Skocz do zawartości

Pilot z klawiaturą QWERTY do tunerów Vu+


Barti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do tunerów z rodziny Vu+ dostępny jest też, do kupienia osobno, dodatkowy pilot, który na odwrocie posiada klawiaturę w układzie QWERTY:

 

13578.jpg

 

Pilot ten dostępny jest m.in. w ofercie sklepu Hollex:  ➡️ https://hollex.pl/pilot-qwerty-do-vu-p-694.html

 

 

Pozwolę sobie zacytować fragment mojego postu z wątku o dekoderze Vu+ Duo 4K, gdzie zapytałem Admina forum też o tego pilota:

 

W dniu 5.12.2018 o 16:04, Barti napisał:

Wiem, że do tego tunera można też dokupić oryginalny pilot Vu+ z klawiaturą QWERTY na odwrocie [...]

Orientujesz się może, jakby wyglądała sytuacja z tym pilotem QWERTY?

 

 

Otrzymałem taką oto odpowiedź od @tweed77 w wątku poświęconym tunerowi Vu+ Duo 4K:

 

W dniu 5.12.2018 o 21:14, tweed77 napisał:

2. Pilota Qwerty nie warto kupować. Tragiczna jakość.

 

Jednak nie otrzymałem od ciebie, @tweed77, w tamtym wątku odpowiedzi na moje kolejne pytanie odnośnie tego pilota:

 

W dniu 6.12.2018 o 02:02, Barti napisał:

Czemu tragiczna jakość? Co się z tym pilotem dzieje? Masz taki pilot? Co z nim jest nie tak? Aż nie do wiary, żeby oryginalny pilot takiej marki, jak Vu+, był jakimś badziewiem... :roll:  :shock:

 

 

Więc założyłem tutaj oddzielny wątek, poświęcony temu pilotowi i zapytam Cię, @tweed77, jeszcze raz: Czemu jest tragiczna jakość? Co dokładnie masz na myśli?

 

@Mr. Orbita, a ty co sądzisz o tym pilocie? Czy rzeczywiście jest on takiej słabej jakości i faktycznie nie warto go kupować? Kurczę, myślę, że taki pilocik to mojego przyszłego tunera Vu+ Duo 4K mógłby mi się też przydać. :?  :roll:  Czy pilot ten współpracuje też poprawnie z tym modelem tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego pilota na co dzień do swojego Vu+ Uno 4K - oto moje spostrzeżenia:

  • na pewno nie jest słabej jakości - jedyną większą wadą jest to, że się brudzi prawie (bo nie w aż takim stopniu) jak tradycyjny pilot do dekoderów Vu+ (niedostępny w zestawie z Vu+ Zero $K, Uno 4K SE i Duo 4K);
  • klawiaturka się blokuje z automatu po użyciu jakiegokolwiek przycisku z frontowego panelu pilota;
  • klawiaturka działa z przeglądarką, ale odmawia posłuszeństwa z YouTube czy Kodi (sprawdzone na VTi 14.0.1);
  • ścierania też bym nie uznał za większą wadę, bo klawiaturka QWERTY znajduje się we wgłębieniu tylnej strony pilota + w przyrodzie istnieje siła tarcia, która i tak sprawia, że w każdych warunkach (nawet na lodowisku) dwie równoległe powierzchnie się wzajemnie ścierają ?;
  • bateryjki płaskie (konkretnie CR2032), a wymianę baterii należy przeprowadzić co ok. 2 lata np. za pomocą wąskiego śrubokręta (informacja z instrukcji Vu+ Ultimo [bez 4K], gdzie ten pilot był standardowo dołączany do dekodera);
  • rozmiar: owszem, mniejszy niż standardowe piloty do dekoderów Vu+ zarówno tego tradycyjnego, jak i tego nowego, nie uznałbym tego za wadę (miałem do czynienia z różnymi pilotami [obecnie od nc+, Orange czy od TV Samsung; kiedyś także od Samsunga CP, dekodera Mediasat i Philips Cyfry+, Datcoma, TV Sony czy... Neptuna] - ten uważam za całkiem fajnie wyważony [nie to, co np. zabawkowy pilot od Samgemcomów Orange]).

Jakbym miał podsumować, czy kupować pilot QWERTY - powiem, iż są dwie przesłanki za zakupem tego pilota:

  • chęć korzystania z przeglądarki;
  • niechęć wobec obecnego trendu do stosowania dużych pilotów.

Z ceną sięgającą ok. 120 PLN nie jest to najdroższy pilot z oferty Vu+ - droższy jest pilot Bluetooth, wyglądem niewiele różniący się od pilota standardowo dołączanego do Vu+ Zero 4K, Uno 4K SE czy Duo 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...