Jump to content
IZA

Kanały VIVA

Recommended Posts

Mniej więcej godzina filmu jest niema. Ale ta ważniejsza część już jest.

Nie miałem przyjemności oglądać VIVY PL przed 2005, a interesuje mnie, jaki był udział poszczególnych gatunków w playliście. Oczywiście w przybliżeniu. Najbardziej interesuje mnie udział hip hopu (polskiego i zagranicznego) i czy więcej było muzyki klubowej, niż typowego melodyjnego popu i rocka. Czy rap był wyłącznie w osobnych magazynach, czy w takich "Planet VIVA" też?

Posted (edited)

Rap był wszędzie, gdzie się dało go umieścić, oczywiście nie licząc pasm poświęconych wyłącznie innym gatunkom muzycznym. Hip hop królował na vivowych listach przebojów (Chartsurfer się to chyba nazywało) i jako jedyny gatunek dostał specjalne pasmo "Get the clip", które miało premierę bodajże w soboty o godzinie 11:00. Z polskiego rapu leciały praktycznie wszystkie teledyski, jakie wtedy powstawały, bez znaczenia na popularność danych raperów i grup. Zagraniczny HH również miał swoje miejsce w poszczególnych pasmach, choć wiadomo, że królował głównie EMinem, dalej był 50 Cent, Nelly i inni.

Edited by Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.

@QwerK

Rozumiem, że posiadasz prawa autorskie do teledysków, które chcesz w ten sposób udostępniać?

Jeśli nie to takie działanie jest nielegalne i grozi za to odpowiedzialność karna!

A jeśli masz prawa, to rób tak, aby te klipy nie wyglądały jak mydło. Żeby dojechać tak świetne nagrania... To, co tam powstawiałeś, nie jest nawet warte ściągnięcia, bo ma dźwięk jakby się myszy ruchały, a o obrazie szkoda pisać...

Mam nadzieję, że łapię się pod definicję "wszystkich materiałów archiwalnych" :)

Miałem przyjemność przez rok pracować w kanale VIVA Polska, w ostatnim roku, kiedy na antenie pojawiali się jeszcze prezenterzy. Całą moją historię ze stacją opisałem, więc jak ktoś jest ciekawy, jak wyglądało to od kuchni to może w wolnej chwili kliknąć:
https://szymeksokol.pl/media/czasem-bywam-w-telewizorze/

• Like 1

Ooo, takie materiały archiwalne to wręcz na wagę złota ;)

Holenderskie radia SlamFM i Radio538 potrafią puścić ten kawałek w środku dnia :)

Akurat o tym wiem. Powyżej akurat sobie ironizowałem z sytuacji :D