Jump to content
Kirk

Chorwacka telewizja

Recommended Posts

Miałem ten temat założyć już jakiś czas temu, ale uznałem, że dzisiaj jest dobra okazja do tego.

Rok temu swoje oficjalne nadawanie zaczął kanał HRT 5, oferujący różne programy chorwackiej telewizji publicznej, skierowany ten kanał jest dla odbiorców zagranicznych. Można powiedzieć, że to takie zastępstwo za HRT 1, bo kiedyś na 13E nadawano pierwszy kanał (niekiedy pewne programy kodowano). Od dzisiaj stacja zmieniła nazwę na HRT International. Parametry techniczne dostępne są tutaj: https://www.hrt.hr/424661/organizacija/kako-gledati-peti-program-hrvatske-televizije-hrt-htv-5

(w dekoderach NC+ stacja jest pod numerem 313)

Ramówka to zapętlone 3 razy pasmo programów, wśród nich są m.in. krótkie serwisy informacyjne po hiszpańsku, angielsku i niemiecku (kiedyś angielski serwis nadawano w HRT 1 po Dnevniku 3), programy publicystyczne, koncerty, dokumenty, powtórka Dnevnika 2 z dnia poprzedniego (w nieco skróconej wersji).

Posted (edited)

Może ktoś będzie wiedział... Jest szansa na obiór kanałów chorwackich w Polsce (oprócz wspomnianego wyżej HRT Int.)?

Przejrzałem fora i jedni piszą, że tak, tylko że trzeba ustawić satelitę na Eutelsat 16, inni że trzeba by wykupić pakiet TV w Chorwacji, więc to raczej u nas niemożliwe.

Ktoś się orientuje?

Edited by Barti
Nie KRZYCZYMY na forum.

Odbiór chorwackiej TV w Polsce jest możliwy głównie za pomocą satelity Eutelsat 16A, bądź w internecie.

Zna ktoś strony internetowe z bezpłatnym odbiorem kanałów chorwackich?

Interesowałyby mnie kanały CMC TV (Croatian Music Channel), Jugoton TV, regionalne kanały chorwackie.. mam zbieżne informację, może ktoś potwierdzi czy są dostępne poprzez Eutelsat 16A?

Pierwsza prywatna chorwacka  TV  pojawiła dopiero po śmierci prezydenta Franjo Tudmana (1999) - Nova TV (2000)

Kiedyś chorwacką telewizje miałem okazje odbierać jak jeszcze był dostępny na HotBirdzie HRT 1 - najbardziej z tego kanału pamiętam ''Dnevnik'', poranny ''Dobro Jutro Hrvatska'' oraz kalendarium ''TV Kalendar''. Z tego co też pamiętam, to HRT 2 swój niekodowany program miała tylko i wyłącznie w niedziele, jak była transmitowana Msza Święta.

Jeszcze oprócz Nova TV mają też spośród prywatnych stacji telewizyjnych RTL Hrvatska.