Skocz do zawartości

Ferguson Ariva Combo 254


hugonot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma tuner Ferguson Ariva Combo 254? Jakieś opinie? Jaka rozdzielczość rzeczywista obrazu (bez interpolacji)? Czy karta nc+ na kartę działa?

Edytowane przez Barti
Wydzielono post jako nowy, odrębny wątek i przeniesiono do odpowiedniego działu forum. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, widzę, że mamy kolejny, nowy model tunera Ferguson! :D

Karta dla oferty "nc+ telewizja na kartę" jest sparowana z dekoderem dedykowanym lub modułem CAM CI+, z którym jest dostarczana i działa tylko i wyłącznie z nim.

Z opisu tego modelu tunera na stronie Fergusona wynika, że jest on zgodny ze standardem CI+. Hmm, czyżby to był pierwszy model tunera marki Ferguson, w którym można używać modułów CAM CI+ bez trybu "Legacy", a więc np. modułu CAM wspomnianej oferty "nc+ telewizja na kartę"? :shock:  Ja jestem bardzo ciekaw, czy ten moduł w tym modelu tunera faktycznie działa... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale z początku nie obsługiwała tego typu modułów. Dopiero później, wraz z jakąś aktualizacją oprogramowania, ta możliwość się pojawiła.

Natomiast w przypadku tunera Ferguson Ariva 254 Combo, obsługa natywnych modułów CAM CI+ (bez trybu "Legacy") jest już od razu na samym "starcie". Chyba. ;)  Bo pozostaje pytanie, czy moduły takie w tym tunerze faktycznie działają, np. moduł CAM CI+ platformy nc+ (oferta abonamentowa oraz oferta prepaid "nc+ telewizja na kartę")? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich posiadaczy lub stykających się z tym dekoderem.

 

Jak wygląda jego współpraca z kablówką UPC?

Bo znalazłem niepokojące informacje, że owszem samą kartę CI rozpoznaje, ale ma problemy z wykryciem kanałów.

Jeśli działa to będę mógł wreszcie wywalić to dziadostwo od UPC, które notorycznie się wiesza i milknie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam 254 Combo od tygodnia. Kupiłem pod moduł CI+ od Canal+. Dzisiaj aktywowałem kartę choć nie bez kłopotów. Musiałem na czacie podać numery seryjne modułu i karty i dopiero wtedy poszła aktywacja. Z treści czatu wnioskuję, że ten problem jest znany dla C+. Tuner jest fajny choć bez wodotrysków. Obraz przesyłany na moją plazmę ma domyślnie trochę mniej nasycone kolory. Nie rozumiem pytania o rzeczywistą rozdzielczość. W tunerze ustawiałem 1080p i 60Hz. Wyświetla ale na TV w info jest 1080i, 50Hz (na jakimś muzycznym kanale sprawdziłem). Dopiero poznaję ten tuner ale chyba źle nie będzie. Wolno przełącza kanały ale nie musi być błyskawica. Zobaczymy jak będzie nagrywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po ponad miesiącu czasu użytkowania chciałem skorzystać z możliwości nagrywania. Do jednego z wejść podłączyłem pendrive 16GB. Sformatowałem go w urządzeniu (system plików NTFS) i nagrałem kilka audycji. Po dwóch dniach chciałem ustawić kolejne nagrywanie, jednak urządzenie pokazało, że nie ma żadnego nośnika. Wyjąłem nośnik i włożyłem z powrotem - brak reakcji. Wyjąłem pendrive i włożyłem do komputera - nie wykrywa urządzenia. Jako, że nośnik miał swoje trzy, czy cztery lata, pomyślałem że po prostu padł. Podpiąłem inny o innej pojemności i znacznie nowszy. Sformatowałem w tunerze i ustawiłem nagrywanie. Na drugi dzień obejrzałem nagrany materiał i wyczyściłem nośnik, bo się zapełnił. Zostawiłem tak znowu na dwa dni. Dzisiaj włączam tuner i o zgrozo, nie widzi nośnika. Wyjmuję, wkładam - nic. Wkładam do komputera - reakcja jest, ale system nie potrafi nic z nośnikiem zrobić - ani go sformatować, ani naprawić dostępnymi narzędziami. W "Menadżerze urządzeń" jest ono widoczne, ale to tyle. Widziałem już takie uszkodzone nośniki - wszystkie poszły do śmietnika. Dlatego też mogę stwierdzić, że moje urządzenie niszczy bezpowrotnie nośniki oparte o pamięci flash. Nie wolno ich podłączać do mojego egzemplarza. Nie wiem, co będzie z innymi rodzajami nośników, np.: ze zwykłym magnetycznym dyskiem twardym. Będę składał reklamację do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpracuje całkiem dobrze, chociaż... Ciągle mam problem z brakiem wyświetlania EPG. Mam czasami tak, że pokazuje się w przewodniku program obecnie nadawany i następny, a po nich nic. Bardzo często nie ma w ogóle EPG. No i przykładowo mam program pod dwoma kanałami (TV Turbo obecnie pod 4 i 99) - na jednym kanale pokazuje programy, a na drugim nie. To bardzo utrudnia ustawianie nagrywania. Co ciekawe, programy płatne raz wyświetlane są na liście z ikonką euro, a raz z ikoną dolara. ;-) Generalnie - oprogramowanie jest w zaawansowanej wersji beta, ale nie w wersji release. Tak na mój informatyczny rozum.

