Jump to content
PIOTREK 165

Radio ZET

Recommended Posts

Kupiła 40% i jest mniejszościowym udziałowcem.

"Agora jako wspólnik mniejszościowy obecnie nie będzie mieć wpływu m.in. na działalność operacyjną Eurozetu ani strategię programową jego stacji."

Tak naprawdę będzie miała, bo ta czeska spółka należy poprzez inne spółki do Sorosa, udziałowca Agory.  

Choć nie wydaje mi się aby z tego drugie Tok FM chcieli zrobić.

To trochę za daleko idące uproszczenie :).

https://www.press.pl/tresc/56319,agora-i-sfs-ventures-kupuja-eurozet?rss=1

"60 proc. Eurozetu przejmuje SFS Ventures. To niedawno zarejestrowana spółka prawa czeskiego, której większość udziałów jest własnością spółki Sourcefabric, oferującej otwarte oprogramowanie dla mediów. Mniejszościowe udziały w SFS Ventures należą do Salvatorska Ventures LCC. To zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych spółka funduszu Media Development Investment Fund, wspieranego finansowo m.in. przez miliardera George'a Sorosa. Media Development Investment Fund jest od 2016 roku akcjonariuszem Agory (ma 11,49 proc. akcji)."

Edited by bugmenot

Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło, bo Radio Zet zaczynało jako Radio Gazeta i należało właśnie do Agory.

I co w związku z tym, że udziałowcem jest fundacja jakiegoś Sorosa? Wiecznie ten Soros się pojawia wśród prawicowych straszaków. Co z nim jest nie tak?

9 godzin temu, Emil.1603 napisał:

Co z nim jest nie tak?

To spekulant. Spójrz jak wyglądał proces sprzedaży stacji. Ile właśnie było w mediach spekulacji, które jak nic wpłynęły na cały proces od strony finansowej. Sam zastanawiałem się, jak to w ogóle możliwe, że jest taki chaos informacyjny (wczoraj najbliższy kupna był ten, dzisiaj już ktoś inny, jutro jeszcze inny). Teraz wszystko stało się na pewno jaśniejsze.

Mnie najbardziej zastanawia to jak zmiany wyjdą w praktyce. Agora musi teraz od nowa poukładać swoje radiowe portfolio - obecnie stacje Eurozetu gryzą się z tymi od Agory - na przykład Antyradio z Rock Radiem. Ciekawe też co z Radiem Plus i czy nastąpią roszady od strony częstotliwości danych stacji radiowych.

Jak na razie Agora ma 40% udziałów, więc to też nie jest tak, że nagle oni będą wszystko przestawiać, nie mają oni jak na razie całości Eurozetu.

W dniu 20.02.2019 o 16:22, bugmenot napisał:

"Agora jako wspólnik mniejszościowy obecnie nie będzie mieć wpływu m.in. na działalność operacyjną Eurozetu ani strategię programową jego stacji."

Nawet z tego zdania wynika, że teraz nie ma się co spodziewać roszad.

1 godzinę temu, Poland napisał:

Ciekawe też co z Radiem Plus i czy nastąpią roszady od strony częstotliwości danych stacji radiowych.

Krzysiu, bingo! Od kilkunastu godzin się nad tym głowię i wychodzi mi, że lepiej będzie jak odsprzedadzą te kilka Plusów ZPR-owi, bo utrzymywanie ich po prostu nie ma sensu. :)

9 godzin temu, Poland napisał:

Mnie najbardziej zastanawia to jak zmiany wyjdą w praktyce. Agora musi teraz od nowa poukładać swoje radiowe portfolio - obecnie stacje Eurozetu gryzą się z tymi od Agory - na przykład Antyradio z Rock Radiem. Ciekawe też co z Radiem Plus i czy nastąpią roszady od strony częstotliwości danych stacji radiowych.

Z Plusem to może być ciekawie. Niedawno wszystko skłaniało się ku przejęciu reszty Plusów przez ZPRy. Sprawa wyjaśni się niebawem,. ponieważ kończy się umowa między ZPRami a Eurozetem. Jeśłi Plusy całe przejdą pod opiekę ZPRów, może tam zawitać liczba 10.

9 godzin temu, Kirk napisał:

Jak na razie Agora ma 40% udziałów, więc to też nie jest tak, że nagle oni będą wszystko przestawiać, nie mają oni jak na razie całości Eurozetu.

Nawet z tego zdania wynika, że teraz nie ma się co spodziewać roszad.

Mam nieco inne zdanie na ten temat a mianowicie że Agora razem z tym drugim inwestorem będą dokonywac zmian, a za ich formę odpowiadać będzie własnie Agora bo to ona zna się na rynku.

Osobiscie wole Sorosa niz Karnowskich lub im podobnych. 

Edited by dartman
  • Like 2
  • Haha 1
  • Sad 1

Ja też ale przede wszystkim chodzi o to by uniknąć sytuacji jaka jest np. na Węgrzech, gdzie istnieją głownie media prorządowe a krytyczne rządowi są w mniejszości. Media muszą patrzeć władzy na ręce, jest to w społecznym interesie. Bez względu na to która partia rządzi.

