Skocz do zawartości

Polskie Radio


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj 60-lecie obchodzi najstarsze w historii światowego radia słuchowisko radiowe ''Matysiakowie'', które jest emitowane nieprzerwanie do dnia dzisiejszego na antenie Radiowej ''Jedynki''.


Radiowa ''Jedynka'' od 7:50 do 17:50 (z wyjątkiem 12:50) powtarza dzisiaj najstarsze, 3-minutowe fragmenty ''Matysiaków''.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na antenę Polskiego Radia powraca kultowa audycja muzyczna ''Wieczór Płytowy'', która będzie od 1 stycznia 2017 roku emitowana w Radiowej ''Dwójce'' od godz. 22:00 do 0:00 w niedzielę, i będą ją prowadzili m.in. Tomasz Szachowski, Przemysław Psikuta i Krzysztof Dziuba.

 

Co ciekawe, w latach 1984-1991 ''Wieczór Płytowy'' prowadził nieżyjący już Tomasz Beksiński.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa... czy to ma dzisiaj jakiś sens oprócz sentymentalnych wartości?

Posłucham na pewno dla głosu Tomasza Szachowskiego i wspomnienia magii lat '80. Dla mnie Wieczór to przede wszystkim był Szachowski i inżynier Michniewicz, robili wspaniałą atmosferę, prawdziwe święto muzyczne, łącząc wysoką jakość techniczną z nietuzinkową muzyką. Beksiński był częstym gościem, ale tylko gościem, jak wielu innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 kandydatów w konkursie na prezesa Polskiego Radia: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/dziesieciu-kandydatow-na-prezesa-polskiego-radia-wsrod-nich-stanislawczyk-zyla-i-jacek-sobala

 

O stanowisko będzie starać się obecna prezes Barbara Stanisławczyk-Żyła, startuje także Jacek Sobala (w zasadzie on tylko "Dwójką" radiową nie kierował w swoim życiu, pozostałymi głównymi rozgłośniami już tak). Konkurs będzie miał 3 etapy. Wyniki będą znane mniej więcej w połowie lutego.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakończył się pierwszy etap konkursu na prezesa Polskiego Radia, wpłynęło ostatecznie 7 kandydatur: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-sobala-faworytem-w-konkursie-na-szefa-polskiego-radia

 

Nieoficjalnie mówi się, że Jacek Sobala ma największe szanse na stanowisko, natomiast obecna prezes miałaby zostać przeniesiona do TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Sobala nie nadaje się na Prezesa Polskiego Radia. On będąc dyrektorem Radiowej ''Jedynki'', ''Trójki'' i ''BIS-ki'' (obecnie ''Czwórki'') próbował zniszczyć te rozgłośnie (w przypadku Radiowej ''Trójki'' to protestowano przeciwko niemu, głównie protesty były zorganizowane przez słuchaczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś były przesłuchania : http://wpolityce.pl/media/325664-rada-mediow-narodowych-przesluchala-kandydatow-na-prezesa-polskiego-radia-rozstrzygniecie-konkursu-16-lutego

Co do tego to p;odoba mi się PR 1 , to wywalżona antena niebudząca tyle kontrowersji co TVP1 . Bym zostawił Panią Stansławczyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok: Wyważona ? Słucham PR1 w robocie codziennie, z sentymentu i promowany jest w większości tylko obóz rządzący. Jak już jest zaproszony ktoś z opozycji to tak słodziutko i milutko, jak w przypadku posłów PiS nie jest. Od wczoraj na przykład non stop o TW Bolku mowa. Dla mnie to zwykły atak, a nie wyważone informacje. Moja odczucia są zupełnie inne.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem stałym słuchaczem Radiowej ''Jedynki'' gdzie głównie słucham m.in. ''Nocy z Jedynką'' w nocy z niedzieli na poniedziałek, ''Czterech Pór Roku'' od czasu do czasu, audycji Dariusza Michalskiego czy innych audycji (głównie, w których dominuje spora ilość muzyki). Audycji publicystyczno-politycznych w głównej mierze unikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham w pracy od 6-7 do 14-15. Tak jak uwielbiam Cztery Pory Roku czy Lato z Radiem, tak do godziny 9 strasznie się męczę jak jest gość dnia i asy z pewnej partii przyjdą. :) Po 12 też różnie bywa. Na szczęście polityka jest wymieszana z różnymi, ciekawymi informacji i jeszcze nie zrezygnowałem z PR1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami słucham PR24 po 21 ze względu na audycję poświęconą sportowi, ale słucham także Czwórkę.

Dodatkowe info: Od miesiąca Radio Rytm nadaje już z polską muzyką (co jest już nowym konkurentem dla Radia Wawa) i na dodatek są już nowe jingle z głosem Daniela Pachelskiego (kojarzymy go z dwójkowej "Familiady" i z TVN-owskiego "Master Chefa"). Drogi @Frontowiec, czy potwierdzasz informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok: Wyważona ? Słucham PR1 w robocie codziennie, z sentymentu i promowany jest w większości tylko obóz rządzący. Jak już jest zaproszony ktoś z opozycji to tak słodziutko i milutko, jak w przypadku posłów PiS nie jest. Od wczoraj na przykład non stop o TW Bolku mowa. Dla mnie to zwykły atak, a nie wyważone informacje. Moja odczucia są zupełnie inne.

Słuchałem dzisiaj rozmowy z marszałkiem senatu i na miłą mi nie wyglądała. Nie widzę specjalnego sprzyjania władzy i odwrotnie. W Informacjach co rusz słyszałem stanowisko Lecha Wałęsy i jego prawnika i było ono zaraz po wypowiedzi Prezesa IPN. WOŚP w przeciwieństwie do TVP relacjonowany itd. Poza tym nie słyszałem żadnych narzekań polityków opozycji na to co się dzieje w PR1, także dziennikarze tej stacji sprzeciwiali się planom zmian regulacji w pracy dziennikarzy w parlamencie. Na tle TVP PR1 moim zdaniem naprawdę wypada wyważenie. No to oczywiście moja opinia. Wychowałem się na "Sygnałąch Dnia" i tak już zostanie. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wirtualne Media podały 2 dni temu wyniki słuchalności Polskiego Radia, wynikało z nich że Trójce spadało, a PR24 ma słabe wyniki. Zarząd Polskiego Radia nie zgadza się z taką interpretacją wyników: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/polskie-radio-trojka-sluchalnosc-prezes-barbara-stanislawczyk-zyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk w audycji ''Sygnały Dnia'' zapowiedziała, że w tegorocznej trasie koncertowej ''Lata z Radiem'' wystąpią artyści z Polski, Czech, Słowacji i Węgier w ramach ''Koncertu Wyszehradzkiego''.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...