No i uwaga na wszelkiej maści sortowanie i grupowanie kanałów. Po 10 minutach zabawy można już nie powrócić do stanu początkowego. Pozostaje jedynie ponowne przeszukanie satelity dokładnie w ten sam sposób, w jaki to zrobiliśmy za pierwszym razem (te same ustawienia) i mieć nadzieję, że wszystko ustawi się tak jak poprzednio.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W opisie dekodera są wejścia / wyjścia:

1. ANT IN
2. LOOP OUT

3. LNB IN
4. LOOP OUT

Natomiast na zdjęciu tyłu dekodera widać tylko: 

1. ANT IN
2. LOOP OUT

a natomiast w miejscu 

3. LNB IN
4. LOOP OUT

widać tylko przeżłobioną blachę tylnej ścianki.

Stąd moje pytanie: czy można jednocześnie podpiąć do dekodera antenę naziemną i satelitarną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 17:27, Ka_Mal napisał:

Generalnie - oprogramowanie jest w zaawansowanej wersji beta

 

U Fergusona oprogramowanie to jest chyba wiecznie w wersji beta.

 

Napisz czy w planowanych nagraniach jest tylko do wyboru "jedn raz/codziennie" czy już tak innowacyjna i przełomowa funkcja jak możliwość wybrania dni dotarła do Fergusona. 

Edytowane przez santaclous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam, zakupiłem nową ARIVĘ 254 i na razie stwierdzam, że EPG nie działa praktycznie wcale, tylko ciągły napis brak informacji, po restarcie EPG przez chwilę działa, ale praktyczne nie ładuje dalszych informacji o programach, przy czym też utrudnione jest programowanie nagrywania, info o kanale kodowanym na satelicie jest ciągle FTA, mimo, że kanał jest kodowany w danym systemie. Obszar w info (przycisk edit) ciągle pokazuje np. Łotwa u mnie, mimo, że jest np. puszczony kanał z HOT BIRD lub DVB-T  i zaznaczony w menu obszar POLSKA oraz restart tunera na kanałach nadawanych w H-265 przy naciśnięciu przycisku w pilocie np. edit (INFORMACJE). To drugi tuner, bo myślałem, że pierwszy jest wadliwy i wymieniłem ale okazało się, że na drugim jest tak samo. Dzwoniłem do serwisu fergusona i o dziwo powiedzieli, że temat znają i pracują nad tym wszystkim. Podobno już nie długo (na dniach jak im wierzyć) będzie nowy poprawiony soft. Ale dziwne, że wiedząc o tym, już prawie rok nie wypuszczają nowego oprogramowania. Miałem wcześniej ARIVĘ 250 oraz 252 COMBO i takich znowu cudów z oprogramowaniem nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2020 o 16:17, sopelo napisał:

Witam, zakupiłem nową ARIVĘ 254 i na razie stwierdzam, że EPG nie działa praktycznie wcale, tylko ciągły napis brak informacji, po restarcie EPG przez chwilę działa, ale praktyczne nie ładuje dalszych informacji o programach, przy czym też utrudnione jest programowanie nagrywania, info o kanale kodowanym na satelicie jest ciągle FTA, mimo, że kanał jest kodowany w danym systemie. Obszar w info (przycisk edit) ciągle pokazuje np. Łotwa u mnie, mimo, że jest np. puszczony kanał z HOT BIRD lub DVB-T  i zaznaczony w menu obszar POLSKA oraz restart tunera na kanałach nadawanych w H-265 przy naciśnięciu przycisku w pilocie np. edit (INFORMACJE). To drugi tuner, bo myślałem, że pierwszy jest wadliwy i wymieniłem ale okazało się, że na drugim jest tak samo. Dzwoniłem do serwisu fergusona i o dziwo powiedzieli, że temat znają i pracują nad tym wszystkim. Podobno już nie długo (na dniach jak im wierzyć) będzie nowy poprawiony soft. Ale dziwne, że wiedząc o tym, już prawie rok nie wypuszczają nowego oprogramowania. Miałem wcześniej ARIVĘ 250 oraz 252 COMBO i takich znowu cudów z oprogramowaniem nie było.

 

Właśnie dostałem odpowiedź od nich (ferguson):

 

( Wszystkie te uwagi są zgłoszone programistom i w chwili obecnej testujemy kolejne wersje softu eliminujące poszczególne problemy. Gdy tylko będzie gotowa wersja ostateczna umieścimy ją na serwerze do aktualizacji online oraz w postaci pliku do aktualizacji z pendrive'a. )

Edytowane przez sopelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...