• Like 2
  • Confused 1

2 godziny temu, Poland napisał:

Mam nieco inne zdanie na ten temat a mianowicie że Agora razem z tym drugim inwestorem będą dokonywac zmian, a za ich formę odpowiadać będzie własnie Agora bo to ona zna się na rynku.

Nie. Agora sama z siebie nie będzie odpowiadać za zmiany. Przeczytaj to cytowane w moim poprzednim poście zdanie jeszcze raz, tam jest to dokładnie wyjaśnione. Jako mniejszościowy inwestor Agora może ewentualnie sugerować, ale za decyzje odpowiada inwestor większościowy.

Tylko że w samym głównym udziałowcu ileś tam procent ma udziałowiec Agory więc ta w zasadzie ma więcej niż 40 procent. Poza tym zakładając że SFS Ventures nie zna się na biznesie radiowym za redakcje, program, marki i częstotliwości odpowiadać będzie Agora a główny udziałowiec będzie to zaklepywał i dbał o finanse.

13 godzin temu, Rasheed napisał:

Ja też ale przede wszystkim chodzi o to by uniknąć sytuacji jaka jest np. na Węgrzech, gdzie istnieją głownie media prorządowe a krytyczne rządowi są w mniejszości. Media muszą patrzeć władzy na ręce, jest to w społecznym interesie. Bez względu na to która partia rządzi.

Przybijam się pod wypowiedzią  :)

Już się bałem że z Zetką będzie  jak na Węgrzech a tu zwrot sytuacji  :)  Jestem mile zaskoczony.

Poczułem ulgę. Agora to był jeden z najlepszych kandydatów. Kibicowałem także PMPG Polskim Mediom, ale Agora to też świetny wybór 

• Haha 2

Kirku nie łykaj jak pelikan oficjalnych komunikatów. Może nie będą mocno ingerować bo nie widzą takiej potrzeby, gdyby to radio miało charakter bardziej prorządowy mogę się założyć,że ingerencja była by głęboka. 

Nie zamierzam dyskutować o radiu ..bo słabo ogarniam. Nie chcę też być odczytany politycznie. Przeproszę tych, którzy mnie odczytali jako "pouczanie".

Nawet nie wchodziłbym na ten temat gdyby tak łatwo nie formułowano opinii, że co wolę bardziej niż coś innego.

Oczywiscie byłoby to uprawnione gdybyśmy znali wszystkie szczegóły obu stron.  Jeśli nie znamy objawów  eboli ....ale wiemy jak uciązliwy jest katar... to ebola nie jest taka zła.Precz z katarem. Wolę ebolę.

Niemniej dyskusja tutaj przypomina bezrefleksyjne komentarze na WMedia...gdzie wypowiadajacy się (nie kryjacy sympatii politycznych) dość beztrosko ustalili:

W czym problem? Czeski biznes sprzedał radio czeskiemu biznesowi. I to ma być wydarzenie ? Co ? Czesi wpłyną na polskie zachowania? Politykę? Demokrację?....no bezsens.

A Agora nie ma większosci...ba nawet "nie chce" ingerować w biznes...... w czym problem?  No tak...problem to bezsens.

No. Jeśli ktoś widzi jak to działa w Środkowo-Wschodniej Europie ( a poddywanowe zwarcia miały miejsce w krajach bałtyckich, Rumunii, Bułgarii i Węgrzech. o Rosji nawet nie wspominam)  może mieć zdanie takie (może błedne?):

zakulisowe pieniądze dofinansowały kupno radia dla kierowców i to mniejszościowy udziałowiec zarządzi co trzeba. I Czechów nie bedą pytać o propozycje.Ani o redaktorów.

Edited by zuzik1111
  • Confused 2

I co to zmieni? Jemu nie zaszkodzi, a ewentualnym poszkodowanym nie pomoże. 

Nasi też bawią się w tę dziecinadę? Przecież to jest idiotyczne. Jak wybuchła afera Weinsteina, to nie wycofali nagle wszystkich filmów z tej wytwórni. A tutaj usuwają z playlist piosenki zmarłego/zabitego od wielu lat piosenkarza, bo nagle się pojawiły po raz kolejny oskarżenia o pedofilię. Paranoja.

• Like 1

Guest kingofsouth
Posted (edited)
5 minut temu, Emil.1603 napisał:

Nasi też bawią się w tę dziecinadę? Przecież to jest idiotyczne.

Zgadzam się z tobą w 100 %.  Ja tego nie popieram.

Jakby nie było, to ikona. Idol mojego dzieciństwa. 

Dobrze, że Spotify i Tidal nie bojkotuje.   :D

Edited by kingofsouth

Jaka stacja, takie decyzje. Swoją drogą dzieje się coś dziwnego - okazuje się,że jeśli chodzi o to przestępstwo to nie obowiązuje żadne domniemanie niewinności , wystarczy oskarżenie by uznać oskarżanego za winnego.  Co gorsza większość tych spraw wychodzi już po śmierci oskarżanego i ten w żaden sposób nie może się bronić, odnieść do zarzutów. Dziwi mnie,że teraz oburzają się te elity, które jednocześnie tak otwarcie broniły Polańskiego.