Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie 2010


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Facet dobrze nawet liczył. Tych medali mogło być nawet pod 20 :!: Przypomnijcie sobie pływaków, florecistki, tyczkarki, żeglarzy, podnoszenie ciężarów, boks, siatkarzy, ręczną, itd.

 

Tak wiele szans to tylko Polacy potrafią zmarnować :? Jest jak zawsze po takiej imprezie, wielki kac i nic więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście dziś mega wpadkę komentatorów podczas biegu sztafet na dystansie 400 metrow? :D Od początku 2 zmiany zaczęli kibicować Belgom gdyż nie zauważyli że tylko Marek Plawgo biegł u nas w białej koszulce a reszta w czerwonych. Coż za radość ich ogarneła jak Belg wyprzedzał naszego i australijskiego zawodnika! :lol2: Dawno takiej wpadki nie widziałem ale przynajmniej uśmiać się można było :wink: A na końcu jak pokazała się tabela z wynikami najlepszy był tekst że jest tu jakaś pomyłka komputera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam bardzo uważnie Igrzyska Olimpijskie w Pekinie i tak sobie myślę, że naszych sportowców stać jest nawet na około 30 medali, a zdobyli niestety dużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, jak jest syf to trzeba mówić, że jest super?

Syf? Jest o niebo lepiej niż w Atenach.

Ateny: 3 złote - 2 srebrne - 5 brązowe

Pekin: 3 złote - 6 srebrne - 1 brązowy

Przy obecnej sytuacji w polskim sporcie, 10 medali na IO to jest maksimum. Poza tym co zdobywać, skoro wszystko zbierają Chiny, USA i UK? Praktycznie nie ma gdzie.

 

PS. Chorąży nie zdążył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę.

Gruchała, Pyrek (się śpiewać im zachciało); kajakarze, co o tysięczne przegrywają; Dołęga, Radwańska, Kusznierewicz/Życki, Klepacka, Jędrzejczak, Sawrymowicz - zawód na całej linii. Można jeszcze dodać siatkarzy i szczypiornistów...

Za 4 lata igrzyska prawie u nas, musi być min. 14 medali :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie lubię porównywać się do Niemców, Rosjan, czy USA (w różnych kwestiach), ale zawsze jakieś porównania z Hiszpanią i Czechami są mi bliskie :) Czesi to wiadomo - tacy jak Polacy, a Hiszpania to kraj o identycznej liczbie ludności.

Niestety na tle tych porównań wypadamy słabo...

Hiszpania ma 5-9-2

Polska 3-6-1

Czesi 3-3-0

 

Czesi 4x mniejszy kraj, a swój hymn słyszeli tyle samo razy co my... To nie jest powód do dumy jak dla mnie. Słowacja 8x mniej ludności i też 3 złota...

 

Myślę, że na 15 medali stać nas było spokojnie, niestety daleko nam do tego celu. Złośliwy nie będę i nie napiszę ile medali ma Ukraina, bo byłbym już nieobiektywny w swoich (!) porównaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na 15 medali stać nas było spokojnie, niestety daleko nam do tego celu. Złośliwy nie będę i nie napiszę ile medali ma Ukraina, bo byłbym już nieobiektywny w swoich (!) porównaniach.

 

Dokładnie. Tym bardziej, że kadra była bardzo liczna. Siatkarze i Piłkarze ręczni - złota były w zasięgu. Podnoszenie ciężarów - Marcin Dołęga, czwarte miejsce. Bardzo pechowo. Spokojnie mogło byc srebro. Kajakarze chyba przedwczoraj. Obie ekipy przegrały brąz o setne sekundy.

 

Ale jest i dużo pozytywnych startów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkarzom można darować, w końcu wygrali 3:2 w setach z Rosją, natomiast przegrana piłkarzy ręcznych z Islandią była dla mnie niemiłym zaskoczeniem.

 

Nasi sportowcy zdobyli tyle medali, na ile było ich na dzień dzisiejszy stać. Inna sprawa, że szans mieli sporo więcej, jednak ich nie wykorzystali. Nasuwa się pytanie, co zrobić, żeby za 4 lata w Londynie medali było przynajmniej 2 razy więcej???

