Skocz do zawartości

MultiPIP - Mozaika stacji telewizyjnych w kablówkach


Telewizja Urbanski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie będziemy mówić o tym, jak w kablówkach działał kanał o nazwie MultiPIP.

MultiPIP to taki kanał który dał podgląd sześciu stacji TV oferowanych przez telewizje kablowe.

Pierwsze MultiPIPy pojawiły się wczesną jesienią 1997 roku.

W pierwszej połowie lat 2000-2009 cieszyły sie ogromnym uznaniem w takich kablówkach jak: ŚTK, Aster, Satfilm, Vectra, Multimedia, UPC (wcześniej PTK), RetSat1, Inea czy Głogowska kablówka Master.

Od 2007 roku analogowe MultiPIPy zostały stopniowo wyłączane z kablówek.

W 2017 roku wyłączono ostatni MultiPIP z kablówki JimSat.

A jak wy wspominacie MultiPIPy ?

Piszcie swoje wspomnienia związane z MultiPIPem (albo mozaiką jak to woli) w kablówce.

A oto jeden z takich MultiPIPów: 

 

Edytowane przez Telewizja Urbanski
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pamiętam podobny MultiPIP. :)  Takie coś widziałem w "mojej" kablówce wiele lat temu, gdy mieszkałem jeszcze w Opolu i wtedy tą siecią kablową zarządzała jeszcze, bodajże, Polska Telewizja Kablowa (PTK). Później, jak tę sieć kablową przejęło UPC to ten kanał z mozaiką innych kanałów skończył się... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może opowiedzcie w jakim okresie w waszych kablówkach był dostępny MultiPIP?

Dam parę przykładów:

UPC Katowice 1997-2002

UPC Warszawa 1997-2007

UPC Szczecin 1998-2008

Aster Warszawa 1997-2008

Vectra Śląsk 1999-2005

Master Głogów 2003-2013

JimSat do 2017

Autocom Kraków do 2007

Aster zielona góra do 2008

SatFilm do 2007

Teofilów c Do marca 2009

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że ten kanał był przystosowany do telewizorów z funkcją ''PIP''. Co do UPC Szczecin, to Multipip był tam do 2009/2010 roku, w Multimedia Polska Szczecin był do 2012 roku, a w Satfilm był do 2008/2009 roku.

 

Jeszcze Multipip był w Telewizji Kablowej Toruń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja również pamietam multipipy. UPC też miało kanał planszowy.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Satfilmie również był i został zlikwidowany w 2010 roku. Mogłem go tylko oglądać u dziadka, bo my mieliśmy tylko nastawione TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV Kujawy, MTV Base i Dance i TVP Info. Miałem wtedy może z 5 lat, ale doskonale pamiętam MultiPIPy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Multipip w TV Kablowej DAMI Kraków potem PTK lata 90 i początek 2000.

To był fajny kanał do oglądania co jest grane na  kanałach kodowanych czy w hyperband. Jak szła burza w Nowej Hucie osiedle Albertyńskie(wcześniej 20-lecia PRL)-tu była stacja czołowa na MuliPIP można było dowiedzieć się, które kanały były pobieranie z satelity(nagle sam śnieg lub dropy), a które szły jako dosył po kablu.

A w sobotę wieczorem kanały niemieckie RTL,RTL2,PRO7 czy sat1 mozaika kanałów szkoleniowych🤣 , i na pewno to przypadek że były na jednej planszy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jest tyle polskich kanałów informacyjnych, często pokazujących coś innego, że kablówki czy platformy satelitarne mogłyby zrobić z nich mozaikę. Ekran podzielony na 4 części, przyciskiem na pilocie zmieniamy ścieżkę dźwiękową i można być cały czas na bieżąco. Teraz jak ruszy Polsat News Polityka to Polsat Box ze swoich kanałów informacyjnych mógłby zrobić taką mozaikę. Tym bardziej że każdy z nich będzie pewnie nadawał w danej chwili coś innego.

A jeśli nie na satelicie to w streamingu. w C+ Online czy Polsat Box GO chyba coś takiego byłoby łatwe do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...