Skocz do zawartości

Sylwester 2018 w telewizji


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Rosji, to kulminacyjnym momentem jest orędzie noworoczne Władimira Władimirowicza Putina o 23:55 i Hymn Rosji o północy, który jest odgrywany na tle Placu Czerwonego w Moskwie.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Sylwestra 2018/2019 wygrywa zdecydowanie TVP2, która miała bardzo bogatych artystów muzycznych - np. Al Bano i Romina Power, gdzie wraz z tym tegoroczny Sylwester w Zakopanem był w rytmie włoskim. Nawet było pokazane jak publika się bawi, gdzie w innych stacjach telewizyjnych tego nie pokazywano + bardzo dobra akustyka.

 

Co do innych Sylwestrów, to jeszcze Polsat miał dobrego Sylwestra, jednak co roku jest to samo, czyli konkurs SMS z samochodami do wygrania (nawet na Sylwestrze Polsatu były przytyki do TVP2). TVN też miał dobrych artystów, ale akustyka i realizacja ich Sylwestra mi nie odpowiadała.

 

Ciekaw jestem waszych opinii ws. Sylwestra 2018/2019 w telewizji.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jednak wylądowałem z rodzina na Sylwestra u znajomych i stwierdzam, że Kurski pozamiatal konkurencje :)

Trzeba mu przyznać, że umie wydawać kasę. 

Sylwester na TVP 2 lepiej się oglądało.

Na te dwa pozostałe 5 minut życia straciłem. ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem głównie na TVP2 i Polsacie.  Nie wiem dlaczego TVN wrzucił na początek covery zagranicznych piosenek - widać było że nie tego oczekiwali zgromadzenie w Warszawie. Chyba nie wiedzieli, że Polacy potrzebują wersji bardziej tanecznej, znanej polskiej, discopolowej.

Polsat chyba został ze stadionem wrzucony na minę. Lepiej wygląda taka impreza na ''świeżym powietrzu'' co pokazał TVP.  Kabarety chyba powinny całkowicie zniknąć ze sceny sylwestrowej. Za dużo prezenterów z przeciętnymi zapowiedziami wykonawców. Te niektóre scenki były mdłe. Widać było (słychać też) że podpatrują na żywo Zakopane. Prztyczek Ibisza, że u nich Sławomir będzie na żywo, a nie z odtworzenia to natomiast największy minus TVP. Nie pamiętam by pokazywali wcześniej jedną piosenkę wykonawcy z odtworzenia. Ewidentnie Sławomir wpadł tam na chwilę. Na plus natomiast Al Bano, nie spodziewałem się, że zaśpiewa. Liczyłem na playback, a tu miłe zaskoczenie. Na plus TVP również inne wykonania utworów, nie starali się odtwarzać tych wersji, które znany z radia lub YT. Polsat i TVP tak jak TVN zbędnie wrzucali covery zagranicznych piosenek. Natomiast ABBA wygrała na Polsacie.  Ale za to Polsat mógł trochę więcej Sławomira wykorzystać. Na plus uznaję też mało reklam, spodziewałem się większych przerw. Wynik rekordowy TVP chyba wziął się właśnie podczas reklam Polsatu. Więc sukces pozorny. Bo później ten milion wrócił na Polsat.

Ten sylwestrowy pojedynek wygrała Dwójka 10-8.

 

Było widać, że niektóre gwiazdy kompletnie nie porwały publiki.

Ogólnie widownia wszędzie przeciętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mistrzem wieczoru była wczoraj Dwójka. Jedyne co irytowało to jedynie Norbi w stroju góralskim. Polsat owszem też jest dobry w te klocki ale dostał niestety słabszy skład artystyczny na plus jednak to że ich "Sylwestrowa Moc Przebojów" miała w tym roku festiwalowy klimat lecz jednak niestety było nudno. Dwójka podebrała im najlepsze kąski.

Działań TVN'u nie wiedziałem ale jest niestety jak co roku - nie emitowanie koncertów na szeroką skale się zwraca. Chcą być zbyt poważni ale na tym tylko tracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo TVP! Nie jestem zwolennikiem obecnych władz w Polsce i „podlegającej” jej telewizji, ale muszę przyznać, że roznieśli w dniu wczorajszym Polsat/TVN (coś na zasadzie Mayweather Jr vs. Masukawa)?. Z uwagi, że również oglądałem sporą część Sylwestra w TV przełączając między w/w kanałami najczęściej pozostałem z rodziną na kanale TVP 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bloo411 napisał:

A mnie irytowała cała ta discopolowa szmira od Sławomira począwszy,a na Martyniuku skończywszy. Nie byłem w stanie tego przetrawić.