 

Nie zawsze w różnych dyscyplinach sportowych wygrywają faworyci, dlatego sport jest taki ciekawy a nie nudny. Podobnie z naszymi sportowcami, jedni trochę zawiedli, ale w ich miejsce inni dostarczyli nam wielkich emocji. Na tym polega piękno sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pan ma mentalność Jarosława Kaczyńskiego. Zawsze może powiedzieć że żartował :D

:lol2:

Nurowski zapowiedział, że nie złoży dymisji. Zapowiedzieć, że jeśli zdobędziemy mniej medali niż w Atenach skwitował. - Wyrwało mi się w radiu, potem to poszło. Teraz mogę powiedzieć, że to był zabieg socjotechniczny.

Źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 10 NAJ podsumowania (super subiektywne):

1. największy zawód - brak medalu którejś z naszych drużyn

2. największa niespodzianka - złoty medal siatkarzy USA

3. najlepszy komentarz - Maja Włoszczowska po swoim występie - "jestem koszmarnie szczęśliwa" :brawo:

4. najlepsza scena igrzysk - ten facet na otwarciu, który "biegł" po koronie stadionu

5. największy cyrk - ta Chinka znikąd która wygrała w finale Otylii

6. największy podziw - J. Longo w kolarstwie kobiet (50 lat i czwarte miejsce - koło sekundy zabrakło do medalu)

7. najsmutniejsza na podium - Bułgarka, ta co zajęła drugie miejsce, tam gdzie Agnieszka Wieszczek była trzecia

8. najpewniejszy facet na igrzyskach - Norweg w rzucie oszczepem, rzucał za każdym razem lepiej a minę miał taką jakby to dla niego była norma

9. najładniejszy uśmiech olimpiady - Jelena Isinbajewa

10. najgłupszy przepis olimpijski - piłka nożna wraz z tym swoim limitem wiekowym i limitem zawodników - bzdura kompletna; kocham piłkę nożną, ale to co robi się z nią na olimpiadzie to profanacja; podobnie rzecz się ma z tzw boksem amatorskim i sposobem punktowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Największy zawód - mniejsza liczba medali niż się spodziewano

2. Największa niespodzianka - ta Brazylijka co wygrała skok w dal

3. Najlepszy komentarz - może powiem komentator ;P a raczej komenatorzy - cała ekipa z Ptasiego Gniazda - Jóźwik, Szaranowicz, Babiarz

4. Najlepsza scena igrzysk - Amerykanin który zrobił szczupaka w finale na 400m i w ten sposób awansował z 4 na 3 miejsce i miał medal. To było najlepsze :)

5. Największy cyrk - Ty dałeś Chinki, a ja dam Otylię :P 17 miejsce, 9 miejsce i 4 miejsce i jeszcze pretensje, że Chinki były lepsze :lol2:

6. Największy podziw - Phelps bez dwóch zdań...

7. Najsmutniejsza na podium - głupia kategoria :P Ale jak coś to chyba ta Chorwatka w skoku wzwyż nie była zbytnio zadowolona z występu... murowana faworytka była druga więc pewnie miała spory niedosyt

8. Najpewniejszy facet na igrzyskach - Bolt 8)

9. Najładniejszy uśmiech olimpiady - chyba tej Brazylijki w skoku w dal... Może nie tyle uśmiech co radość ogólna :)

10. Najgłupszy przepis olimpijski - jak dla mnie to repasaże... przegrałeś to dowidzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Największy zawód - nasi w Kostce wody. Żenua.

2. Największa niespodzianka - Maja Włoszczowska

3. Najlepszy komentarz - P. Sobczyński (ceremonia otwarcia): Reprezentacja Barbadosu. Nie mam innych skojarzeń z Barbadosem, przynajmniej sportowych. Z Barbadosem kojarzą mi się tylko niektóre z mocniejszych napojów.

4. Najlepsza scena igrzysk - dekoracja polskiej 4 podwójnej

5. Największy cyrk - Gruchała i Pyrek. Zamiast koncentrować się na przygotowaniach, to wolały sobie pośpiewać (Gruchała z zespołem Feel, Pyrek z Marysią Sadowską). Wyszło co wyszło.

6. Największy podziw - Michael Phelps

7. Najsmutniejsza na podium -

8. Najpewniejszy facet na igrzyskach - Usain Bolt :)

9. Najładniejszy uśmiech olimpiady - Leszek Blanik :D

10. Najgłupszy przepis olimpijski - brak konkurencji pokazowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...