Skocz do zawartości

Polskie Radio


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to już w sumie prawie różnicy nie ma, bo zasięg Radia Euro jest gorszy niż prywatnych stacji ponadregionalnych. Większość miłośników zapewne słucha tego radia przez neta, bo nawet dużych miast w całości zasięgiem nie pokrywa.

Dziękujemy panu Czabańskiemu za pogrzeb Programu 4.

A o to, że Niedźwiecki połaszczył się na większą kasę od Agory i poszedł do radia złote przeboje,możesz mieć koleżanko pretensje tylko do niego, a nie do Czabańskiego.

Pretensji do nikogo nie mam, a szczególnie nie mam do pana Marka, bo nikomu nie zdradził przyczyn swojej rezygnacji z pracy w Trójce, więc nie znam dokładnego powodu. Tak samo nie znasz go Ty czcigodny kolego, więc może by tak ostrożniej ze stwierdzeniami "połaszczył się na większą kasę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretensji do nikogo nie mam, a szczególnie nie mam do pana Marka, bo nikomu nie zdradził przyczyn swojej rezygnacji z pracy w Trójce, więc nie znam dokładnego powodu. Tak samo nie znasz go Ty czcigodny kolego, więc może by tak ostrożniej ze stwierdzeniami "połaszczył się na większą kasę"?

 

A jak rozumiesz jego odejscie z Trojki do ZP? Poszedl tam gdzie mniej placa? :D

A co do radia Euro to mi bez roznicy jak bedzie nadawalo poniewaz i tak mam slaby sygnal tej stacji na 104.8 a poza tym sluchalem moze z 30 minut tego radia bo wiecej moje uszy tego nie zniosly :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozumiesz jego odejscie z Trojki do ZP? Poszedl tam gdzie mniej placa? :D

Poszedł tam gdzie może prezentować swoją muzykę, taka którą lubi i taką którą docenią słuchacze danego radia. Odniosło to skutek, bo audycje Marka Niedźwieckiego bardzo poprawiły kondycję ZP. Powód finansowy jest dla mnie bardzo mało prawdopodobny, bo nie jest to dziennikarz z kilkuletnim stażem, który skacze sobie po redakcjach szukając takiej gdzie może się dorobić większej "kapuchy". Powód był raczej inny, bo pan Marek podjął nieodwracalną, ale i bardzo trudną decyzję, o czym można było się przekonać podczas jego ostatniej rozmowy na antenie Trójki z Piotrem Baronem, kiedy dosłownie rwał mu się głos. Władze radia niespecjalnie były wylewne jeśli chodzi o tę sprawę, więc błahostka jaką jest podwyżka moim zdaniem nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, co do jednego to moze sie zgodze ze poszedl prezentowac swoja muzyke bo chyba kazdemu dobremu prezenterowi zalezy na tym aby zaprezentowac sie jak najlepiej w audycjach autorskich ale kwestia finansowa rowniez wchodzi w gre. Bo do byle jakiej i za byle co to by napewno nie poszedl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Narzekacie na to PR. A to nie ma tych prezenterów tych co lubicie a to w nocy tylko jingle i żadnych wiadomości (Gdańsk) itp. A teraz odpowiedzcie sobie, ilu bądź ile z was płaci abonament? Nie wiem czy zauważyliście, że stacje radiowe, te na które się nie płaci nie mają słuchowisk, nie czytają fragmentów książek, nie ma reportażu tylko w kółko muzyka i muzyka, durne odzywki konferansjerów, ciągłe odbieranie telefonów do studia i teksty "a ja chciałam pozdrowić moją ciocię..." po czym prowadzący mówi wyślijcie smsa o treści ... na numer .... i co to ma być stacja radiowa ? Powinni nadawać na którymś z wolnych kanałów SB a nie na UKF. Do tego wytwórnie płacą za to, żeby puszczać jakieś nędzne kawałki by promować płyty Zakościelnych czy innych "artystów". Przez co jesteśmy katowani lansowanymi kolegami kolegów kolegów z dużą kasą. W PR można usłyszeć muzykę różną. Są i starsze utwory i nowsze. Tych pierwszych próżno szukać w ZET czy RMF moim zdaniem najsłabszych rozgłośni w Polsce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na to PR. A to nie ma tych prezenterów tych co lubicie a to w nocy tylko jingle i żadnych wiadomości (Gdańsk) itp. A teraz odpowiedzcie sobie, ilu bądź ile z was płaci abonament? Nie wiem czy zauważyliście, że stacje radiowe, te na które się nie płaci nie mają słuchowisk, nie czytają fragmentów książek, nie ma reportażu

