Jump to content
Frontowiec

Telewizja w USA

Recommended Posts

Postanowiłem stworzyć wątek poświęcony telewizji w USA, która ma dość bogaty rynek. W USA najbardziej dominującymi stacjami telewizyjnymi są CBS, NBC, ABC, FOX, PBS, The CW czy hiszpańskojęzyczne Telemundo i Univision, które większość swojego czasu antenowego (głównie tzw. Daytime) prezentują pasmo lokalne, zaś Prime-Time to w dużej części pasmo wspólne.

 

Najbardziej ciekawe są nie tylko programy informacyjne (np. ''NBC Nightly News'', ''PBS NewsHour'' czy ''60 Minutes''), ale również programy poranne typu ''Today'' czy ''Good Morning America'' (zwłaszcza występy muzyczne, które nie są robione na dachu czy w studiu, ale są robione na scenie z udziałem publiczności), talk showy z gwiazdami (''Ellen'', ''The Tonight Show Starring Jimmy Fallon'', ''The Late Late Night with James Corden''), rozrywkowy ''Saturday Night Live'' oraz transmisje sportowe z NFL, NBA czy NASCAR. Ciekawy jest również publiczny PBS, który rano i po południu prezentuje pasmo dla dzieci (''PBS Kids''), zaś wieczorem i w nocy pasmo dla dorosłych.

 

W USA dominują również stacje telewizyjne dostępne w sieciach kablowych i satelitarnych, gdzie większość z nich są emitowane w Polsce (np. HBO, MTV, Discovery Channel, National Geographic, Disney Channel, Cartoon Network czy Nickelodeon). Także większość stacji telewizyjnych w USA dedykowana jest hiszpańskojęzycznym mieszkańcom USA.

 

A wy co sądzicie o telewizji w USA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Około tematu, mogę powiedzieć, że duża część Polaków, których odwiedziłem w Ameryce, korzysta z polskich kanałów na boxach androidowych, kupionych u Pakistańczyków (płacą coś koło 100$ na rok). Oczywiście lewizna, ale bardzo popularna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pracowałem w N.Y. 2 lata korzystając z telewizji kablowej, która była dodatkiem do usługi internetowej. Poza tym, telewizja naziemna jest dostępna na drut, jak w Polsce. Kanały przesycone reklamami, że zęby bolą. Kanały nadawane są głównie w jakości HD. Jeśli zdarzają się w gorszej to są to kanały skierowane do niszowych środowisk, np. religijnych, czy nie anglojęzycznych. Polską telewizję oglądałem przez Wizja TV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Stanach przez Wizję TV?

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też mam poniekąd dostęp do pakietu  Live a Little z sieci Direc. Moja siostra już niecałe 10 lat mieszka w stanach.Jakiś czas temu, gdy przyjechała w odwiedziny to szwagier ustawił mi dostęp do swojego konta DirecTV GO.To taki odpowiednik naszego NC+ GO, CP GO. Skonfigurował jakieś VPN,czy jak to tam się nazywa i odbiór jest poprzez live stream. Najniższy pakiet. Ale jest koszykówka NBA, NFL w ESPN i FOX Sports, trochę seriali, filmowe, z animacjami Cartoon Network i wiele innych. W sumie około 60 kanałów.Na niektórych kanałach ciekawie emitowane są reklamy,gdyż są pokazywane w trakcie filmów czy seriali na dole ekranu w pasku lub okienku.Prezentują w tych reklamach na przykład jakieś ubezpieczenia ,pasty do zębów lub zapowiedzi jakiś odcinków seriali.

Edited by ARTIPAPK

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Pawop napisał:

W Stanach przez Wizję TV?

 

Pewnie chodzi o lewiznę - była bodaj taka strona, gdzie był live streaming polskich kanałów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale na pewno nie przez sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj amerykańskie stacje telewizyjne wyemitują o 21:00 czasu wschodniego (3:00 czasu polskiego) orędzie prezydenta USA Donalda Trumpa, jednak jest problem:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładniej mówiąc to problem był, ale już go rozwiązano. Nie ma w USA przepisu nakazującego emisję orędzia prezydenckiego na antenie telewizyjnej, jeśli któraś ze stacji uznałaby, że woli nie zmieniać ramówki, to mogłaby to zrobić bez żadnych konsekwencji. Tym razem nie będzie takiego przypadku, wszystkie główne sieci telewizyjne zadeklarowały, że wyemitują orędzie Trumpa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...