Skocz do zawartości

Antena kempingowa 35 cm


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Potrzebuję informacji. Noszę się z zamiarem zakupu anteny satelitarnej, kempingówki o średnicy 35cm. Niedużo, ale interesuje mnie, czy ktoś z Was już takiej kiedyś używał i jak się sprawdza?

 

500_500_productGfx_93c48044198da342580a1

Dzięki z góry.

Seba.

Edytowane przez Barti
Dla uogólnienia zmieniono tytuł wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję kiedyś korzystać z takiego monstrum. Do odbioru Hot Birda (w Polsce) się nie nada - za mała. Odbierzesz na niej jedynie transpondery DVB-S w MPEG-2 (i to może nawet nie wszystkie), np. TVP Polonia albo te częściowo kodowane Rai w SD zaświecą. O przeznaczeniu takiej do odbierania CP/nc+ można zapomnieć. Absolutne minimum u nas to 60 cm, ale i tak zaleca się większą, 70/80cm. Za to sprawdzi się do odbioru Astry 19.2E i innych silnych sygnałów, np. zadziałał mi na takiej Turkmenistan Sport HD z 52E, ale CBC Sport HD z 46E już nie.

Edytowane przez Barti
Poprawiono interpunkcję w poście.Każde zdanie kończymy kropką, a nie przecinkiem. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem taką antenę do testów pożyczoną. Astra19E odbiór OK. HB13E to zależy który transporter.

Ustawiałem sygnał miernikiem PCM-1200. Testy prowadzone latem, południowo zachodnia część polski i bezchmurne niebo.

Rewelacji nie było. Wiadomo to tylko 35cm.

Podejrzewam, że przy większym zachmurzeniu stracisz większość kanałów z HB a przy deszczu z Astry i HB pozostaną tylko wspomnienia :)

Co mnie zraża do tej anteny to cena. Wolałbym kupić na portalu aukcyjnym (a może ktoś znajomy podpisuje umowę a nie potrzebuje anteny ) czaszę nową od CP niż tą 35cm. Są większe (trochę) ale o wiele tańsze i sygnał jest bardziej stabilny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ogarnąłem tą antenę, zmodyfikowałem jedynie mocowanie. Antena odbiera Astrę 3 z jakością sygnału ok. 50% dla radia CRO Radiozurnal i Radio Slovensko. :) Deszcz, śnieg, mróz, itd., antena działa. :) 

 

IMG-20190104-112333.jpg IMG-20190104-112343.jpg IMG-20190104-112409.jpg IMG-20190105-174437.jpg IMG-20190105-174450.jpg IMG-20190105-174500.jpgIMG-20190111-210943.jpg IMG-20190112-161600.jpg IMG-20190125-193333.jpg

 

Dostałem tę antenę za free, udało się wykorzystać. :)

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...