Skocz do zawartości

CHILI


Conan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CHILI to serwis streamingowy oferujący możliwość wypożyczenia lub pobrania filmów, który wszedł do Polski w 2015 roku.

 

Nie jestem aż tak wielkim kinomaniakiem, żeby kupować pojedyncze filmy i jeśli czegoś nie obejrzę w kinie (albo dany tytuł nie jest grany w kinie) wolę poczekać na emisję w Canal+ czy HBO GO. Ostatnio jednak zauważyłem, że mają naprawdę niezłe promocje. Rzuciły mi się w oczy dwa nowe tytuły -  "First Reformed" i "Mandy" w cenie 3,90 zł. Oba bez polskiej premiery kinowej ze świetnymi ocenami na Metacritic. Ten pierwszy wymieniany jest nawet w kontekście nominacji do Oscarów.

 

Korzystaliście kiedyś z tego serwisu? Co o nim sądzicie? Zapraszam do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Z tego, co kojarzę, kody do CHILI były w jogurtach Fantazja. :)

Edytowane przez kingofsouth
Nazwy własne piszemy wielką literą. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem, bo mając kilka abonamentowych serwisów, mam tyle do oglądania, że szkoda mi kasy na płacenie za dodatkowe filmy. Na pewno jednak z ciekawości kiedyś spróbuję. Sam jestem ciekaw jakości obrazu i dźwięku. Pewnie też nie ma znaczka wiekowego, który odstrasza mnie od polskich serwisów VOD. Dla zainteresowanych ważne info: strona upflix.pl od jakiegoś czasu informuje o aktualizacji bazy tego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem tej strony. Przejrzałem sobie i powiem, że oferta bardzo różni się od konkurencji. Plus za to, że nie ma abonamentu i można sobie kupić jeden film, ale ceny niektórych filmów są za wysokie, nawet te które są już dawno po premierze w kinie. A i duzy plus za to, że jest sporo ''świeżynek'' z kina.

Edytowane przez Patjyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po  updacie systemu na SmartTV LG na liście zainstalowanych aplikacji pojawiała się CHILI. Widocznie  jest to współpraca z producentem, który instaluje odgórnie apkę. Reklamy  filmów z niej, pojawiają się też na ekranie głównym w WebOS

 

Przeglądając ofertę to muszę stwierdzić, że jest ona bardzo rozbudowana, wszystkie najlepsze i najpopularniejsze  filmy i seriale zagraniczne, filmy, który nie doczekały się premier w polskich kinach ,a także polskie produkcje. Ceny za wałkowane już filmy są różne; od kilku złotych do około 40.

W bazie filmów przedpremierowych ceny to od 39,99 do 69,99zł i cena jest tutaj podzielona na dwie kategorie; wypożycz w jakości  SD / HD / HD+(?) i zakup.

Tak wygląda interface aplikacji na telewizory.

87ea34e265b28.jpg

f16a9cf004236.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
8 minut temu, nieczęstygość napisał:

Po  updacie systemu na SmartTV LG na liście zainstalowanych aplikacji pojawiała się CHILI. Widocznie  jest to współpraca z producentem, który instaluje odgórnie apkę. Reklamy  filmów z niej, pojawiają się też na ekranie głównym w WebOS

 

 

Raczej nie jest to współpraca , bo na Samsung Smart TV również to jest. :P

 

1.jpg

 

48281683-559462967859108-461186881223550

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, te ceny, ech.  ☹️

Ja rozumiem, że serwisy istnieją po to aby zarobić, ale w czasach gdzie wielu ma szybkiego neta, w czasach wszędobylskich torrentów (tak, tak, wiem, to nielegalne) życzą sobie ponad 60 zł za ''Ant-Mana i Osę'' w HD? To chyba jakiś niesmaczny żart, skoro film jest w sieci w jakości 4K.

I tak powtórzę po raz enty, że ściągnięty film to nielegalny film, ale sami widzicie, że cena jest zawrotna i trzeba by chyba mieć kieszeń, z której złotówki się wysypują z nadmiaru ?, żeby obejrzeć to w Chili w HD, a nie w sieci w 4K. Kompletny cenowy odlot.

Edytowane przez Barti
Poprawiono interpunkcję w poście.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Chili dla osoby posiadającej Netflix, APV,  HBO GO jest niepotrzebne.

Dobrze pisał @tracer10, że brak jakości 4K to żart.

49 zł za "Venom"? Mało atrakcyjna oferta w dobie internetu.