Hmm. Też nie jestem zwolennikiem Sławomira, ale nie wyobrażam sobie sylwestra w stylu np. Korteza czy Meli Koteluk.:grin: Już w TVN było według mnie za dużo tzw. „pościelówy”. Sylwester jest po to aby się bawić. Choć nie przepadam za TV Publiczną, to według mnie Dwójka dała radę, . Brawo za Al Bano & Romina Power, że potrafili zaśpiewać na żywo.

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej oglądało mi się TVP2. Brak reklam to plus. Uważam,że akustyka na TVP była bardzo dobra, nie wiem na Polsacie było z tym nagłośnieniem coś nie tak. Plus dla prowadzących- generalnie starałem się przełączać jak była gadka, ale jak słyszałem tych kabareciarzy czy Romanowską to mnie irytowało, generalnie reklamy, konkursy sms-owe i mam wrażenie,że zbytnie gwiazdorstwo prowadzących na Polsacie. No i chyba dobór artystów na charakter sylwestra w TVP suma sumarum najlepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, djclassic napisał:

Hmm. Też nie jestem zwolennikiem Sławomira, ale nie wyobrażam sobie sylwestra w stylu np. Korteza czy Meli Koteluk.:grin: 

 

A kto tu mówi o Kortezie czy Meli Koteluk?. Lata 70, 80 i 90-te obwitywały wielu ciekawych artystów i hitów, także można było sobie darować tych wszystkich disco polowców. 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystkie te telewizyjne Sylwestry są bardzo słabe. Muzycy z lat minionych, wygasłe gwiazdy, ludzie o których już nikt nie pamięta, nieco nowości która jakością też nie zachwyca i to wszystko polane dziwną modą na disco-polo, która myślałem że już dawno wymarła. Mówiąc wprost kompletnie nie trafiają w mój gust, więc najwyraźniej mamy inne pojęcie zabawy ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka wypadła najlepiej. Włosi, Thomas Anders, Golce czy Arival zrobili fajny show.

Na drugim miejscu Polsat, chociaż tu było już troszkę więcej szmelcu, do tego polskie gwiazdeczki śpiewające piosenki zagranicznych artystów to dla mnie jakieś nieporozumienie. Aczkolwiek na Dwójce też było kilka takich przypadków.

TVN wypadł bardzo słabo. Oprócz Bajmu i Lady Pank nic ciekawego, i z całym szacunkiem dla Agnieszki Chylińskiej, bo jej piosenki nawet lubię, ale impreza sylwestrowa to moim zdaniem nie jest miejsce do darcia się jak zarzynane prosię i zmuszania ludzi zgromadzonych pod sceną do słuchania tego.

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomo21, Agnieszka Chylińska skończyła się w 2009 roku wraz z premierą tragicznej "Modern Rocking", następne jej płyty tylko potwierdziły, że zmieniła grupę docelową na 15-latków. Bajm - Beata Kozidrak jakaś taka spuchnięta. Czyżby za dużo botoksu i innych upiększaczy?. Bajm dla mnie również skończył się w 2000 roku, wraz ze "Szklanką Wody", solowa Beata to to już w ogóle jakieś nieporozumienie. Gdyby w TVP2 wyciąć Sławomira i to całe disco polo, to byłoby to do przetrawienia, nawet pomimo tragicznej Margaret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bloo411 napisał:

 

A kto tu mówi o Kortezie czy Meli Koteluk?. Lata 70, 80 i 90-te obwitywały wielu ciekawych artystów i hitów

Oj, też tego bym chciał, ale obawiam się że budżet TVP tego by nie wytrzymał.:grin: A po drugie nie wiadomo czy ci artyści chcieliby wystąpić u nas.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411 Sławomir miał tylko jedną piosenkę na początku, akurat tą jedyną wpadającą w ucho i pasującą do gatunku imprezy, więc jego bym nie wyrzucał. Co innego wynalazki pokroju Weekend czy Komodo ;) 

Ale Polsat też miał takie "kwiatki", no i  Ewelinę Lisowską, której  "genialnych" tekstów na trzeźwo w ogóle się słuchać nie da :P 

Edytowane przez Tomo21
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...