A przepraszam. TOK FM utrzymuje się z reklam. Masz na antenie tej rozgłośni słuchowisko, teatr, programy publicystyczne, magazyn literacki. Zatem nie wciskaj kitu ludziom. Ja abonament płacę. Z bólem serca, ponieważ finansuję w ten sposób gniota jakim jest PR Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To Euro naprawdę jest cienkie. Nawet sport nie jest w stanie zachęcić mnie do słuchania go przez więcej niż kilka - kilkanaście minut. Sport wolę w Jedynce czy Gdańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na to PR. A to nie ma tych prezenterów tych co lubicie a to w nocy tylko jingle i żadnych wiadomości (Gdańsk) itp. A teraz odpowiedzcie sobie, ilu bądź ile z was płaci abonament? Nie wiem czy zauważyliście, że stacje radiowe, te na które się nie płaci nie mają słuchowisk, nie czytają fragmentów książek, nie ma reportażu

A przepraszam. TOK FM utrzymuje się z reklam. Masz na antenie tej rozgłośni słuchowisko, teatr, programy publicystyczne, magazyn literacki. Zatem nie wciskaj kitu ludziom. Ja abonament płacę. Z bólem serca, ponieważ finansuję w ten sposób gniota jakim jest PR Euro.

 

Po pierwsze nie przeszliśmy na Ty i teksty o "wciskaniu kitu" zachowaj proszę dla kolegów. Tymczasem, bez oka uzbrojonego w lupę lub inny przyrząd powiększający łatwo można zauważyć, że TOK FM to "piłka"Gazety Wyborczej. O reklamy tam nietrudno. Prezesi korporacji dają na niezłą kasę. W końcu na łamach GW dostają nową ludzką twarz. "On ma fundację, dzieciom biednym pomaga"- hehe. Dziennikarze GW dadzą się w programach TV szczególnie TVNu pokroić za swoich mocodawców i w obronie tzw. elyty. Lojalność godna podziwu są przekonani do tego co mówią, czy tak ich kasa zniewoliła? A może rodzinka ma w firmach prezesów niezłe posadki? A może coś jest na dyktafonie nagrane?

O obiektywizmie tej stacji zapomnijmy w końcu czego można się spodziewać po GW? Stron 50 z czego reklam 45 stron tendencyjnych artykułów stron.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że radio publiczne upada i przegrywa z komercyjnymi stacjami. Głownie programowo. Nie jest w stanie sprostać misji pomimo wielokrotnie wyższych dochodów. TOK FM jest w stanie robić serwisy przez całą dobę choć tworzy najbardziej kosztowny program, czyli informacyjno-publicystyczny. A programy regionalne PR, PR4 i PR3 co? Noc bez informacji. A dochody są większe niż w przypadku stacji komercyjnych. Program Pierwszy - coraz wiecej muzyki przeplatanej jinglami. Źle się dzieje w Polskim Radiu. I będzie jeszcze gorzej do czasu usunięcia wpływów niektórych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Program Pierwszy - coraz wiecej muzyki przeplatanej jinglami.

