Skocz do zawartości
  • 0

Brak obrazu kanału TV


januszszsz
 Udostępnij

Pytanie

Posiadam Cyfrowy Polsat. Zainstalowałem 5 nowych kanałów TV o parametrach Hotbird 10775 Poziomo 27500, bo chciałem oglądać kanał 4music. Wszystkie kanały poza akurat 4music działają bez zarzutów. Kanał 4music odtwarza dźwięk wg mnie bardzo dobrej jakości, ale nie ma żadnego obrazu. Wygląda to tak jakby kanał był radiem, jednak jest to kanał TV.

Stąd moje pytanie, czy to kanał ma problem z nadawaniem czy jest to wina mojego odbioru? I jak można to naprawić jeżeli się da? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

U mnie na HD 5500s obraz również jest obecny, żadnych problemów z odbiorem.

Jednak na samym początku emisja 4 Music TV prowadzona była w MPEG-4. Teraz jest MPEG-2, co widać gołym okiem nawet na 32-calowym telewizorze (a na 49-tce już w ogóle).

Spoiler

ab1b1141310e6.jpg

 

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@januszszsz

Nie, skoro odbierasz dźwięk z tego kanału to antena jak i konwerter nie ma nic do tego. Nie posiadam dekodera Polsatu więc trudno mi to wytłumaczyć, zapewne tuner na siłę pamięta poprzedni standard MPEG4, a teraz kanał nadaje w MPEG2 (nie mylić z DVB-S, DVB-S2) i sam nie potrafi się przełączyć z powrotem, rozwiązaniem jest usunięcie tego kanału z listy ulubionych jak i z głównej listy. Najprostszym rozwiązaniem jest przywrócenie dekodera do ustawień fabrycznych, dekoder sam pobierze listę kanałów, później dopiszesz sobie ręcznie TP. 10775 H (pozioma) SR 27500 Fec auto i wyszukiwanie. Myślę, że sobie poradzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ewidentnie wina dekodera dedykowanego Polsatu.

 

Na sprzęcie niededykowanym kanał - program działa prawidłowo.

 

7e30fbf7e6d0e5ed.jpg

 

 

PS.

 

@sat user choć ja osobiście wolę kanał 4ever Music HD z pozycji Amos 4W. Wychodzi że grają muzykę bez reklam :)

 

cbef1cfccfac0a4f.jpg

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@tweed77

 

Na to wychodzi, ciekawe, że na HD 5500 S działa ten kanał prawidłowo ?

31 minut temu, tweed77 napisał:

PS.

 

@sat user choć ja osobiście wolę kanał 4ever Music HD z pozycji Amos 4W. Wychodzi że grają muzykę bez reklam :)

 

cbef1cfccfac0a4f.jpg

 

Tu nie chodzi o to co kto lubi i jaki kanał, tylko o to, że brak obrazu na dekoderach Polsatu na kanale 4music. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Warto dodać że jak kanał pojawił się na HB to działał na dekoderze HD3000 bo sam go zainstalował. A później brak obrazu więc coś dekodery sobie nie radzą z video. Taki szmelc. EPG tez na tym dekoderze teraz ładuje się coraz gorzej - na połowie kanałów go nie ma a jak jest to na 1-2 dni do przodu, wcześniej było na dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, swojadroga napisał:

A jaki masz poziom sygnału na tym kanale? Przytrzymaj czerwony przycisk, obok zielonego, po włączeniu problematycznego kanału.

 

Czytaj pierwszy post : cytuję 

W dniu Fri Dec 07 2018 o 17:32, januszszsz napisał:

Posiadam Cyfrowy Polsat. Zainstalowałem 5 nowych kanałów TV o parametrach Hotbird 10775 Poziomo 27500, bo chciałem oglądać kanał 4music. Wszystkie kanały poza akurat 4music działają bez zarzutów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 7.12.2018 o 17:32, januszszsz napisał:

Posiadam Cyfrowy Polsat. Zainstalowałem 5 nowych kanałów TV o parametrach Hotbird 10775 Poziomo 27500, bo chciałem oglądać kanał 4music. Wszystkie kanały poza akurat 4music działają bez zarzutów. Kanał 4music odtwarza dźwięk wg mnie bardzo dobrej jakości, ale nie ma żadnego obrazu. Wygląda to tak jakby kanał był radiem, jednak jest to kanał TV.

Stąd moje pytanie, czy to kanał ma problem z nadawaniem czy jest to wina mojego odbioru? I jak można to naprawić jeżeli się da? 

Z tym transponderem od czerwca 2018r są problemy, jeżeli chodzi o brak obrazu na nadawanych tam kanałach. Problem ten dotyczy głównie starszych dekoderów, m.in. Opticumów, starszuch Fergusonów Ariva itp. Nawet tu na forum jest poruszany ten temat:

https://forum.satkurier.pl/topic/27882-brak-wizji-na-tp-10758-v-na-niektórych-kanałach/

Ps. Ja mam u siebie Opticuma HD x403p i też nie mam wcale obrazu na wszystkich kanałach z w/w transpondera. Dzieje się tak odkąd CP upchnął tam w czerwcu 2018r. kanały z grupy ZPR Media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...