Skocz do zawartości

Polskie Radio


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uuuu... Smutna wiadomość :( Dla moich rodziców był wyznacznikiem tego jak danego dnia należało mnie ubrać. Zawsze mówił też o jakichś ciekawych zjawiskach przyrodniczych. Wyznacznikiem nadejścia wiosny zawsze było to iż Pan Andrzej mówił nasze bociany widziane były na północy Hiszpanii. Ale chyba już od dłuższego czasu go w PR1 nie było, a ER prowadził ktoś całkiem inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzone przez niego EkoRadio było "Pogodą" na najwyższym poziomie i dobrym tego słowa znaczeniu. Nie dość że było dużo o ekologii i przyrodzie to i prognoza pogody była bardzo szczegółowa no i oczywiście trafna... To mi się podobało i chyba nikt teraz tego nie powtórzy.

Najlepsze czasy dla jego audycji gdy współpracował z "Latem z Radiem" i miał dwa wejścia w ciągu audycji. Błędem było ograniczenie wejścia do jednego - tylko szkoda że teraz o tym trzeba mówić niestety po czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Chyba jednak była to jakaś większa, acz krótka awaria, bo Pan Roman Czejarek przepraszał na antenie i tłumaczył, że wynikało to z awarii francuskiego satelity. Czyli pewnie chodziło o Hot Birda i te stacje nadawcze w Polsce, które sygnał do transmisji czerpią właśnie w ten sposób miały problem. Ja sam usterki nie uświadczyłem, bo dziś radia słuchałem trochę mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem w Jedynce jakąś zmianę standardu wstępu do serwisu o pełnej godzinie. Z dotychczasowego "(...) Polskie Radio Warszawa, Program Pierwszy (...)" wycięto wyraz "Warszawa". Takie coś obowiązuje w serwisach po północy i chyba przez pozostałą część doby (nie sprawdzałem).

 

Skoro juz mowa o północy. Przy podawaniu po 12:00 i 24:00 komunikatu, skąd radiowa Jedynka jest nadawana, prezenterzy tak raz na miesiąc zapominnają się i mówią:

Tu Program Pierwszy Polskiego Radia nadawany (...) na platformie Nowa Cyfra Plus.

Od zmiany treści tego komunikatu minął ponad rok, od zniknięcia nazwy tej platformy - łohoho, już 10 lat. Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmiany od 1 Lutego na antenie radiowej jedynki.

Audycja cztery Pory roku potrwa od9-13.00. Później Polska i świat,od 14-16.00 Muzyczna Jedynka,od 16.00-19 Popołudnie z jedynką. Dopiero o 22.00 Polska i świat ,a o 22.30 Kronika Sportowa.

Zobaczymy jak te zmiany wpłyną na słuchalność tego programu.Jestem pesymistą,bo za te zmiany odpowiada pan Kamil Dąbrowa,nowy dyrektor jedynki.Powiem,że nie mam o tym człowieku pozytywnej opinii.

Więcej o tych zmianach tutaj:

http://www.polskieradio.pl/7/129/Artyku ... ej-Jedynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany mają na celu odświeżyć Jedynkę i sprawić, by była bliżej ludzi.

I tak dla przykładu:

W "Czterech porach roku" audycja o wszystkim i o niczym. Takie ble, ble.

"Gra" na zyskanie czasu. Na przerobienie antenowego czasu z udziałem prowadzących, którzy się dawno wypalili. Którzy lata świetności dawno mają za sobą.

Co to ma zmienić? A właściwie kogo ma to (z)denerwować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

tak,tak to na siłę spalszczanie imion Obraniaka i Polanskiego i ta nadzieja ,że przerwą mecz(widać jak głęboka jest wiara w naszych grajków).Oby mecz z Mołdawią komentował Janisz. Otóż informuję pana Zimochga Obraniak ma imię Ludovic,a Polanski Eugen( czyta się Ojgen).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie niespodzianka,Panowie wymieniają się w komentowaniu meczów na antenie PR1. Wreszcie normalny,stonowany komentarz,tylko troszkę mógłby donośniej mówić,ze padł gol,bo tak Janisz mówił,że nie byłem pewny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 22 września Hejnał z wieży mariackiej w PR1 zostanie skrócony do jednej zwrotki hejnału:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... kiej_.html

http://natemat.pl/32265,polskie-radio-s ... ym-zdaniem

 

EDIT: Dzisiaj w programie ''15 na żywo'' w TVN24 komentowali o skróceniu hejnału w Polskim Radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy nową oprawę. Brzmi ładnie. Jingiel Aktualności najlepszy. Za to pogoda i Radio Kierowców to istny koszmar. Ale to tylko te dwa wyjątki. Zapewne coś jeszcze będzie się zmieniać.

Podoba się też stosowanie tradycyjnej nazwy: Program Pierwszy Polskiego Radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy nową oprawę. Brzmi ładnie.

Brzmi zbyt pompatycznie. I jeszcze ta zmiana z godziny dwunastej na trzynastą. W zasadzie czas hejnału zawsze mi się kojarzył z "magazynem z kraju i ze świata". Natomiast teraz do odliczenia czasu przy ustawianiu zegarka.

I jeszcze jedno. Mam nieodparte wrażenie, że w jedynce jest coś "pożyczonego" z trójki.

Czy aby na pewno oto chodziło.

Zamieszano tak, by dać do zrozumienia ze z wprowadzono coś nowego i nowoczesnego.

Dziwna ta z(a)miana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...