Univision została zatrzymana przez wenezuelskie władze w Caracas po tym, jak reporter stacji Jorge Ramos zadał Nicolasowi Maduro niewygodne pytania.

 

https://www.press.pl/tresc/56405,ekipa-telewizyjna-z-usa-zatrzymana-po-przerwanym-wywiadzie-z-nicolasem-maduro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...