Skocz do zawartości

CHILI


Conan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Jako, że lubię "bawić się" rożnymi usługami filmowymi, potestowałem sobie wczoraj serwis Chili. Skusiła mnie do tego przypadkowo poznana promocja:

https://www.pepper.pl/promocje/50-znizki-na-1-film-z-chili-vod-144690

 

dodatkowo na Groupon można nabyć vouchery np. w najtańszej opcji 25 zł za voucher wartości 50 zł do wykorzystania do końca lipca co obniża cenę filmu o połowę:

 

https://www.groupon.pl/deals/zrk-znizka-na-filmy-chili-4

 

Cena ok. 7,50 za film jest już dla mnie do zaakceptowania w pojedycznych przypadkach, do tego jak się połączy z inną promocją wychodzi jeszcze taniej. Wczoraj wypożyczyłem "Juliusza" (akurat z promocji podanej na wstępie nic nie wybrałem), promocja dla nowych klientów 50%, do tego kupiłem voucher obniżający cenę 60% więc ten film kosztował mnie tylko ok. 2,60 zł. Najdroższy voucher obniża cenę o 67% więc wychodzi jeszcze korzystniej. Tyle mogę płacić nawet regularnie. Niestety problemem jest dość uboga oferta nowości. Tylko niektóre nowości trafiają do serwisu, część z nich jest albo z napisami albo z lektorem a czasami tylko do kupienia. Ja kilka filmów sobie znalazłem, coś jeszcze dojdzie, więc do lipca spokojnie ten voucher wykorzystam ale serwis jest za ubogi, żeby wybrać go zamiast np. Canal+. Mogę płacić za pojedynczy film jeśli coś zyskam. Tak jak w kinie. Płacę np. 28 zł za 2 bilety ale otrzymuję w zamian coś czego nie mam w domu. Tu w Chili mogłbym zapłacić te 7 zł gdybym miał coś czegos nie ma w C+. Niestety nawet jakość 1080p nie jest zachwycająca. Jest gorzej niż w Netflixie czy Amazonie, chyba porównywalnie jak w HBO (w opisie na stronie chili jest info, że do HD 1080 (czyli HD+) potrzebne jest łącze 4,5 mb/s czyli trzeba zakładać, że bitrate jest max ok. 3-4 mb/s). Być może "Juliusz" miał gorszą jakość, zerknę niedługo na film amerykanski to ocenię. Przy takiej usłudze jakość powinna być żyletą. A nie jest. Dźwięk tylko stereo. Na plus nie ma żadnych znaczków na ekranie. To spora zaleta w porównaniu do polskich serwisow VOD gdzie znaczek wiekowy razi niczym neon. Mało filmów spoza USA, jest kilka polskich ale mało europejskich, azjatyckich. Choć mozna trafić na bardzo rzadko spotykaną klasykę jak np. filmy Jacques Tati.

 

Podsumowując: nie otrzymuję jakości porządnego HD, słaby dźwięk, brak wielu interesujących mnie nowości, więc serwis nie skusi mnie na regularne zakupy. Chyba, że tytuły w 4K będą pojawiać się regularnie, bo cena jest atrakcyjna.

Edytowane przez Rasheed
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rasheed: Dzięki za dokładne info. Dopiero rozpoczynam przygodę z Chili, ale kupony, zarówno z Groupon'a, jak i CHILI_50, działają pięknie. Niezłe pozycje za grosze, niektóre w 4k z HDR.

Szkoda tylko, że filmy, po włączeniu odtwarzania, dostępne są jedynie przez 48h.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, NobelM napisał:

Szkoda tylko, że filmy, po włączeniu odtwarzania, dostępne są jedynie przez 48h.

 

To już taki standard, nie ma serwisów gdzie okres byłby dłuższy. Dobrze natomiast, że od zamówienia mamy 30 dni na rozpoczęcie oglądania. Dzięki temu możemy wykorzystać promocję nawet wtedy gdy w danym momencie nie mamy czasu na oglądanie.

 

Ciekawa jest opcja zakupu filmu. Cenowo z rabatami wychodzi bardzo korzystnie, boję się tylko zniknięcia firmy z rynku. Chili się wycofa i stracimy cała kolekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...