Skocz do zawartości
  • 1

Instalacja multimedialna w nowym bloku


akomar
 Udostępnij

Pytanie

Cześć,

W mieszkaniu mam skrzynkę multimedialną z trzema wyjściami z multiswitcha (nowy blok że zbiorcza instalacją satelitarną). Dwa wyjścia mam przekrosowane na 2 pokoje (jedno pozostaje wolne). W każdym z nich mam 2 wyjścia satelitarne i jedno na naziemną. Sprawdziłem sobie miernikiem w każdym pokoju i tylko na jednym jest sygnał z satelity (1 - satelita, 2 - brak sygnału, 3 - naziemna). W dekoderze mam możliwość podłączenia 2 przewodów i nagrywania w czasie oglądania. Czy dałoby się wykorzystać dwa wyjścia z multiswitcha i przesłać sygnał po jednym kablu i rozdzielić je w salonie, żeby obie głowice pracowały? Co musiałbym dokupić?

Mam Formulera F1 z modułem CAM.

 

Rozebrałem gniazdko, jest to Zamel ZAR-SAT 3.1 z wpiętym jednym kablem do wejścia SAT/RTV. Drugie jest puste. Czy należało by mieć dwa kable wpięte żeby mieć tv sat na obu wyjściach SAT?

 

 

 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Cóż... w zasadzie powinny być dwa przewody. Istnieją pewne urządzenia, które mogłyby pomóc, ale zależy czy masz miejsce w skrzyni i masz zgodę na kombinowanie.

 

Jest np. Multiband Converter Johansson 9645 KIT, przykładowy schemat jest tu: https://hollex.pl/multiband-converter-johansson-9645-kit-p-688.html

 

Na poziomie stackera łączysz przewody, musisz je jednak rozbić na destackerze (i potrzebuje on zasilania). W tej sytuacji stacker musiałby powędrować do skrzyni. Z multiswitcha dwa przewody szłyby do niego, od niego użyjesz dotychczasowy do Ciebie, wepniesz go.

 

U siebie wyjdziesz za gniazdkiem (z wyjścia SAT) na destacker, który rozbije to na dwa przewody. Destacker wymaga zasilania.

 

Zasadnicza wada, to nieuniknione straty sygnału, będzie słabiej. Jeśli już instalacja jest wykonana bardziej na styk, niż z zapasem, to może nawet zacząć ciąć słabsze transpondery. Trzeba to sprawdzić. Poza tym wspomniana kwestia miejsca w skrzyni i w ogóle możliwości wprowadzania tam jakichkolwiek modyfikacji...

 

Standardowo powinny być jednak wpięte dwa przewody do gniazda, jeśli w ścianie brak drugiego, to pozostają tylko takie kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję bardzo za odpowiedź!

Rozwiązanie nieco drogie, ale to chyba jedyne wyjście. Miałem nadzieję, że może w gniazdku jest jeden przewód, bo to jakaś instalacja Unicable.

 

Zauważyłem pewną dziwną przypadłość tego gniazdka. Gdy podłączę oba wyjścia z gniazdka do dekodera (do gniazdka dochodzi tylko jeden przewód ze skrzynki), zablokuje pierwszy tuner nagrywając, to skacząc po kanałach drugi tuner pokazuje na niektórych kanałach SNR w granicy 60-70%. Na kilku jest 0%. Jednak bez obrazu. Jeden kanał mi działał i to nie jeden z tych, który mógł działać w czasie nagrywania (aktywny był tuner B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolega nie zrozumiał, miałem nadzieję, że jest. Niestety nie jest.

Czy zakupienie czegoś takiego jak: Transponder Converter Johansson 9711 i podłączenie do tego 3 wyjść z multiswitcha i potem skonfigurowanie dekodera jako unicable może zadziałać?

Czym się różni wersja 9711 i 9710?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

9710 wymaga do pracy sygnału z konwertera Quattro, u Ciebie odpada. 9711 to też niezła opcja, nawet nie wiedziałem, że takie mają - złoży sygnał z wyjść do Unicable. Formuler F1 z Unicable powinien sobie radzić, zatem możesz u siebie zastosować 9711 - wyjdzie prościej i lepiej :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...