Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Pawop napisał:

8K to TV ok 100 cali. To raczej nie dla jako ciekawostka.

Czas byś w końcu coś na oczy zobaczył.Ile można pisać o czymś o czym nie ma się zupełnie pojęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pojęcie, tylko ty jesteś zaślepiony. 8K nie ma sensu na 60-70 calowych TV. Tak samo jak 4K nie ma sensu na 40 calach.
Niewiele osób będzie mogło sobie pozwolić na 80 czy 100 calowe telewizory i nie chodzi mi o cene, tylko o miejsce.

Raczej chodziło tutaj o kierunek rozwoju czyli streaming.
To, że streaming to przyszłość to ja wiem, nie zgadzam sie tylko z niektórymi osobami, kiedy ta przyszłość nastąpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K to w domu już przesyt formy nad treścią, już 4K jest przeciętnie widoczne.

 

Streaming już powoli przejmuje rynek, myślę,że w ciągu 4-5 lat będzie miał naprawdę silną pozycję i będzie obowiązkową opcją świadczenia usług dla tych co mają już dobry internet. Oczywiście całkowicie nie wypleni od razu satelity bo nadal są miejsca z tragicznym zasięgiem 4G/5G/FTTH itp, ale to już powolny upadek satelity.

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał:

Mam pojęcie, tylko ty jesteś zaślepiony. 8K nie ma sensu na 60-70 calowych TV. Tak samo jak 4K nie ma sensu na 40 calach.
Niewiele osób będzie mogło sobie pozwolić na 80 czy 100 calowe telewizory i nie chodzi mi o cene, tylko o miejsce.

To, że streaming to przyszłość to ja wiem, nie zgadzam sie tylko z niektórymi osobami, kiedy ta przyszłość nastąpi.

Gdybyś miał ten post by nie powstał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutować z, kimś kto takie banialuki wypisuje nie ma najmniejszego sensu.W tym temacie nie masz najmniejszego pojęcia w czym rzecz skoro potrzebny według Ciebie 100 calowy telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. Teraz telefony komórkowe (np. Samsung Galaxy S10) mają 3040x1440 pixeli na kilku calach...

Nie mówiąc już o komputerach, 15 calowy MBP ma 2880x1800, iMac 27" 5120x2880. I ludzie siedzą w tych ekranach nosem, nie 10 metrów przed ;).

Jak wchodziło HD to w porównaniu do DVD też nam się wydawało, że nic więcej już nie trzeba, a jednak mamy już 4K. Producenci tv przekonają Cię i do 8K :D.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu,siądź,obejrzyj.Zmienisz zdanie.8K to nie tylko rozdzielczość tak samo jak z 4K.To głębia kolorów itp.Zupełnie inaczej odbiera się obraz,szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawop napisał:

Są TV 8K 65 calowe, tylko to ma taki sam sens jak 40 calowy 4K. Sztuka dla sztuki

zgodnie z kalkulatorem odległości dla 4K przy 42' mniej więcej musiał byś siedzieć pomiędzy 0.88 m a 1.76 m

 

To zdecydowanie za blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telewizor telewizja Malejąca liczba abonentów płatnej telewizji w Wielkiej Brytanii sugeruje, że tzw. cord-cutting, który jest dobrze znanym zjawiskiem w Stanach Zjednoczonych, zaczyna teraz wpływać na rynek europejski. Raport „European Pay TV Index” pokazuje, że w 2018 roku w Wielkiej Brytanii odnotowano spadek netto liczby gospodarstw domowych pay-tv o 424 tys. To największy spadek spośród wszystkich krajów w Europie.

 

https://satkurier.pl/news/180251/liczba-abonentow-pay-tv-w-europie-zacznie-spadac.html

I dokładnie to o czym było mówione w temacie NC+:

 

 Operatorzy telekomunikacyjni, tacy jak Orange i Deutsche Telekom, radzą sobie lepiej niż tradycyjni gracze telewizji kablowej i satelitarnej, tacy jak Comcast (który jest właścicielem Sky) i Liberty Global (który obejmuje Virgin Media). Liczba abonentów telewizji u operatorów telekomunikacyjnych wzrosła o 5,4 proc. w 2018 roku, podczas gdy u konkurencji spadła o 1,3 proc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ezequiel93 napisał:

NC+ się niedługo na tym przejedzie, że jest tylko na satelicie. :)

Dawno o tym mówiłem, oni nie mają innej usługi niż tylko TV. Jak MVNO Play są nic nie znaczącym graczem.

 

 

4 godziny temu, jaszek napisał:

A jak pisałem o koniecznej fuzji nc+ z Orange TV, to się ze mnie naśmiewano

Ano konieczna, jednak dla Grupy CP im dłużej będą z tym zwlekać tym lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej dziwi ich totalna olewka w wdrażaniu usług transmisji drogą internetową. Przecież player+, to jest śmiech na sali. Większość klientów NC+ celuje w sport, a dokładnie w piłkę kopaną. Jakość przekazu z playera pozostawia bardzo wiele do życzenia, właśnie jeśli chodzi o transmisje sportowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z wynikami oglądalności i zrozumiesz ze sport ogląda znaczna mniejszość ich abonentów.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, umek napisał:

Zapoznaj się z wynikami oglądalności i zrozumiesz ze sport ogląda znaczna mniejszość ich abonentów.

 

Mniej ich klientów bierze tylko dla sportu, ale nadal jest ich wielu.

48 minut temu, glaca napisał:

Tym bardziej dziwi ich totalna olewka w wdrażaniu usług transmisji drogą internetową. Przecież player+, to jest śmiech na sali.

Poczekajmy na myCanal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...