 

Jest w tym jakaś prawda. Nawet w "Nocnych Spotkaniach", które odbywają się codziennie na antenie Jedynki, w godz. 24:00 - 03:00, jest coraz więcej muzyki niż dyskusji. Telefony się urywają, jak prowadząca sama wspomina, ale koniecznie trzeba 4 minuty wypełnić

muzyką, po czym na końcu audycji, autorka informuje jednocześnie przepraszając, że nie zdąrzyła poruszyć wszystkich kwestii, jakie były zaplanowane na bieżącą audycję. Telefony się urywają, e-maile bombardują skrzynki pocztowe radia, prowadząca przerywa rozmowę słuchaczowi, bo nie starcza czasu, aby coś precyzyjnie opowiedzieć. W końcu Pani psycholog zostaje poinformowana, że ma kwestię krótko streszczyć, bo nie starczy czasu... Przez takie sytuacje, audycje wspomniane tracą swoją siłę.

 

Moim zdaniem, Program Pierwszy powinien zadowolić słuchacza audycjami o szerokiej tematyce, poradami, informacjami, natomiast Program Trzeci powinien bardziej skupiać się na piosenkach, programach muzyczno - autorskich. Trójka jeszcze w miarę dostosowywuje się do tego założenia, ale Jedynka coraz bardziej przypomina mi Trójkę za zdecydowanie większą ilość muzyki na antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie Radio w wyniku kłopotów finansowych zaczęło wyłączać nadajniki. Na pierwszy ogień poszły następujące stacje nadawcze:

90 MHz - Inowrocław

93.8 MHz - Jarosław

95.5 MHz - Ciechanów

100.8 MHz - Opole

104.5 MHz - Bielsko-Biała

104.6 MHz - Radom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Program Pierwszy - coraz wiecej muzyki przeplatanej jinglami.

 

Jest w tym jakaś prawda. Nawet w "Nocnych Spotkaniach", które odbywają się codziennie na antenie Jedynki, w godz. 24:00 - 03:00, jest coraz więcej muzyki niż dyskusji. Telefony się urywają, jak prowadząca sama wspomina, ale koniecznie trzeba 4 minuty wypełnić

muzyką, po czym na końcu audycji, autorka informuje jednocześnie przepraszając, że nie zdąrzyła poruszyć wszystkich kwestii, jakie były zaplanowane na bieżącą audycję. Telefony się urywają, e-maile bombardują skrzynki pocztowe radia, prowadząca przerywa rozmowę słuchaczowi, bo nie starcza czasu, aby coś precyzyjnie opowiedzieć. W końcu Pani psycholog zostaje poinformowana, że ma kwestię krótko streszczyć, bo nie starczy czasu... Przez takie sytuacje, audycje wspomniane tracą swoją siłę.

 

Moim zdaniem, Program Pierwszy powinien zadowolić słuchacza audycjami o szerokiej tematyce, poradami, informacjami, natomiast Program Trzeci powinien bardziej skupiać się na piosenkach, programach muzyczno - autorskich. Trójka jeszcze w miarę dostosowywuje się do tego założenia, ale Jedynka coraz bardziej przypomina mi Trójkę za zdecydowanie większą ilość muzyki na antenie.

 

 

Zgadzam się.Często słucham nocnych rozmów.I tam muzyka doprowadzała mnie do szału.Kto to wymyślił?Mnie marzy sie dobre "gadane"publiczne radio.Jak mam ochotę na muzykę to sobie włączę inną stacje.Żal mi tez radia Bis.Tylko tego z przed lat.Kiedy jeszcze nadawało audycje popularnonaukowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Publiczne radio o pomoc woła

Ale znajduje tylko odpowiedź [beep]a.

To głupi słuchacz polski woli maxxxową i eskową papkę,

A nie wysokiej kultury i sztuki dawkę.

Same wokół radiofonii i telewizji kłótnie oraz swary

Prowadzą publicznego nadawcę w upadłości i upodlenia szuwary.

Narodzie, głupi Narodzie!

Opamiętaj się w końcu i pomóż Dwójce Radiowej,

Bo bez niej nie będzie polskiej kultury w erze nowej.

A gdy dopuścisz do mnożenia się esek i maxxxów bez liku,

Obudzisz się kiedyś z ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...