 

2018-12-16-101916.jpg

 

Edytowane przez kingofsouth
Na niniejszym forum nie propagujemy piractwa. Proszę zapoznać się z Regulaminem forum. Usunięto fragment postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tracer10 napisał:

Cóż, te ceny, ech.  ☹️

Ja rozumiem, że serwisy istnieją po to aby zarobić, ale w czasach gdzie wielu ma szybkiego neta, w czasach wszędobylskich torrentów (tak, tak, wiem, to nielegalne) życzą sobie ponad 60 zł za ''Ant-Mana i Osę'' w HD? To chyba jakiś niesmaczny żart, skoro film jest w sieci w jakości 4K.

I tak powtórzę po raz enty, że ściągnięty film to nielegalny film, ale sami widzicie, że cena jest zawrotna i trzeba by chyba mieć kieszeń, z której złotówki się wysypują z nadmiaru ?, żeby obejrzeć to w Chili w HD, a nie w sieci w 4K. Kompletny cenowy odlot. 

 

 

Ponad 60 zł jest za zakup. Wypożyczenie to 14,90 zł. Oczywiście to też nie jest mała kwota, biorąc pod uwagę, że niewiele więcej płacimy za miesięczny dostęp do HBO GO, ale tak jak już pisałem - często zdarzają się ciekawe promocje.

 

Po wpisaniu kodu " CHILI4YOU" jeden z wybranych filmów można obejrzeć za 1,90 zł. Na liście są m.in "Ant-man", najnowszy "Mission: Impossible", czy też wspomniane przeze mnie wcześniej "First reformed", czy "Mandy".

 

Wielkim minusem jest to, co wspomniał @Rasheed, czyli brak wyboru między lektorem, a napisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@Conan, gdyby tam była dostępna jakość 4K to może i człowiek by się czasem skusił na jakiś film. W obecnej formie to mało atrakcyjna, przynajmniej dla mnie, oferta.

Sprawdzę pewnie z ciekawości jak to wygląda, bo córka lubi jeść Fantazję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja z Fantazji jeszcze trwa?

 

Ja jeszcze tak wybredny nie jestem i zadowalam się przyzwoitym HD. :)  Co do samej usługi to też nie za bardzo mnie interesuje płacenie za pojedyncze filmy, z wyjątkiem okazji typu 1,90 zł, czy 3,90 zł. Tyle jeszcze jestem w stanie zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
2 godziny temu, Conan napisał:

Promocja z Fantazji jeszcze trwa?

Promocja trwa do 28.02.19 lub do wyczerpania zapasów (700 500 sztuk).

Dzięki temu można obejrzeć za darmo film z 826 dostępnych pozycji.

https://i.postimg.cc/JnVDWFNr/48387382-538271966598811-3126692408591384576-n.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Conan napisał:

Promocja z Fantazji jeszcze trwa?

 

Ja jeszcze tak wybredny nie jestem i zadowalam się przyzwoitym HD. :)  Co do samej usługi to też nie za bardzo mnie interesuje płacenie za pojedyncze filmy, z wyjątkiem okazji typu 1,90 zł, czy 3,90 zł. Tyle jeszcze jestem w stanie zapłacić.

 

Ja już jestem jednak wybredny, bo po to kupiłem TV 4K + Vu+ 4K żeby coś z tego mieć.

Ja wiem również, że cena, o której wspomniałem poprzednio za ''Ant-Mana'' to cena zakupu i jest o wiele wyższa od wypożyczenia, ale raczej niewiele to zmienia, bo 14,90 za film w HD to i tak za dużo, skoro z uporem maniaka powtórzę, że film jest w sieci w 4K za free (+wybór dubbing lub napisy).

Sam  abonuję Netflixa (HBO GO mam z NC+), mimo iż wsio jest w sieci, ale jednak wygoda korzystania z apki przeważa.

Ale płacić po 15 zeta za jeden film HD? W życiu.

Edytowane przez Barti
Poprawiono interpunkcję w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny 15 zł za wypożyczenie to też niemało, ale porównajcie to z ceną za film w VOD nc+, gdzie macie jakość SD. Z ciekawości sprawdziłem też jakość w VOD.pl na darmowej pozycji i mimo oznaczenia 1080p, jakość to DVD (np. film "Barbara", czy "Wtorek po świętach"). A premiery są tam bodajże za 10 zł i jaskrawy znaczek wiekowy w gratisie.  ?

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy sporo..dwa z brzegu w iTunes Jak Bez litości 2 czy Venom 14.99zł w 4K.

W sumie każdy jaki patrzę 14.99zł ..

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...