Skocz do zawartości
  • 0

Enigma2 zrywanie połączenia internetowego


enigmator
 Udostępnij

Pytanie

Dzień dobry wszystkim jeszcze w tym starym roku :)

Od dłuższego czasu borykam się ze swoim dekoderem i zaczynam się poważnie zastanawiać co robię nie tak.

o co chodzi? a no o to że oglądamy sobie spokojnie telewizję i nagle [beep]a blada, obraz staje w miejscu - ewentualnie pixeloza się mała zrobi i nic. zero reakcji.

Gdy wchodzę w ustawienia sieci to lampka która odpowiada za "Połączenie" jest ciemna i wygaszona, przy odpowiednich ustawieniach powinna świecić na zielono

robiąc test sieci błędy DNS wyskakują na czerwono, cała reszta na zielono.

Jedynym rozwiązaniem jakie znalazłem to wejście w ustawienia dekodera > sieć > restartuj i po tej operacji zaczyna działać ale na krótko.

Nie mam zielonego pojęcia co mam z tym zrobić, mam mały talerz ale wątpię czy to jest wina anteny.

 

Jak to u mnie wygląda?

z modemo-routera wychodzą kable na całe mieszkanie (konsola, komputer stacjonarny do którego jest najdalej i dekoder), w tym jeden z kabli jest wpięty bezpośrednio do dekodera. 

jedynym sensownym krokiem na który się zdecydowałem to podpięcie routera między dekoder a modem i jak na razie jest progres bo w teście wszystko, łącznie z DNS wyskakuje na zielono ale boje się że takie rozwiązanie jest tylko chwilowe i że problem zacznie ponownie występować.

proszę o pomoc i życzę wam wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...