Skocz do zawartości

Kanały VIVA


IZA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem przyjemności oglądać VIVY PL przed 2005, a interesuje mnie, jaki był udział poszczególnych gatunków w playliście. Oczywiście w przybliżeniu. Najbardziej interesuje mnie udział hip hopu (polskiego i zagranicznego) i czy więcej było muzyki klubowej, niż typowego melodyjnego popu i rocka. Czy rap był wyłącznie w osobnych magazynach, czy w takich "Planet VIVA" też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rap był wszędzie, gdzie się dało go umieścić, oczywiście nie licząc pasm poświęconych wyłącznie innym gatunkom muzycznym. Hip hop królował na vivowych listach przebojów (Chartsurfer się to chyba nazywało) i jako jedyny gatunek dostał specjalne pasmo "Get the clip", które miało premierę bodajże w soboty o godzinie 11:00. Z polskiego rapu leciały praktycznie wszystkie teledyski, jakie wtedy powstawały, bez znaczenia na popularność danych raperów i grup. Zagraniczny HH również miał swoje miejsce w poszczególnych pasmach, choć wiadomo, że królował głównie EMinem, dalej był 50 Cent, Nelly i inni.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam nadzieję, że łapię się pod definicję "wszystkich materiałów archiwalnych" :)

Miałem przyjemność przez rok pracować w kanale VIVA Polska, w ostatnim roku, kiedy na antenie pojawiali się jeszcze prezenterzy. Całą moją historię ze stacją opisałem, więc jak ktoś jest ciekawy, jak wyglądało to od kuchni to może w wolnej chwili kliknąć:
https://szymeksokol.pl/media/czasem-bywam-w-telewizorze/

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze tu zagląda. Byłam pełna podziwu widząc, jak przepastne archiwa klipów z VIVY De mają niektórzy przeglądając posty zamkniętego już wątku. Sama urodziłam się w 93 roku i niemiecka VIVA to lwia część moich dziecięcych i nastoletnich lat, bo dopiero w 2008 kupiliśmy cyfrowy polsat i straciłam do niej dostęp. Choć nie miałam z nią styczności od lat, kilku najlepiej zapamiętanych niemieckich wykonawców śledziłam i nadal śledzę na bieżąco. 

Dlatego w kwestii klipów z VIVY Deutschland: w 2006 roku ukazał się teledysk Kaia Niemanna do piosenki "Nie wieder". Był bardzo popularny na VIVIE, pamiętam że mocno go reklamowali nawet pomiędzy zapowiedziami ramówki. Czy ktoś z Was przypadkiem ma ten teledysk nagrany i mógłby się podzielić? Niestety nie ma go nigdzie online, a nie widziałam go lata. Bardzo proszę.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

Edytowane przez letmefly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.10.2019 o 17:44, letmefly napisał:

Witam wszystkich. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze tu zagląda. Byłam pełna podziwu widząc, jak przepastne archiwa klipów z VIVY De mają niektórzy przeglądając posty zamkniętego już wątku. Sama urodziłam się w 93 roku i niemiecka VIVA to lwia część moich dziecięcych i nastoletnich lat, bo dopiero w 2008 kupiliśmy cyfrowy polsat i straciłam do niej dostęp. Choć nie miałam z nią styczności od lat, kilku najlepiej zapamiętanych niemieckich wykonawców śledziłam i nadal śledzę na bieżąco. 

Dlatego w kwestii klipów z VIVY Deutschland: w 2006 roku ukazał się teledysk Kaia Niemanna do piosenki "Nie wieder". Był bardzo popularny na VIVIE, pamiętam że mocno go reklamowali nawet pomiędzy zapowiedziami ramówki. Czy ktoś z Was przypadkiem ma ten teledysk nagrany i mógłby się podzielić? Niestety nie ma go nigdzie online, a nie widziałam go lata. Bardzo proszę.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

YouTube z archiwami z VIVY wypada blado. Pozostają strony pokroju chomika. Szczególnie jakiś zagraniczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak zamknięto VIVE POLSKA (troche niesłusznie, bo po zdjęciu z anteny śmieciowych programów produkcji Viacom, muzyka była naprawdę przednia) dla mnie osobiście jest pustka. Lubie EDM i brakuje mi kanału z takim właśnie kontentem. VIVA była idealnie ukierunkowana na europejski (choć nie tyko) EDM. Wielka szkoda. VIVA RUSSIA była kapitalna. Mógłbym w stanie zapłacić za taki właśnie program. YT to średnia alternatywa, bo sugeruje kiepskie kawałki. Po tym jak zamknięto VIVE POLSKA (troche niesłusznie, bo po zdjęciu z anteny śmieciowych programów produkcji Viacom, muzyka była naprawdę przednia) dla mnie osobiście jest pustka. Lubie EDM i brakuje mi kanału z takim właśnie kontentem. VIVA była idealnie ukierunkowana na europejski (choć nie tyko) EDM. Wielka szkoda. VIVA RUSSIA była kapitalna. Mógłbym w stanie zapłacić za taki właśnie program. YT to średnia alternatywa, bo sugeruje kiepskie kawałki. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

VIVA Russia cały czas funkcjonuje tyle, że ze zmienioną nazwą - Pulse. Niestety odnoszę wrażenie, że stracił ten "kanał" polotu jak to było z początku jako VIVA. Muzyka coraz mniej różnorodna. OK są różne pasma ale główna ramówka jakaś taka denna. Muzyka klubowa to nie tylko EDM. Z początku istnienia prawie stale coś dobrego grali. Dziś już tak dobrze nie jest. Aczkolwiek nadal lepiej niż u wielu operatorów. 

VIVA Polska RU - słaby funmade. Belki tytułowe tragiczne, utwory przeciętne, wprowadzone do tego reklamy... Sami zainteresowani chcą pomóc w rozwojowi tego funmade'a ale główny dowodzący olewa temat. 

Na szczęście są różne inne kanały normalnie nadające z dobrą muzyką (w zależności od preferencji) 

Osobiście podchodzi mi mocno ostatnio brytyjski Clubland. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...